جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 8 از 8 مجموع

موضوع: بارداری- مصرف قهوه و کلیه مواد حاوی کافئین (مقالات)

 1. #1
  f.talebi آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Jan 1970
  ارسالها
  13

  پیشفرض بارداری- مصرف قهوه و کلیه مواد حاوی کافئین (مقالات)

  با سلام


  روزي 1فنجان نسكافه از ماه 7 به بعد آيا ضرري دارد؟

  مرسي

 2. #2
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  در صورتي كه يك زن باردار در هر روز بيش از 300 ميلي‌گرم كافئين مصرف كند اين امر مي‌تواند منجر به سقط جنين يا كاهش رشد جنين شود.

  اين مقدار برابر با 3 فنجان قهوه است. از اين‌رو زنان باردار بايد روزانه كمتر از اين ميزان را مصرف كند.

 3. #3
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  در دوران بارداري بايد از‌ ‌نوشيدن بيش از اندازه قهوه خودداري كرد و نبايد آن‌را به بيش از 5 فنجان رساند؛ زيرا‌ ‌مطالعات نشان داده است، نوشيدن 4 تا 7 فنجان‌ (در افراد با حساسيت‌هاي مختلف) به‌ ‌ميزان 80 درصد احتمال مرده زايي را در زنان باردار بالا مي‌برد و اگر اين فنجان‌ها به 8 يا بيشتر برسد، اين احتمال به 300 درصد خواهد رسيد. جالب است بدانيد، كافئين بالا اين عوارض را به طور مستقيم به دنبال خواهد داشت. از اين رو،‌ ‌متخصصان تغذيه اعلام كرده‌اند، دريافت 300 ميلي گرم كافئين كه برابر نوشيدن 3‌ ‌ليوان و يا 4 فنجان قهوه در روز است، براي مادر و جنين هيچ مشكلي به بار‌ ‌نخواهد آورد و كاملاً ايمن است‌.‌‌

 4. #4
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  مادران باردار در مصرف قهوه احتیاط کنند

  مطالعات قبلی درباره تاثیر کافئین بر رشد جنین ، نتایج متناقضی را نشان داده بود.بعضی از مطالعات گذشته این فرضیه را مطرح کرده بود که مصرف کافئین زیاد باعث کندی سرعت رشد جنین می شود. مطالعه جدید مصرف کافئین را در ۳ماهه اول و ۳ماهه سوم بارداری بر روی۲۲۹۱ زن باردار بررسی کرده است. نتایج این مطالعه نشان داد وزن کودکان زنانی که روزانه ۶فنجان قهوه مصرف کرده بودند، هنگام تولد، به طور متوسط ۵/۰ پوند (حدود ۲۲۰گرم) از وزن کودکان افرادی که اصلا قهوه مصرف نکرده بودند کمتر بود. به این ترتیب ، این مطالعه نشان داد که حتی مصرف کافئین بیش از حد معمول ، تاثیر قابل توجهی در رشد جنین ندارد.حرف آخر این که مادران باردار به هر حال باید در مصرف زیاد از حد نوشیدنی های حاوی کافئین ، از قهوه و چای گرفته تا نوشیدنی های کولادار بیشتر دقت کنند. احتیاط شرط عقل است. این مطالعه در شماره یک مارس نشریه امریکایی اپیدمیولوژی منتشر شده است.
  ایران مانیا

 5. #5
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  آثار قهوه در زایمان

  اگر حامله هستید بهتر است از خوردن قهوه خودداری كنید .سازمان نظارت بر مواد خوراكی و دارویی آمریكگای شمالی در ۱۹۸۰ توصیه نموده است كه زنان باردار نباید روزانه حداكثر بیش از ۲ فنجان قهوه مصرف كنند زیرا ممكن است آثار مامطلوبی در جنین و زایمان بگذارد.

  مهندس هاله جهان پیکر
  موسسه اطلاع رسانی طعام اسرار


  خوردن قهوه در زنان موجب پرفشاري خون نمي‌شود

  يك مطالعه جديد نشان مي‌دهد كه خوردن قهوه در زنان موجب پرفشاري خون نمي‌شود اما نوشابه‌هاي كولاي كافئين‌دار ممكن است باعث پرفشاري خون شود. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران، محققان اطلاعات 155 هزار و 594 پرستار زن آمريكايي را جهت پيدا كردن ارتباط بين كافئين و پرفشاري خون تجزيه و تحليل كردند. نتايج اين مطالعه نشان مي‌دهد: زناني كه مقادير متوسطي كافئين در روز مي‌نوشيدند نسبت به آنهايي كه كمتر يا بيشتر مي‌نوشند خطر بالاتري براي ابتلا به پرفشاري خون داشتند اما محققان هيچ رابطه‌اي بين نوشيدن قهوه و خطر ابتلا به پرفشاري خون در اين زنان جوان پيدا نكردند. محققان اين پژوهش بسيار شگفت‌زده شده‌اند از اين كه همراهي آشكار و خطي بين پرفشاري خون و نوشيدن نوشابه‌هاي كولاي كافئين‌دار پيدا كردند. خط به صورت موازي با ميزان مصرف بالا مي‌رفت، يعني پرستاراني كه 4 قوطي بيشتر نوشابه در روز نوشيده بودند نسبت به آنهايي كه كمتر از يك قوطي نوشابه در روز نوشيده بودند 16 تا 44 درصد بيشتر در خطر ابتلا به پرفشاري خون بودند. اين همراهي در نوشابه‌هاي رژيمي و معمولي معني‌دار بود و از نظر چاقي، سيگار كشيدن و عوامل خطرزاي ديگر نيز تعديل شده بود.

