جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع

موضوع: گزارشات موردی از تغییر جنسیت داده ها

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض گزارشات موردی از تغییر جنسیت داده ها

  پسربچه هشت ساله آمريكايي، تغيير جنسيت داد!


  رسانه‌هاي دولتي آمريكا گزارش دادند كه يك پسر بچه هشت ساله تغيير جنسيت داد و به يك دختربچه تبديل شد.

  به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، روزنامه‌ ايالتي «آريزونا» در آمريكا نوشت: پزشكان با استفاده از دارو و انجام عمل جراحي موفق شدند، يك پسر بچه هشت ساله را به يك دختربچه تغيير جنسيت دهند.

  اين روزنامه‌ مي‌افزايد: اين عمل و تغيير جنسيت به صورت كاملا قانوني انجام شده است و هم اكنون اين دختر بچه كه «يوسي رومرو» نام دارد، در وضعيت مناسبي به سر مي‌برد.

  والدين اين كودك نيز اعلام كردند: «يوسي» درست در زماني كه لب به صحبت باز كرد، هميشه مي‌گفت، من دخترم. او هميشه از رنگ‌هايي كه دختر بچه‌ها دوست داشتند، استفاه مي‌كرد و به جاي بازي با اسباب بازي‌هاي پسربچه‌ها با عروسك‌هايش حرف مي‌زد.

  به گزارش ايسنا، در يادداشت‌هاي روزانه والدين «يوسي» آمده است وي هنگامي كه چهار ساله بود اگر كسي او را پسرم صدا مي‌كرد، ‌از كوره در مي‌رفت و به شدت پرخاش كرد.

  بازي مورد علاقه‌اش اين بود كه روسري يا شالي را به دور كمرش مي‌بست و همانند دختربچه‌ها دور خودش مي‌چرخيد و فرياد مي‌زد، من دخترم.

  بر اساس گزارش بيمارستان كودكان ايالتي «آريزونا»، در سن شش سالگي دوجنسيتي بودن اين كودك تشخيص داده شد و در نهايت با انجام چند عمل جراحي و تجويز دارو «يوسي» هم اكنون يك دختربچه هشت ساله و سالم است.


  پسري كه دختر شد
  http://www.iransalamat.com/index.php...n=show&id=8209

  جنسيت دختر 17 ساله‌اي كه ماهيتا پسر بود به مذكر تغيير يافت
  http://www.iransalamat.com/index.php...sectionId=1158
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض ترديد در جنسيت کاستر سمنيا، قهرمان آفريقايي دو 800 متر بانوان دنيا

  ترديد در جنسيت کاستر سمنيا، قهرمان آفريقايي دو 800 متر بانوان دنيا - دکتر
  گلرخ ثريا
  دختر طلايي آفريقا مرد است يا زن؟!

  وقتي دوربين‌هاي تلويزيوني دنيا دوندگان مسابقه دو 800 متر بانوان جهان را روي پيست نشان مي‌دادند که هريک به نوعي خودش را براي ربودن مدال طلاي اين رقابت‌ها آماده مي‌کرد، همه با ديده ترديد به دونده زن آفريقايي نگاه مي‌کردند و پچ‌پچ‌ها درباره مرد بودن او از همان زمان سر زبان‌ها افتاد. شايد هم حق با مردم بود؛ چون اين دونده زن آفريقايي هيچ شباهت ظاهري با زنان نداشت و وقتي شليک شروع مسابقه شنيده شد، او توانست يک سرو گردن بالاتر از ديگران بدود و به مدال طلا برسد. بعد از مسابقه، شايعات بالا گرفت و به آنجا رسيد که برخي مسوولان مسابقات اعلام کردند که جنسيت او بايد آزمايش شود...

  باوجود اعتراضات و گزارش‌هاي ضد و نقيض از نتيجه آزمايش‌ها براي تعيين جنسيت دونده دوي 800 متر جهان از آفريقاي جنوبي، مردم اين کشور اعم از مقامات سياسي، مسوولان و مردم قهرماني خود را جشن گرفتند.

  پس از اين مسابقه خانم «کاستر سمنيا» دونده دوي 800 متر آفريقاي جنوبي به عنوان فاتح دوازدهمين دوره بازي‌هاي دو و ميداني جهان در برلين معرفي شد.
  اما برخي رسانه‌هاي بين‌المللي و غالبا استراليايي با گمانه‌زني اينکه مبادا اين زن دونده آفريقاي جنوبي اصلا مذکر بوده و در رقابت‌هاي زنان شرکت کرده است، در اين پيروزي ترديد ايجاد کردند و خواستار تعيين جنسيت وي شدند.
  در پي اين درخواست، مراجع قانوني به انجام آزمايش تعيين جنسيت براي اين دونده 18 ساله آفريقايي راي دادند که قبلا در آزمايش‌هاي اوليه زن بودن او محرز اعلام شده بود.
  همان شب مجري برنامه تلويزيوني ‌اي‌نيوز آفريقاي جنوبي، او را به عنوان «دختر طلايي» آفريقا و برنده دوازدهمين دوره بازي‌هاي دو ميداني 800 متر جهان معرفي کرد و مردم اين کشور نيز اين موفقيت بزرگ را جشن گرفتند.
  اما مقامات فدراسيون جهاني دو و ميداني اعلام کردند که تعيين واقعي جنسيت کاستر تا سه هفته طول خواهد کشيد و لذا مدال طلاي او به وي داد نشد.
  مردم آفريقاي جنوبي به عنوان کشوري که انقلاب ضد تبعيض‌نژادي کرده، با اعتقاد به اينکه اروپايي‌ها با رويکردي تبعيض‌آميز با کاستر برخورد مي‌کنند، هنگام ورود وي به فرودگاه اوليورتامبوي ژوهانسبورگ از او استقبالي گرم به عمل آوردند.
  مسوولان آفريقاي جنوبي نيز با اطمينان از صحت هويت جنسي کاستر سمنيا در فرودگاه حاضر شده و اعلام کردند پرونده او را تا حصول نتيجه مطلوب ملي دنبال خواهند کرد.

  سه وزير کابينه و تعداد زيادي معاون وزير و جمعي از نمايندگان پارلمان و اعضاي احزاب عمده کشور و ويني ماندلا- همسر نلسون ماندلا - در مراسم استقبال از قهرمان خود حضور داشتند.
  پرونده کاستر امروزه به يک پرونده ملي تبديل شد چون ترديدها و تشکيک‌هاي به وجود آمده از سوي رسانه‌هاي خارجي درباره جنسيت او «کاستر سمنيا» در واقع در نحوه فعاليت فدراسيون دو و ميداني آفريقايي نيز ترديد ايجاد کرده بود و به نوعي با حيثيت شخص ورزشکار و فدارسيون و همچنين دولت آفريقاي جنوبي به نوعي بازي شده بود.
  در هر حال اين دختر 18 ساله که از خانواده‌اي فقير و از دور افتاده‌ترين نقطه استان ليمپوپو آفريقاي جنوبي به مسابقات جهاني برلين راه يافت، با طي يک دقيقه و 58 ثانيه و 66 صدم ثانيه جنت جچکوسکي، قهرمان سال‌هاي قبل اين رقابت‌ها و دونده انگليسي را پشت سر گذاشت و سرانجام به عنوان سريع‌ترين دونده زن جهان در دوي 800 متر مدال طلا را از آن خود کرد.

  ولي سرانجام پس از سه هفته جنجالي حق به حق‌دار رسيد و آزمايش‌هاي پزشکي تعيين جنسيت قهرمان دوي 800 متر امسال جهان بر قهرماني خانم کاستر سمنيا، دونده آفريقاي جنوبي صحه گذاشت. آزمايش دي‌.‌ان‌.‌اي‌ دقيق‌ترين آزمايش تعيين جنسيت است که وجود دو کوروموزوم جنسي مشابه زن بودن فرد را محرز مي‌کند.

  هفته نامه سلامت
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض مرد آبستن آمریکایی، پدر و مادر در یک بدن

  تامس بیتی بچه دار شدن خود را معجزه دانسته است
  یک مرد آمریکایی با اعلام اینکه آبستن است و تا ماه ژوئیه صاحب یک دختر خواهد شد شبکه ها و شوهای تلویزیونی آمریکا را به تسخیر خود در آورده است.
  تامس بیتی ، مردی از اورگان آمریکا با چاپ تصویر خود و نوشتن مقاله ای در نشریه ادوکیت ، که مخاطبان همجنس گرا و یا دو جنسیتی دارد خبر داده که آبستن است و تا ماه ژوئیه صاحب یک دختر خواهد شد.

  برای عده ای شاید شنیدن این خبر از نشانه های ناهنجاری های دنیای مدرن باشد اما برای تامس بیتی مرد جوانی که بعد از بارها مراجعه به مراکز مختلف بارداری، و سرو کله زدن و اصرار به دکترهای مختلف بالاخره به ارزوی خود رسیده، این آغاز یک زندگی و معجزه است.

  ماه ژوییه امسال، یعنی تاحدود سه ماه دیگر تامس بیتی 34 ساله برای همسرش نانسی بیتی یک دختر به دنیا خواهد آورد.

  گبج کننده است اما کلید حل معما در دانش پزشکی است.

  تامس که در حال حاضر بر اساس قانون هویتی مردانه دارد و مرد محسوب میشود ده سال پیش زن بوده و به دلیل غلبه هویت مردانه درونش نهایتا پس از مشورت با پزشک ها تغیر جنسیت می دهد.

  اما تفاوت این کار با نمونه های مشابه چنین تغییر جنسیتی این است که تامس رحمش را دست نخورده باقی گذاشته است.

  همین تصمیم به او کمک کرده که امروز پدری باشد که برای 9 ماه و نه بیشتر، مادر بودن را تجربه می کند.


  تامس بیتی برای اولین بار به قلم خود در نشریه ادوکیت ماجرای باردار شدن خود را اعلام کرد

  با این همه تصور آبستن شدن یک مرد آنقدر دشوار است که حتی ران اشلایپر مرد همسایه تامس که تقریبا هر روز او را در خیابان می بیند این خبر را باور نمی کند.

  ران اشلایپر می گوید این خبر را شایعه می داند چرا که چند روز پیشتر تامس را در خیابان دیده و به نظر او این مرد آبستن به نظر نمی آمده است.

  قطعا کسانی که ماجرای تامس را برای اولین بار منتشر کردند نیز توقع ناباوری مردم را داشته اند.

  آن استاکول، سردبیر مجله ادوکیت می گوید چندان هم بی محابا سراغ این موضوع نرفته است.

  به گفته خانم استاکول پیش از انتشار مقاله مصور آقای بیتی از او خواسته شده آدرس و شماره تماس پزشک خود را به این نشریه بدهد و پس از تماس با پزشک صدق ادعای او تایید شده است.

  در عین حال تامس با شرکت در شوی پرطرفدار اپرا وینفری اجازه داد مردم آمریکا از طریق سونوگرافی صدای قلب دخترش را بشنوند.

  او گفت اشتیاق به بچه دار شدن حسی زنانه یا مردانه نیست بلکه نیازی انسانی است و او نیز خود را محق بارداری و این نیاز می بیند.

  نانسی همسر تامس می گوید بعد از به دنیا آمدن دخترشان، تامس کماکان پدر و او همچنان مادر خواهد بود و هیچ جابجایی در نقش دو نفر ایجاد نمی شود.

  به گفته نانسی بیتی، خود او کار تلقیح را با استفاده از اسپرم های خریداری شده از بانک اسپرم در رحم تامس انجام داده است.

  پزشک تامس می گوید بارداری کاملا طبیعی است.

  تامس و نانسی تا کمتر از سه ماه دیگر صاحب اولین فرزند خود می شوند و همزمان برخی از متخصصان پزشکی و یا صاحب نظران اجتماعی گرم بحث درباره درست یاغلط بودن چنین تجربه ای هستند.

  به نقل از بی بی سی
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت