ترجمه:ندا احمدلو/8 ماده غذايي افزاينده ميل جنسي
اگر مـيـل نداريـد، بخـوانيـد!

آيا تا به حال شنيده‌ايد که مصرف گوشت و تخم کبوتر مي‌تواند باعث تقويت قواي جنسي مردان و افزايش قدرت نگهداري نعوظ در آنها شود؟! گوشت و تخم کبوتر، سرشار از پروتئين، انواع ويتامين‌ها، آهن و عناصر معدني ديگري است که تمام اين عوامل مي‌توانند در تقويت و حفظ قواي جسمي و جنسي مردان و حتي زنان مفيد و موثر باشند. به همين دليل شايد خوردن يک شام سبک که با گوشت يا تخم?کبوتر تهيه شده باشد، بتواند نويدبخش داشتن يک رابطه زناشويي لذت‌بخش در طول شب براي همسران باشد! به جز گوشت کبوتر، خوراکي‌هاي ديگري هم هستند که مي‌توانند باعث افزايش ميل جنسي شوند...

براي آشنايي بيشتر با اين خوراکي‌ها، مي‌توانيد نگاهي به اين 8 ماده غذايي بيندازيد كه بيشترين تاثير را دارند!


1 ماهي سالمون

ماهي سالمون که اين روزها در تمام فروشگاه‌هاي مواد غذايي کشورمان هم به راحتي پيدا مي‌شود، سرشار از يک ماده معدني به نام سلنيوم است. بدن مردان بدون وجود سلنيوم، نمي‌تواند به اندازه کافي، اسپرم توليد کند. به علاوه، آنتي‌اکسيدان‌هاي فراوان موجود در ماهي سالمون، از حمله و رهاشدن راديکال‌هاي آزاد فراوان در بدن مردان جوان پيشگيري مي‌کند. نکته ديگر اين است که ماهي سالمون، امگا3 زيادي دارد و اين اسيد چرب مي‌تواند به حفظ سلامت قلب کمک کند و چون داشتن قلبي سالم يکي از پيش‌شرط‌هاي داشتن يک رابطه زناشويي لذت‌بخش است بنابراين مي‌توان سالمون را از اين نظر هم انتخاب مناسبي براي بالا بردن ميل جنسي دانست!


2 شکلات تلخ

آيا تا به حال به اين نکته فکر کرده‌ايد که چرا در روز عشق‌ورزي و محبت، تمام فروشگاه‌ها پر مي‌شوند از بسته‌هاي رنگارنگ شکلات تلخ؟! بهتر است بدانيد که شکلات تلخ حاوي مقادير بسيار زيادي از انواع آنتي‌اکسيدان‌ها و کافئين است و همين مواد تشکيل‌دهنده مي‌توانند باعث افزايش جريان خون و رسيدن خون بيشتر به اندام‌هاي تناسلي و حفظ بيشتر و بهتر نعوظ در مردان شوند. به علاوه، فنيل‌تيلامين و سروتونين موجود در شکلات تلخ هم مي‌توانند ميل و هيجان جنسي را در افراد افزايش دهند و باعث لذت‌بخش‌تر شدن رابطه زناشويي در آنها بشوند.


3 ژله

يکي از لازمه‌هاي داشتن يک رابطه زناشويي سالم و رضايت‌بخش، سالم بودن اندام‌هاي مختلف بدن به‌خصوص استخوان‌ها و مفاصل است. پژوهشگران دانشگاه بال‌استريت ثابت کرده‌اند که مصرف به اندازه و مناسب ژلاتين در ژله مي‌تواند دردهاي مفصلي ناشي از برقراري روابط زناشويي را تا حد قابل‌قبولي کاهش دهد و انگيزه همسران را براي بيشتر کردن تعداد دفعات برقراري رابطه زناشويي، بالا ببرد.


4 بلغورجو

بلغورجو بو داده که ممکن است در ترکيب بسياري از انواع غلات صبحانه‌ هم وجود داشته باشد، يکي از خوراکي‌هاي مفيد براي بالابردن کيفيت روابط زناشويي است. مصرف ميزان مناسبي از بلغورجو مي‌تواند انرژي کافي براي برقراري روابط زناشويي را در بدنتان تامين کند و خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و عوارض ناشي از آن، مانند سردمزاجي را در شما يا همسرتان کاهش دهد. به علاوه، بلغورجو سرشار از منگنز و سلنيوم است که اين 2 ماده مغذي مي‌توانند در ترشح و تنظيم مقدار هورمون‌هاي جنسي، نقش بسيار پررنگي داشته باشند.


5 موز

اين ميوه خوشمزه، سرشار از پتاسيم است و مصرف آن مي‌تواند انرژي کافي براي برقراري روابط زناشويي و از بين بردن خستگي‌هاي روزانه‌تان را در پي داشته باشد. به علاوه، فولات فراوان موجود در موز به برقراري بهتر گردش خون در بدن و اندام‌هاي تناسلي‌تان در طول روابط زناشويي کمک مي‌کند و باعث مي‌شود که پس از رسيدن به ارگاسم، دوباره و با فاصله کمي انرژي و ميل جنسي‌تان را به دست بياوريد.


6 فلفل قرمز تند

وقتي که شما غذاهاي تند حاوي فلفل قرمز را مي‌خوريد، فعاليت‌هاي متابوليک دروني بدنتان افزايش پيدا مي‌کند و ميل و هيجان جنسي‌تان هم بالاتر مي‌رود. به علاوه، سردرد يا بدن‌دردهاي ناشي از برقراري روابط زناشويي هم با خوردن غذاهاي تند و تيز تا حد چشمگيري کاهش پيدا مي‌کنند!


7 ميگو

مصرف مداوم ميگو و گنجاندن آن در رژيم غذايي هفتگي مي‌تواند باعث افزايش ميل جنسي شود. ميگو سرشار از پروتئين، ويتامين‌هاي گروه B، روي، آهن، کلسيم و فسفر است و تمام اين موادمغذي مي‌توانند انگيزه و کيفيت روابط زناشويي را در افراد تا حد زيادي بالا ببرند.


8 مرکبات

انواع مرکبات منابع بسيار خوب و مناسبي از آنتي‌اکسيدان‌ها، ويتامين C و اسيدفوليک هستند که اين مواد در حفظ سلامت جنسي مردان نقش به‌سزايي دارند. گنجاندن مرکبات در رژيم روزانه مردان نيز مي‌تواند در حفظ مناسب نعوظ و کمک به انزال ديرتر در آنها موثر باشد.

منبع: Sexual Health

هفته نامه سلامت