جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: شیردهی در جمع

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض شیردهی در جمع

  مهراندخت نكاوند/كارشناس ارشد مامايي/عضو هيات علمي دانشگاه آزاد
  شيردهي در جمع

  حقيقت موضوع اين است كه بعضي از مادران از اينكه بيرون از منزل و در حضور جمع شيردهي داشته باشند، احساس ناراحتي مي‌كنند. گاهي اوقات آنها از اينكه ممكن است سينه‌هايشان مشخص شود، خجالت‌زده مي‌شوند....

  گاهي هم از اينكه ممكن است اين عمل آنها باعث ناراحتي ساير افراد شود، نگران هستند. هر دوي اين موارد قابل احترام است. شايد شما به عنوان همسر اين خانم شيرده و پدر بچه‌اي شيرخوار كه در خارج از منزل مجبور است گرسنه و بدخلق شود (چون مادرش نمي‌تواند به او شير دهد) تمايل داشته باشيد در اين باره اقدام موثري انجام دهيد. اما شما چه مي‌توانيد انجام دهيد؟

  قبل از اينكه توصيه‌هايي در اين زمينه داشته باشم لازم است اين نكته را بدانيد كه معمولا وقتي كه مادر و كودك در شيردهي مهارت پيدا كنند، زمان كمتري صرف مي‌شود تا پستان درست در دهان كودك قرار گيرد و بنابراين زمان بيشتري با آرامش خيال صرف شيردهي خواهد شد.

  مادر حين انجام اين كار، احساس راحتي دارد و در نتيجه آسان‌تر و بدون اضطراب مي‌تواند در جمع شيردهي داشته باشد. مشكل زماني بدتر مي‌شود كه مادر به خاطر همين احساسي كه دارد با كودكش از خانه بيرون نمي‌رود تا بلكه با مقوله شيردهي در جمع مواجه نشود. اين موضوع باعث احساس انزوا و جدايي از خانواده و دوستان خواهد شد. اين مادران بيرون از خانه شير نمي‌دهند و با تورم يا احتقان پستان حس ناراحتي عميقي پيدا مي‌كنند. با يك بچه گرسنه و بي‌قرار هم مواجه مي‌شوند. پس لازم است در وهله اول به همسرتان يادآوري كنيد كه شيردهي يك عمل طبيعي است و مهم نيست چه مكاني را براي شيردهي انتخاب كند. از دوستان گرفته تا غريبه‌ها اين مساله را درك مي‌كنند. سعي كنيد به عادات شيردهي همسرتان خارج از منزل توجه كنيد.

  اگر متوجه شديد كه وي خارج از منزل از شيردهي اجتناب مي‌كند، از وي سوال كنيد آيا مي‌توانيد كاري انجام دهيد تا راحت‌تر شير بدهد. او به اين حس حمايت شما نياز دارد. شايد لازم باشد براي او يك مكان خلوت پيدا كنيد. به عنوان نمونه از طرف او از مدير رستوران در مورد مكان مناسب پرس‌وجو كنيد يا از جمع دوستان عذرخواهي و از ميزبان خود در مورد اتاقي كه همسرتان بتواند به كودك خود شير بدهد سوال كنيد.

  اگر همسرتان هنگام شيردهي در جمع دوستان احساس راحتي دارد، به او كمك كنيد تا شرم و حياي خود را تا حدي كه دوست دارد نگه دارد. بعضي از زنان ترجيح مي‌دهند تا مكيدن كودك را به وسيله پتو يا شال بپوشانند. شايد او براي اين كار به كمك شما نياز داشته باشد. اگر بعد از يك يا دو ماه همسرتان هنوز هم از شيردهي در جمع ناراحت است مي‌توانيد براي او شيردوش خريداري كنيد تا قبل از خروج از منزل شيرش را بدوشد و در فروشگاه، رستوران يا جمعي كه هستيد شير دوشيده شده را به بچه بدهد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  قوانين جديد تايوان درباره شيردهي

  تايوان قانوني را تصويب کرده که به زنان اجازه مي‌دهد در مکان‌هاي عمومي به بچه‌هاي خود شير بدهند و بر اساس آن کساني كه سعي کنند مانع آنها شوند جريمه مي‌شوند...

  تصويب اين قانون پس از آن صورت مي‌گيرد که 5 مادر تايواني را به‌خاطر شيردادن به نوزادان‌شان از يک موزه در تايپه بيرون کردند. به گزارش خبرگزاري فرانسه، به گفته وزارت بهداشت تايوان، بر اساس قانون جديد، هر کسي سعي کند مانع شيردادن مادري به نوزادش در مکان‌هاي عمومي شود ‌تا 30 هزار دلار تايوان (990 دلار آمريکا) جريمه مي‌شود. يک موزه در شهر تايپه پس از آنکه از 5 مادر که در حال شيردادن از پستان به نوزادان‌شان بودند، خواست آنجا را ترک کنند، اعتراض عمومي را برانگيخت.

  وزارت بهداشت در بيانيه‌اي اعلام کرد: اين جريمه در مورد ممانعت از مادران شيرده در ساختما‌ن‌هاي دولتي، فروشگاه‌هاي بزرگ، فرودگاه‌ها، ايستگاه‌هاي قطار و مترو که فاقد اتاق شيردادن باشند، نيز اعمال خواهد شد. اين بيانيه مي‌گويد:‌ «قصد ما اين است که مردم را ترغيب کنيم احترام بيشتري به مادران شيرده بگذارند و، از آنها حمايت کنند و محيط دوستانه‌اي براي شيردادن مادر فراهم کنند.»
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت