بچه دار شدن : 10 روش برای افزایش شانس آبستنی

اکثر زوج ها ماه ها و سال های بسیاری را برای باردار نشدن پشت سر میگذارند با این فرض که هر وقت اراده کنند، بارداری رخ میدهد. دانستن این موضوع میتواند دلسرد کننده باشد که بچه دارشدن، بیش از فقط انصراف جلوگیری از بارداری است. در اینجا 10 نکته ساده وجود دارد که میتوان به دلخواه برای افزایش شانس بارداری انجام داد.

1. خوردن ، نوشیدن و بچه دار شدن
کمبود "روی" در مردان با پایین بودن سطح تستوسترون و تعداد اسپرم مرتبط است ، بنابراین مردان باید غذاهای غنی از روی ، از قبیل گوشت بدون چربی ، تخم مرغ ، غذاهای دریایی و غلات سبوس دار مصرف کنند. کلسیم و ویتامین د ممکن است قدرت باروری مردان را بهبود بخشد ، بنابراین مردان شیر بنوشند و خانم ها کمی چای. بر اساس مطالعه سال 1998 توسط بت کان در برنامه دائمی مراقبت پزشکی شمال کالیفرنیا ، خانم هایی که روزانه بیش از نصف فنجان چای در روز استفاده کرده بودند، در طی سه ماه مطالعه، احتمال باردار شدن آنها هفت برابر شده بود.

2. زندگی پاک و خوب
از الکل ، سیگار (حتی دود غیر مستقیم) و داروها (نسخه ای ، بدون نسخه و گیاهی) ، تنفس مواد شیمیایی سمی ، از جمله پاک کننده های خانگی پرهیز کنید. مصرف شکلات و سودای کافئین دار، چای و قهوه را محدود کنید. ورزش بیش از حد و درصد چربی بسیار پایین بدن می تواند به مشکلات باروری در زنان منجر شود ، بنابراین فعال باقی بمانید، اما نه بیش از حد.

3. خنک و آزاد نگه داشتن
تولید اسپرم با حرارت دیدن بیش از حد بیضه ها، محدود میشود، بنابراین به مردان توصیه میشود که شورت های منفذ دار بلند(شورتهای بلند سنتی) و شلوارهای گشاد بپوشند، از قرار گرفتن در حمام و وان بسیار گرم و نشستن در سونا ، و تغییر ناگهانی هنگام دوچرخه سواری و ورزش های خشن اجتناب کنند.

4. شناسایی پنجره فرصت
بدون شک در مورد راه حل های مختلف افزایش باروری شنیده اید. در حالی که پذیرفتن این ادعا وسوسه انگیز است، بدون مشورت پزشک خود نباید به هیچ اقدامی دست زد. صادقانه باید گفت، هیچ چیز موثر تر از تنها مقاربت هنگام تخمک گذاری موجب بچه دار شدن نمیشود.

به گفته دکتر جان سوسمن محقق زنان و زایمان در نیومیلفولد، کانتیکات ، و نویسنده مشترک " راهنمای غیر رسمی برای داشتن یک فرزند"، بچه دار شدن عمدتا یک بازی اعداد است :

* در حدو 14 روز قبل از عادت ماهیانه، تخمک گذاری صورت میگیرد. دکتر سوسمن میگوید "اگر طول دوره از 24 روز تا 30 روز متفاوت بوده سپس می توان تخمک گذاری را بین روز 10 و روز 16 محاسبه کرد."
* تخمک فقط برای 12 تا 24 ساعت زندگی می کند ؛ مقاربت پس از تخمک گذاری معمولا بسیار دیر است.
* اسپرم ها می توانند تا 72 ساعت زندگی کنند ؛ مقاربت تا سه روز قبل از تخمک گذاری می تواند منجر به بارداری شود.


دکتر سوسمن خلاصه میکند که : "پنجره فرصت ها در حدود سه روز قبل از اوایل احتمال تخمک گذاری گشوده میشود و در حدود یک روز پس از اواخر احتمال تخمک گذاری بسته میشود."

5. استفاده از کیت تشخیص تخمک گذاری
دکتر سوسمن میگوید کیت های تشخیص تخمک گذاری [OPKs] روش بسیار خوبی است برای افزایش شانس بارداری. این کیتها کمک میکند تا به سرعت و با دقت افزایش هورمون جسم زرد در ادرار تشخیص داده شود (افزایش LH) ، که به طور معمول 24 تا 36 ساعت قبل از تخمک گذاری رخ می دهد. اگر مقاربت در طول مدت 36 ساعت پس از تشخیص افزایش LH صورت بگیرد، احتمال باردار شدن بسیار افزایش میابد.

تحلیل فنی و بررسی درجه حرارت پایه بدن (BBT) گزینه دیگری است که از سوی برخی از پزشکان توصیه میشود.

6. به پزشک خانودگی خود مراجعه کنید
یک برنامه زمانبندی شده برای معاینه پیش از بارداری داشته باشید. پزشک، سابقه خانوادگی فرد را بررسی میکند و از وجود سلامتی اطمینان میدهد، و در مورد روشهای پیشگیری از بارداری فعلی فرد صحبت خواهد کرد. بسیاری از کارشناسان باروری توصیه می کنند که حداقل سه ماه قبل از تلاش برای باردار شدن، مصرف قرص های ضد بارداری باید قطع شوند. به این ترتیب ، چرخه عادت ماهیانه می تواند به حالت عادی برگردد، و این امکان را فراهم میکند که بهترین شانس وجود داشته باشد و اگر نطفه منعقد شده باشد، کمک میکند تا سن جنین به دقت مشخص شود.

اگر در حال حاضر بارداری وجود نداشته باشد، باید با پزشک در مورد ویتامین های دوران بارداری صحبت کرد، و اگر آنها را توصیه کرد، باید سعی شود حتی قبل از بارداری استفاده شود.

7. زمان حرکت بچه
دکتر سوسمن به طور کلی به یک یا دوبار مقاربت در روز در مدت باز بودن پنجره فرصت توصیه میکند. "بعضی از مردم سوال میکنند که آیا تعداد اسپرمها با مقاربت هر روزه کاهش میابد. او میگوید ممکن است برای بعضی مردان چنین باشد، اما برای همه نیست.

سطح تستوسترون مردان و تعداد اسپرم ها در صبح به بالاترین میزان خود میرسد، بنابراین رابطه جنسی در این زمان ممکن است پربار باشد.

8. برنامه ریزی حرکت
نه تنها زمان داشتن رابطه جنسی مهم است بلکه چگونگی آن هم مهم است. به گفته برخی از کارشناسان باروری، موقعیت میسیونری (مرد در بالا) اجازه عمیق ترین نفوذ را میدهد و اسپرم را تا نزدیک دهانه رحم منتقل میکند.

همچنین، اگر زن به ارگاسم رسیده باشد، انقباضات او ممکن است اسپرم را بیشتر به دهانه رحم برساند. از روان کننده های مصنوعی و یا روغن ، ژل ، گلیسیرین و حتی بزاق اجتناب کنید، که همه می توانند باعث کشتن اسپرم شود.

9. بچه دار شدن را متوقف و معاشقه را شروع کنید
وقتی که "تلاش برای باردار شدن" صورت میگیرد ، بسادگی افکار بچه دار شدن رابطه رمانتیک عاشقانه را تحت الشعاع قرار میدهد. متاسفانه ، استرس می تواند سیکل تخمک گذاری طبیعی در زنان را دچار وقفه کند، میل جنسی را از بین ببرد ، و حتی می تواند باعث کاهش میزان تستوسترون مردان و آزاد سازی تعداد اسپرمها شود.

اگر می خواهید بارداری شما یک تجربه دوست داشتنی و فراموش نشدنی باشد ، برای لذت بردن از آن حتما آرامش خود را حفظ کنید!

10. درخواست کمک
هرچند که کمک مطمئنا کار ساز است اما آبستنی ناگهان اتفاق نمی افتد. پس قبل از مداخله چه مدت باید "تلاش" کرد ؟

بسیاری از کارشناسان پیشنهاد میکنند با توجه به سابقه، سن و خلق و خو، حدود یک سال بعد از اولین تلاش برای باردار شدن، باید منتظر بود. دکتر سوسمن می گوید ، "زوج هایی که پس از سه تا شش ماه از زمان بندی دقیق، آبستنی نداشته اند، باید حداقل ارزیابی اولیه در مورد آنها صورت بگیرد. زوج هائی هم هستند که کاملا به زمانبندی تسلط نداشته اند و یا هیچ عجله ای ندارند. آنها می توانند به راحتی بمدت یک سال یا بیشتر صبر کنند. "

گاهی اوقات فقط تهدید مداخله، برای تماس اسپرم با تخمک کافی است.

کلی مورونکو یکی از مادران منتظر در ریورساید ، کالیفرنیا یادآوری میکند که " می دانستم که بمحض دریافت برگه معرفی از متخصص غدد جنسی، حامله خواهم شد". "یک هفته قبل از ملاقات با پزشک ومثبت شدن آزمایش، سر پول شرط بستم که اگر سوابقم را بررسی کنم، تخمک گذاری من در همانروز توسط معرفی نامه تائید شده است!"

تر جمه شده از سایت
pregnancyandbaby.sheknows.com