مصرف برخی گیاهان در رفع التهاب مثانه موثر است

پژوهش ها نشان می دهد دم کرده برخی گیاهان ازجمله گزنه و ترب کوهی در رفع بیماری التهاب مثانه بسیار مفید است و به تسکین دردها و عوارض ناشی از آن کمک کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، روزنامه لوفیگارو در مقاله ای نوشت: براساس تحقیقات اخیر خواص ضدعفونی کننده و ادرارآور برخی گیاهان که در روش درمانی همیوپاتی نیز به آن اشاره شده است در درمان بیماری التهاب مثانه مفید است.

براساس این مقاله، استفاده از روش های درمانی همیوپاتی درصورتی می تواند موثر باشد که بیماری در مراحل اولیه باشد. بنابراین می توان در این زمینه به گیاه شناس یا همیوپات مراجعه و با وی مشورت کرد.

یکی از گیاهان دارویی که به عنوان مکمل در روش درمانی همیوپاتی برای درمان بیماری التهاب مثانه به آن اشاره شده است، گیاه گزنه است.

جوشاندن دو گرم برگ خردشده گزنه در 150 میلی لیتر آب جوش و نوشیدن آن تا سه فنجان در روز برای رفع این بیماری مفید است؛ البته دم کرده این گیاه برای زنان باردار به دلیل اثرات منفی توصیه نمی شود.

همچنین دم کرده سه گرم از ساقه این گیاه که از آن به خاطر خواص فوق العاده اش به عنوان چوب طلایی نام برده می شود، در 150 میلی لیتر آب جوش به مدت 10 تا 15 دقیقه و نوشیدن دو تا چهار فنجان از این دم کرده در روز بین وعده های غذایی در درمان این بیماری موثر است.

ترب کوهی گیاه دیگری است که از آن برای کمک به رفع ورم مثانه استفاده می شود. دم کرده دو گرم ریشه تازه این گیاه در 150 میلی لیتر آب جوش به مدت پنج دقیقه و نوشیدن چندبار از آن در روز در درمان این بیماری موثر است. البته ترب کوهی برای زنان باردار یا شیرده و افراد مستعد ابتلا به زخم معده و کلیه توصیه نمی شود.

دم کرده سه گرم برگ ترب کوهی در 150 میلی لیتر آب جوش به مدت 15 دقیقه و نوشیدن آن چهار بار در روز و به مدت یک هفته از آن نیز توصیه می شود. این گیاه در زنان باردار یا شیرده و کودکان زیر 12 سال تاثیرات سوء دارد.

برای تقویت سیستم ایمنی بدن می توان از دم کرده این دو گیاه استفاده کرد؛ به این صورت که ریشه این گیاهان را به مدت 10 دقیقه در یک فنجان آب جوش دم و تا 6 فنجان از آنها را در طول روز میل کرد.در کنار این روش های درمانی مکمل، توجه به مصرف آنتی بیوتیک ها در مورد التهاب مثانه ضروری است.