روانشناسان معتقدند که بايد امکان کنترل والدين بر دسترسي کودکان و نوجوانان به اينترنت از طريق تلفن‌هاي همراه بيش‌تر شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، يك روانشناس مي‌گويد: با توجه به گسترش روزافزون دسترسي همگاني به اينترنت از طريق تلفن همراه، شرکت‌هاي توليدکننده گوشي‌هاي تلفن همراه و ارايه‌کنندگان خدمات مخابراتي بايد امکاناتي را ايجاد کنند که والدين بتوانند بر محتواي قرار گرفته در دسترس کودکان خود، کنترل بيش‌تري داشته باشند.

تانيا باي رن تاكيد كرد: بياييد براي دسترسي کودکان و نوجوانان به اينترنت برروي گوشي‌هاي موبايل مقرراتي وضع کنيم که با توسل به آن‌ها والدين بتوانند از طريق شرکت فراهم‌کننده خدمات، بر آنچه فرزندانشان دريافت مي‌کنند، کنترل داشته و از سلامت آن‌ها مطمئن شوند.

نتايج تحقيقات باي رن نشان مي‌دهد که شبکه‌هاي اجتماعي مي‌توانند فضايي ناشناخته و خطرناک براي کودکان و نوجوانان قلمداد شوند و بسياري از والدين از به عضويت درآمدن کودکان خود در اين شبکه‌هاي اجتماعي بي‌خبرند.

به‌عنوان مثال شبکه اجتماعي فيس بوک هم‌اکنون بيش از 400 ميليون عضو دارد و بسياري از اعضاي آن را نوجوانان زير 18 سال تشکيل مي‌دهند. هم‌چنين دسترسي به تصاوير مستهجن از ديگر تهديد‌هايي است که کودکان به‌راحتي مي‌توانند از طريق گوشي موبايل و اتصال به اينترنت در معرض آن قرار بگيرند.