 6. #6
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  مصرف زياد قهوه در دوران بارداري احتمال مرده‌زايي را افزايش مي‌دهد

  محققان دانماركي در گزارشي اعلام كردند كه مصرف روزانه 8 فنجان قهوه يا بيشتر در دوران بارداري خطرسقط جنين خود به خود و يا مرده‌زايي را در زنان باردار افزايش مي‌دهد.

  به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران، اين محققان دريافته‌اند كه مرده‌زايي در ميان زنان بارداري كه زياد قهوه مي‌نوشند نسبت به زنان بارداري كه عادت به نوشيدن قهوه ندارند به مراتب بيشتر است.

  اين تحقيقات كه توسط يك پزشك دانماركي و دستيارانش از دانشگاه آرهو صورت گرفته نشان مي‌دهد كه مصرف زياد قهوه احتمال مرده‌زايي را در دوران حاملگي تا 59 درصد افزايش مي‌دهد.

  همچنين، در زنان بارداري كه روزانه بين 4 تا 7 فنجان قهوه مي‌نوشند احتمال مرده‌زايي 33 درصد افزايش مي‌يابد.

  اين پزشك دانماركي در گفت‌وگو با رويتر اظهار كرد: با توجه به يافته‌هاي اخير ما و مطالعات قبلي تصور مي‌كنيم كه بكار بستن اصول محتاطانه و توصيه به زنان باردار نسبت به محدود كردن نوشيدن قهوه و كاهش ميزان آن به كمتر از 3 فنجان قهوه در روز امري ضروري و معتدل است.

  از آنجا كه در بسياري از مطالعات مشخص شده است كه نوشيدن قهوه اثرات نامطلوبي براي بارداري دارد و مكانيسم‌هاي فيزيولوژيكي وجود دارد كه از طريق آن‌ها كافئين موجود در قهوه ممكن است به جنين آسيب برساند لذا خطرات نوشيدن قهوه در دوران بارداري زير سوال رفته است.

  در اين پژوهش 88 هزار و 482 زن باردار مورد مطالعه قرار گرفتند كه از اين ميان 1102 زن باردار نوزادان خود را مرده به دنيا آوردند. در اين بررسي‌ها محققان هيچ ارتباطي بين مصرف چاي، نوشابه و مرده‌زايي پيدا نكردند.

  نتايج اين بررسي‌ها در مجله‌ آمريكايي -اپيدميولوژي منتشر شده است

 7. #7
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  کافئین

  کافئین در تعدادی از مواد غذائی مانند قهوه چای شکلات و نوشیدنی های حاوی کولا وجود دارد. کافئین یک ماده طبیعی است که به طرز وسیعی در ترکیب داروهای پسیکو اکتیو در آمرکا مصرف دارد. کافئین ماده محرک سیستم عصبی مرکزی بوده و سبب وابستگی فیزیکی و روانی می شود. علائم عدم مصرف آن شامل تهوع و احساس خستگی و کسالت و سردرد است. تنها دلیل اثرات تراتوژنیک آن از مطالعات حیوانی با استفاده از دوزی که قابل مقایسه با مقدار مصرف انسانی نیست بد ست آمده است.
  طبق مطالعات انسانی به نظر نمی آید کافئین وقتی در مقادیر معمول استفاده شود اثرات مضری بر جنین داشته باشد. بنا براین مصرف مقادیر متوسط آن در حاملگی اشکال ندارد. عوارض جانبی کافئین بر مادر شامل سوء هاضمه و ریفلاکس اسید و تکرر ادراری است. چون این مشکلات در حاملگی تشدید می شود رعایت تعادل در مصرف کافئین توصیه می شود

  در این جدول مقدار کافئین خیلی از غذاهای رایج نوشته شده است ( به انگلیسی)
  http://www.cspinet.org/new/cafchart.htm

 8. #8
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  تاثیر مصرف ۵ فنجان قهوه در روز مشابه عوارض دخانیات بر روی بارداری است


  پژوهشگران علوم پزشکی می گویند نتایج بررسی های آنان بر روی زنان باردار نشان داده است که مصرف زیاد کافئین به اندازه سیگار در درمان ناباروری تاثیر منفی دارد

  به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، نتایج یک آزمایش جدید نشان داده است، نوشیدن پنج فنجان قهوه یا بیشتر در روز شانس باردار شدن را در زنانی که تحت روش های درمانی ناباروری قرار دارند تا ۵۰ درصد کاهش می دهد.

  گروهی از پزشکان دانمارکی همچنین در آزمایشات فوق متوجه شدند این میزان مصرف کافئین در طول روز در عین حال شانس زنده به دنیا آمدن نوزادی را که با روش ivf در رحم مادر شکل گرفته، تا ۴۰ درصد کمتر می کند.

  لقاح آزمایشگاهی (ivf) شیوه‌ای پزشکی است که در آن سلول تخمک بالغ از زن گرفته می‌شود و با اسپرم مرد در خارج از بدن لقاح می‌یابد

  و رویان حاصل برای ادامه بارداری طبیعی در رحم همان زن یا زن دیگری کاشته می‌شود.

  این پزشکان هشدار دادند تاثیر مصرف ۵ فنجان قهوه در روز مشابه عوارض منفی استعمال دخانیات بر روی بارداری است.

  دکتر اولریک شیولر کیسمودل از متخصصان کلینیک باروری در بیمارستان دانشگاه آرهوس در دانمارک می گوید: هر چند پیش از آن می دانستیم که مصرف کافئین تاثیر سوء روی میزان موفقیت ivf دارد اما در این مطالعه از مشاهده شدت این اثرگذاری منفی، شگفت زده شدیم.

  شرح این آزمایشات در نشست سالانه انجمن اروپایی تولیدمثل اروپایی و جنین شناسی در شهر استانبول ترکیه ارائه شده است.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت