جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: مصرف كندر در بارداري

elhami52 آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    تهران

پیشفرض مصرف كندر در بارداري

سلام به همه دوستان خوب و پزشكان محترم
    من الان حدود هفته هشتم بارداري هستم. دوتا سوال داشتم:
    1- اشتهاي وحشتناكي پيدا كرده ام يعني مرتبا بايد در حال خوردن باشم وگرنه حالت تهوع شديدا آزارم مي دهد البته كم كم مي خورم (بجز دو وعده صبحانه و ناهار كه دوبرابر قبل مي خورم) يعني اگر نيم ساعت چيزي نخورم مثل اينكه تمام معده ام جمع شده و مي خواهد بالا بيايد. كمك مي خواستم كه چه كار كنم از اين حالت خلاصي يابم. چون روي كارم تاثير بدي دارد. اصلا نمي تونم فكرم رو متمركز كنم. همه اش كلافه ام و به ساعت نگاه مي كنم كه ساعت كاري تمام بشه يا در فكر اينكه چي بخورم. مي ترسم وزنم خيلي بالا بره.

2- آيا خوردن كندر از حالا ضرري روي جنين نداره، چون ميگن براي بالا بردن ضريب هوشي خوبه. ولي مي ترسم قبل از سه ماه ضرر داشته باشه.

ممنون مي شم راهنماييم كنيد
    دوستدار شما
    الهه:)

سمانه پرتوي آفلاین است عضو دائمی

پیشفرض

در عین رعایت دستورات بالا خاطر نشان می کنم که حالتی که شما دارید از عوارض طبیعی بارداری است .
    راهکارها:
    وعده های زیاد و حجم غذایی کم
    در صورتی که میل دارید از سبزیجات پخته و خام جهت رفع گرسنگیهای کاذب استفاده کنید چون در مقادیر بالا هم کالری کمتری نسبت به دیگر گروهها دارند
    مواظب وزنتان باشید و در میان وعده ها کمتر از شکر / شیرینیجات و تنقلات نمکین استفاده کنید.
    آب هویج در بهبود حالت تهوع بارداری موثر است.نهایتا روزی یک قرص ویتامین ب6 توصیه میشود و داروهای دیگر ترجیحا در موارد شدیدتر تجویز می شود
    البته حالتی را که ذکر کردید کاملا درک می کنم و می دانم که در این دوران مادر میلش به هر چیزی نمی کشد و مثلا شاید فقط میل شما به شیرینیجات بکشد. ولی با قدری تحمل و با پایان یافتن 3 ماهه اول این حالات شما تخفیف می یابد .
    در مورد کندر
    توصیه های فراوانی به استفاده از کندر داریم.به خصوص در دستورات اسلامی
    چه بارداری و چه شیردهی

من تا به حال گزارشی ام ندیده ام که کندر را در ماه خاصی از بارداری منع کند و یا ضرری در دوران بارداری برای آن ذکر کنند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت