جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 6 از 6 مجموع

موضوع: انتخاب جنسیت کودک از طریق غذا

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض انتخاب جنسیت کودک از طریق غذا

  ● انتخاب جنسیت کودک از طریق غذا
  بررسی­های انجام شده در مدلهای حیوانی نشان داده که اگر لارو کرم­های دریایی در آبی که به آن پتاسیم افزوده شده قرار گیرند، بیشتر نوزادان نر می­شوند، در حالیکه اگر آب قلیایی و به ویژه غنی از کلسیم باشد، اغلب نوزادان ماده می­شوند. ولی در آب دارای تعادل یونی در دو جنس تعادل وجود دارد. به نظر می­رسد که نسبت پتاسیم به کلسیم و منیزیم اهمیت دارد به طوری که با افزایش پتاسیم و سدیم اکثر نوزادان نر، و با افزایش کلسیم و منیزیم اکثر آنها ماده می­شوند.
  مطالعات روی گاوهایی که در محیط آکنده از دود پتاسیم بودند و غذای غنی از کلسیم مصرف می­کردند نشان داد که ۹۰% گاوهای به دنیا آمده، نر بودند.
  مشابه همین نتایج در مطالعات انجام شده روی زنان کانادایی به دست آمده است.


  به نظر می­رسد که تغییر یونها موجب تغییر تمایل غشای اوول (تخمک) می­شود. برای موفقیت در این امر لازم است حداقل در پریود ماهانه قبل از بارداری رژیم پر سدیم و پتاسیم برای پسرزایی و رژیم پرکلسیم مثل لبنیات و فقیر از سدیم و پتاسیم برای دخترزایی شروع شود. در مواردی از قبیل فشار خون بالا، ناراحتی­های قلبی و نارسایی کلیه مصرف رژیم پسرزایی (به دلیل سدیم بالا) ممنوع است.

  در عوض به هنگام وجود اختلالات عصبی، بالا بودن کلسیم خون و نارسایی کلیوی هم رژیم دخترزایی نباید تجویز شود. برای موفقیت، رژیم موردنظر باید با جدیت پیگیری شود. ذکر این نکته ضروری است که مطالعات انجام شده روی خوک­ها این نظریه را تائید کرده است و قرار دادن آنها در محیط پتاسیم و مصرف غذای پر کلسیم نتوانسته نسبت جنسی را در متولدین تغییر دهد.
  ـ کلسیم ؛ مصرف لبنیات، سبزی و میوه کافی نیاز معمول بدن به این ماده را تأمین می­کند. در صورتی که تمایل دارید میزان کلسیم دریافتی خود را افزایش دهید (رژیم دخترزایی) کافی است مقدار بیشتری از این گونه مواد به خصوص شیر و لبنیات مصرف نمائید.


  توجه داشته باشید که مصرف نانهای تخمیر نشده به علت وجود اسید فیتیک، جذب کلسیم را کاهش می­دهد.
  ـ منیزیم ؛ این عنصر در کلروفیل گیاهان وجود دارد و بنابراین گیاهان سبز غنی از منیزیم هستند.

  حبوبات و مغزها نیز منابع خوبی از این ماده می­باشند. اگر چه در بسیاری از مواد غذایی این عنصر وجود دارد ولی لبنیات منبع غذایی عمده­ای محسوب نمی­شوند.
  ـ سدیم ؛ بسیاری از غذاهای آماده دارای مقدار زیادی سدیم هستند. کنسروها، کالباس و سوسیس، بیسکویت شور، زیتون شور، خیارشور، پنیرهای شور، سس­های تجارتی و ماهیهای نمک سود منابع خوبی از این عنصر می­باشند. در عوض شیر و لبنیات، میوه­های تازه و همین طور سبزیهای تازه از نظر سدیم نسبتاً فقیر هستند.  ـ پتاسیم ؛ مواد غذایی غنی از پتاسیم شامل گوشتها و میوه­ها، غلات به ویژه برنج، سبزیها و صیفی­ها، میوه های تازه و خشک و آشامیدنیها هستند.
  آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 31-Dec-2010 انجام شده است
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  لطفا راهنمايي کنيد که براي تعيين جنسيت دلخواه فرزندم پيش از بارداري چه غذايي بخورم؟


  از سوال شما، اين‌گونه برداشت مي‌کنم که نکات اساسي وجود دارند که از آنها آگاهي نداريد و براي همين توجه شما را به اطلاعاتي جلب مي‌کنم. اول اينکه آنچه در آزمايشگاه ژنتيک يا به وسيله افراد ذي‌ربط مبني بر تعيين جنسيت دلخواه صورت مي‌گيرد تنها مي‌تواند 80 تا 90 درصد آنچه مدنظر شماست را تامين کند. اين 80 درصد هم تنها زماني تضمين مي‌شود که شما و همسرتان کليه دستورات را اجرا کنيد و از سلامت کامل برخوردار باشيد چرا که تنها يک عامل براي مثال، وجود عفونت در واژن مي‌تواند سبب تغيير PH محل شود و برنامه‌هاي تنظيم شده را مختل کند. حرف از صد درصد زدن تنها در قدرت خداوند است. البته با روش مصنوعي و داراي خطر مي‌توان صد درصد جنسيت دلخواه را سبب شد که گمان نمي‌کنم مد نظر شما باشد.  چون در اين روش با تزريق آمپول‌هايي به طور مصنوعي تخمدان را وادار مي‌کنند که به جاي يک تخمک (در طول سيکل ماهيانه هر خانم تنها يک تخمک‌گذاري دارد) 12 تا 16 تخمک آزاد کند و سپس در محيط آزمايشگاه اين تخمک‌ها را با اسپرم‌ پدر مجاور مي‌کنند و تخمک‌هاي بارور را بعد از 72 ساعت با تکنيک‌هاي خاص و استخراج DNA‌ آن، از نظر جنسيت مشخص مي‌سازند و سپس طبق شماره‌گذاري ظروف حاوي تخمک در آزمايشگاه که براي مثال، جنسيت دختر دارند، شماره‌هاي مزبور را با تکنيک خاص، به وسيله متخصص زنان در لوله تخمدان و يا خود رحم جاگذاري کرده و چند قلوي دختر به دنيا خواهد آمد. البته اين بمباران هورموني مادر براي آزادسازي تخمک‌هاي مصنوعي، عوارضي شديد از جمله سرطان‌هاي عصبي و تناسلي را خواهد داشت. بگذريم، در ادامه توضيح‌ام به شما خوانندگان گرامي عرض مي‌کنم که ما با روش طبيعي و بدون دارو مي‌توانيم احتمال تولد جنس دلخواه را بالا ببريم. روز دقيق تخمک‌گذاري خانم با سونوگرافي‌هاي مکرر معلوم مي‌شود و اگر به طور دقيق مشخص شود تا 65 درصد به نتيجه نزديک شديم چون با رابطه جنسي در حوالي زمان تخمک‌گذاري به دليل ترشحات قليايي بيشتر، اسپرم‌هاي پسر (y)‌ بهتر مي‌توانند عبور کنند و در روزهاي بعد از تخمک‌گذاري که ترشحات اسيديته شدند، اسپرم‌هاي دختر (x) سريع‌تر مي‌توانند خود را به تخمک‌ برسانند. گذشته از اين شرايط روحي و جسمي، شيوه تغذيه‌اي زوجين هم مهم است.

  آقاياني که مدام در استرس و فشار روحي‌اند، در روند توليد اسپرمش اختلال ايجاد مي‌شود. نقش برخي بيماري‌ها در خانم‌ها مانند آندومتريوز نيز مهم است که احتمال تولد فرزند دختر را افزايش مي‌دهد. رژيم غذايي نيز براي زن و شوهر از حدود 2، 3 ماه پيش درنظر گرفته مي‌شود. با اينکه تغذيه شما روي PH‌ خون موثر نيست اما روي ترشحات بدنتان اثر دارد. غير از چهار گروه مواد غذايي، مصرف مواد معدني مثل سديم و پتاسيم بدن شما را به سمت قليايي و کلسيم و منيزيم به سمت اسيدي پيش خواهد برد
  .
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  مطمئن ترين روش براي تعيين جنسيت همان آگاهي از زمان دقيق تخمك گذاري است تا روشهاي تغذيه ايي چون احتمال روش زمان تخمك گذاري بالاي 90 در صد است . و آسانترين راه براي فهميدن زمان تخمك گذاري انجام يك سونوگرافي واژينال است . بايد بگويم كه اين روش با قطعيت بسيار بالا در خانمهايي كه دوره پريود آنها 28 روزه و مرتب است جواب ميدهد و چون در ايران همه پسر ميخواهند . من روش پسر شدن را توضيح ميدهم البته من پزشك نيستم ولي در اين زمينه تحقيقات و نمونه گيري داشته ام . اگر زمان نزديكي با زمان آزادشدن تخمك همزمان يا اندكي بعد از آن باشد (به شرطي كه از قبل اسپرمي در رحم نباشد) جنين حاصله پسر است .  توصيه اين است كه اگر تصميم به بارداري با تعيين جنسيت داريد روابط جنسي كنترل شده ايي داشته باشيد يعني زمانهاي آنها را كاملا برنامه ريزي و يادداشت كنيد .
  اولين روز پريود خود را يادداشت كنيد و 3-5 روز بعد از پاك شدن سونوگرافي واژينال انجام دهيد (در طول اين مدت هيچ نزديكي نداشته باشد تا رحم از هر گونه اسپرمي مبرا باشد)تا اندازه فوليكولتان معلوم شود به اين طريق سونوگرافيست زمان نسبي آزادسازي آن را از روي اندازه اش به شما ميگويد زماني را كه دكتر به شما گفت يك روز بعدش را بگيريد (براي اطمينان بيشتر يك روز بعد را بگيريد چون اگر تخمك از فوليكول ازاد شده باشد تا 48 ساعت زنده ميماند) و نزديكي (درحين نزديكي واژن را با جوش شيرين رقيق نيز شستشو دهيد )انجام دهيد چون سرعت y بيشتر از x است جنين حاصله پسر ميشود .
  در صورتيكه اگر قبل از آزاد شدن تخمك اسپرمي در رحم بود چون عمر y ها كوتاه , عمر x ها طولاني تر است ؛ x ها تخمك را بارور و جنين دختر ميشد
  (عمر x طولاني و سرعتشان كند و عمرy ها كوتاه و سرعتشان بالاست و اين دو مقوله با هم خنثي شده و باعث ميشوند تعداد مواليد دختر و پسر برابر شوند)...
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 4. #4
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  خواهشمندم در زمینه نقش تغذیه در تعیین جنسیت جنین، همسر مرا راهنمایی فرمایید


  تحقیقات انجام شده در خارج نشان داده که تغذیه نیز تا حدودی در تعیین جنسیت مهم است. به دلیل تنوع و تفاوت عادت های غذایی در کشورهای مختلف ، رژیم غذایی استانداردی برای تعیین جنسیت جنین وجود ندارد . اما طبق تحقیقات می توان از تعادل یون های منیزیم ، سدیم ، پتاسیم و کلسیم در بدن می توان استفاده کرد.
  برای شروع رژیم، حداقل دو پریود ماهانه قبل از تاریخ پیش بینی شده برای بارداری، مورد نیاز است یعنی حداقل 2 ماه قبل از بارداری و رژیم باید تا زمانی که بارداری با انجام تست های آزمایشگاهی دقیقاً مشخص می شود، ادامه داشته باشد.
  ابتدا باید مطمئن شویم که ممنوعیتی برای اجرای رژیم نداشته باشید. مثلاً رعایت رژیم غذایی برای پسردار شدن در موارد: فشار خون بالا، ناراحتی های قلبی و نارسایی های کلیوی ممنوع است. رعایت رژیم غذایی برای دختردار شدن در موارد: اختلالات عصبی، بالا بوودن کلسیم خون و نارسایی های کلیوی ممنوع است.
  برای پسردار شدن باید از مواد غذایی حاوی سدیم و پتاسیم بالا استفاده کرد و مصرف کلسیم محدود گردد. مواد غذایی زیر توصیه می شود:
  مرکبات- زردآلود- آناناس- موز- هلو- گلابی- سیب- گوجه سبز- آلو- خیار- خرما- گیلاس- تمشک- توت فرنگی- انجیر- خربزه- آب میوه و سبزی- حبوبات- کنگرفرنگی- گوجه فرنگی- پیاز- چغندرقرمز- زیتون- قارچ- کلم- ذرت- نخودسبز- سیب زمینی- سبوس- گندم- شاه بلوط- تره شاهی- کنسرو ماهی- ژامبون- کره- ماء الشعیر- کلوچه- نوشابه گازدار- نقل- قهوه- چای- مایونز.

  برای دختر دار شدن باید از مواد غذایی حاوی کلسیم بالا استفاده شود و مصرف سدیم و پتاسیم محدود گردد. مواد غذایی زیر توصیه می شود : پنیر سفید- ماست – شیر – تخم مرغ – بادام و بادام زمینی بدون نمک – گردو – لوبیا سبز – مارچوبه – کاهو سبز – ماکارونی – گوشت 100 گرم در روز – ماهی که با بخار پخته شده باشد و آبش کاملاً گرفته شده باشد.
  اگر چه اصول کار ساده است ولی روش اجرای آن آسان نیست و دقت دراجرای آن شدیداً لازم است و بایستی تحت نظر یک متخصص تغذیه صورت پذیرد.
  این رژیم بایستی توسط زن رعایت شود ولی مصرف آن توسط زوجین موجب آسانی اجرای آن می شود. در ضمن ترکیب یونی داروهایی که زن در طول مدت اجرای رژیم دریافت می کند، مهم است بویژه قرص هایی که به شدت غنی از سدیم هستند.
  بنابراین توصیه می شود مصرف تمام قرص های ضد بارداری در دوران اجرای رژیم متوقف شود. بنابراین برای پیشگیری از بارداری از سایر روش ها همراه با روش نزدیکی منقطع استفاده شود.
  البته بایستی تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود چون ممکن است در مواردی پاسخ ندهد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 5. #5
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  سوال : سلام من میخواهم فرزندم پسر باشد ازچه رژیمی استفاده کنم !

  پاسخ : با سلام ، دوست گرامی تحقیقات انجام شده در خارج نشان داده که تغذیه نیز تا حدودی در تعیین جنسیت مهم است. به دلیل تنوع و تفاوت عادت های غذایی در کشورهای مختلف ، رژیم غذایی استانداردی برای تعیین جنسیت جنین وجود ندارد . اما طبق تحقیقات می توان از تعادل یون های منیزیم ، سدیم ، پتاسیم و کلسیم در بدن می توان استفاده کرد.
  برای شروع رژیم، حداقل دو پریود ماهانه قبل از تاریخ پیش بینی شده برای بارداری، مورد نیاز است یعنی حداقل 2 ماه قبل از بارداری و رژیم باید تا زمانی که بارداری با انجام تست های آزمایشگاهی دقیقاً مشخص می شود، ادامه داشته باشد.
  ابتدا باید مطمئن شویم که ممنوعیتی برای اجرای رژیم نداشته باشید. مثلاً رعایت رژیم غذایی برای پسردار شدن در موارد: فشار خون بالا، ناراحتی های قلبی و نارسایی های کلیوی ممنوع است. رعایت رژیم غذایی برای دختردار شدن در موارد: اختلالات عصبی، بالا بوودن کلسیم خون و نارسایی های کلیوی ممنوع است.
  برای پسردار شدن باید از مواد غذایی حاوی سدیم و پتاسیم بالا استفاده کرد و مصرف کلسیم محدود گردد. مواد غذایی زیر توصیه می شود:
  مرکبات- زردآلود- آناناس- موز- هلو- گلابی- سیب- گوجه سبز- آلو- خیار- خرما- گیلاس- تمشک- توت فرنگی- انجیر- خربزه- آب میوه و سبزی- حبوبات- کنگرفرنگی- گوجه فرنگی- پیاز- چغندرقرمز- زیتون- قارچ- کلم- ذرت- نخودسبز- سیب زمینی- سبوس- گندم- شاه بلوط- تره شاهی- کنسرو ماهی- ژامبون- کره- ماء الشعیر- کلوچه- نوشابه گازدار- نقل- قهوه- چای- مایونز.

  برای دختر دار شدن باید از مواد غذایی حاوی کلسیم بالا استفاده شود و مصرف سدیم و پتاسیم محدود گردد. مواد غذایی زیر توصیه می شود : پنیر سفید- ماست – شیر – تخم مرغ – بادام و بادام زمینی بدون نمک – گردو – لوبیا سبز – مارچوبه – کاهو سبز – ماکارونی – گوشت 100 گرم در روز – ماهی که با بخار پخته شده باشد و آبش کاملاً گرفته شده باشد.
  اگر چه اصول کار ساده است ولی روش اجرای آن آسان نیست و دقت دراجرای آن شدیداً لازم است و بایستی تحت نظر یک متخصص تغذیه صورت پذیرد.
  این رژیم بایستی توسط زن رعایت شود ولی مصرف آن توسط زوجین موجب آسانی اجرای آن می شود. در ضمن ترکیب یونی داروهایی که زن در طول مدت اجرای رژیم دریافت می کند، مهم است بویژه قرص هایی که به شدت غنی از سدیم هستند.
  بنابراین توصیه می شود مصرف تمام قرص های ضد بارداری در دوران اجرای رژیم متوقف شود. بنابراین برای پیشگیری از بارداری از سایر روش ها همراه با روش نزدیکی منقطع استفاده شود.
  البته بایستی تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود چون ممکن است در مواردی پاسخ ندهد.

  تبیان
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 6. #6
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  مادراني كه دختر مي‌خواهند پنير و لوبيا بخورند

  دانشمندان آلماني مي‌گويند مادراني كه دل‌شان مي‌خواهد نوزاد دختر به دنيا بياورند در رژيم غذايي خود پنير و لوبيا را بگنجانند.

  به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)- منطقه خوزستان، به گفته اين دانشمندان لوبيا و پنير حاوي مقادير زيادي كلسيم و منيزيم است كه اين دو عنصر در تشكيل جنين دختر تاثير دارند.

  براساس گزارش اينفونياك، اين در حاليست كه پژوهش‌هاي پيشين مي‌گفت مادران براي پسردار شدن بايد غذاهايي را مصرف كنند كه حاوي پتاسيم باشند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت