جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: افراط در تماشاي تلويزيون بر ميزان توجه افراد تاثير منفي دارد

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض افراط در تماشاي تلويزيون بر ميزان توجه افراد تاثير منفي دارد

  نتايج پژوهشهاي جديد نشان داد:
  افراط در تماشاي تلويزيون بر ميزان توجه افراد تاثير منفي دارد


  نتايج پژوهشهاي جديد نشان داد: افراط در تماشاي تلويزيون و انجام بازيهاي ويدئويي، امکان ابتلا به مشکلات مربوط به توجه را تا دو برابر در کودکان و بزرگسالان افزايش مي‌دهد.

  به گزارش سرويس بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه کرمانشاه، پژوهشگران دانشگاه ايالت آيووا براي انجام اين تحقيق به مطالعه و مقايسه افرادي پرداختند که روزانه دو ساعت را با تماشاي تلويزيون يا انجام بازيهاي ويدئويي سپري مي کردند و در ادامه آنها را با گروهي مقايسه کردند که وقت بيشتري را در برابر صفحه نمايش تلويزيون يا کامپيوتر سپري مي‌کردند.

  نتيجه اين پژوهش نشان داد: افراد گروه دوم که بين 4 ساعت و نيم تا 5 ساعت از وقت خود را به تماشاي تلويزيون اختصاص مي‌دادند به ميزان 6/1 تا 2 برابر بيشتر از گروه دوم مبتلا به نقصان توجه مي‌شوند که مواردي از جمله ناتواني در تمرکز بر روي انجام يک کار و مداخله در کار ديگران را شامل مي‌شد.

  با توجه به اينکه پژوهشگران بر اين امر واقف هستند که اختلال رواني «بيش فعالي و نقصان توجه» داراي منشا ژنتيکي است، اما از سوي ديگر، 10 برابر شدن شيوع اين اختلال نسبت به 20 سال گذشته تعجب آنها را بر انگيخته است. بر اين اساس آنها يک فرضيه را مطرح مي کنند و آن اينکه منشا اين تحول يقينا به تغييرات ژنتيکي مربوط نمي‌شود بلکه به احتمال زياد عامل محيطي در اين خصوص دخيلند که يکي از اين عوامل مي‌تواند آنچيزي باشد که نتيجه پژوهش اخير بر آن تاکيد دارد.

  نتايج اين تحقيق در آخرين شماره نشريه «طب اطفال» به چاپ رسيد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  تماشاي زياد تلويزيون، كم‌دقتي مي‌آورد

  پژوهشي جديد نشان مي‌دهد گذراندن مدت بيش از حد براي تماشاي تلويزيون و بازي‌هاي ويديويي مي‌تواند خطر مشکلات توجه درکودکان و نوجوانان را دو برابر کند....

  به گزارش هلث‌دي اين بررسي مانند بسياري از بررسي‌هاي اخير ديگر به اثرات زيانبار گذراندن وقت بيش از حد در مقابل صفحه‌هاي نمايش چه کامپيوتر و چه تلويزيون اشاره مي‌کند. پژوهشگران آمريکايي گروهي از کودکان و نوجوانان را که مطابق توصيه آکادمي متخصصان اطفال آمريکا براي کودکان 2 ساله و بيشتر، کمتر از 2 ساعت در روز تلويزيون تماشا مي‌کردند يا بازي ويديويي انجام مي‌دادند را با گروهي ديگر که بيشتر از اين حد پاي تلويزيون يا کامپيوتر مي‌نشستند، مورد مقايسه قرار دادند. نتايج نشان داد کودکاني که بيش از ميزان توصيه شده آکادمي اطفال پاي تلويزيون مي‌نشستند، با احتمال 6/1 تا 2/2 برابر بيشتر دچار مشکلات دقت و تمرکز مي‌شدند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت