جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: شانس بارداری (مقالات)

 1. #1
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض شانس بارداری (مقالات)

  شانس بارداری

  یكی از اوقات و زمان‌های شادی بخش در یك ازدواج، زمان تصمیم گیری برای داشتن یك بچه است. اگر مرد و زن هر دو سالم باشند، بارداری به راحتی و بدون هیچ مشكلی صورت می‌گیرد.

  چه عواملی، احتمال باروری زنان را كم و زیاد می‌كنند؟
  یكی از اوقات و زمان‌های شادی بخش در یك ازدواج، زمان تصمیم گیری برای داشتن یك بچه است. اگر مرد و زن هر دو سالم باشند، بارداری به راحتی و بدون هیچ مشكلی صورت می‌گیرد.یك بار درماه، هورمون‌های زنانه ای كه ازغده هیپوفیز ترشح می‌شود تخمدان‌ها را تحریك می‌كند وباعث آزاد سازی یك یا دو تخمك می‌شود كه در صورت آزاد شدن دو تخمك، دو قلوهای غیر مشابه به وجود می‌آیند. در صورت نامرتب بودن پریودها، شانس بارداری كاهش می‌یابد. افزایش سن نیز شانس باروری و زایایی را كاهش می‌دهد. بنا بر تحقیقات، زنان زیر ۲۵ سال، ۹۶ درصد شانس بارداری دارند. از ۲۵ تا ۳۴ سالگی ۸۷درصد و ۴۴-۳۵ سالگی ۷۸درصد.
  ● پیشنهاداتی برای افزایش شانس بارداری
  فاصله بین دو پریود، فاصله ایست كه بارداری در آن اتفاق می‌افتد. به سادگی می‌توانید این روزها را محاسبه كنید یعنی از شروع یك پریود تا پریود بعدی.
  اولین روز یعنی لكه بینی را هم یك روز حساب كنید. هر خانمی‌ممكن است یك عدد را ذكر كند. برای مثال یك نفر عدد۲۲ و دیگری عدد ۳۰ ولی معمولا طول این دوره ۲۱ تا ۳۵ روز است. هر عددی كه به دست آمد، عدد ۱۴ را از آن كم كنید، عددی كه به دست می‌آید روز تخمك گذاری است، چهار روز قبل و دو روز بعدش را در نظر بگیرید. این دوره یك هفته ای بهترین زمان برای بارداری است.
  اسپرم می‌تواند در دستگاه تناسلی خانم‌ها حداكثر تا ۷۲ ساعت زنده بماند، بنابراین شروع تماس اگر در روزهای اول و در آن فرصت یك هفته ای باشد، شانس بارداری افزایش پیدا می‌كند.اگر همسران مشكلی به لحاظ پزشكی نداشته باشند و از نظر تماس زناشویی فعال باشند( حدود دو تا سه مرتبه در هفته)، در طول شش ماه اول با احتمال ۶۰ درصد بارداری اتفاق می‌افتد و با احتمال ۸۰ درصد در طی یك سال اول و ۹۰ درصد درطی ۱۸ ماه اول است.
  در طول دوره تخمك گذاری درجه حرارت بدن خانم‌ها افزایش پیدا می‌كند. اگر درجه حرارت پایه بین۵/۳۵ تا ۵/۳۶ باشد، دراین صورت درجه حرارت بین ۱/۳۶ تا ۲/۳۷ زمان تخمك گذاری را نشان می‌دهد. البته این روش همیشه هم دقیق نیست.
  بعضی از فروشگاه‌ها و سایت‌های اینترنتی، درجه دماسنج پایه و نیز كیت‌هایی برای بررسی قدرت باروری مردان را به فروش می‌رسانند. این كیت‌ها غلظت ومیزان حجم اسپرم را اندازه می‌گیرند البته اینآزمایش هم به صورت مطلق و دقیق نیست و برای پی بردن به وجود یا نبود نازایی در مردان، بهترین راه مشورت با پزشك برای بررسی و آزمایش مایع منی است.
  مصرف سیگارتوسط خانم‌ها، باعث تغییر در ترشحات محیط دهانه رحم می‌شود و ممكن است از رسیدن اسپرم به تخمك جلوگیری كند و نیز احتمال سقط و نقایص مادرزادی را افزایش می‌دهد. خانم‌هایی كه تصمیم می‌گیرند بچه دار شوند در صورتی كه از قرص‌های هورمونی استفاده می‌كنند نیمی‌از آنها طی سه ماه اول پس از قطع قرص‌ها، باردار خواهند شد و نیمی‌دیگر طی یك سال.
  در خانم‌هایی كه از روش‌های ایجاد مانع مثل حلقه استفاده می‌كنند(و یا از روش طبیعی)، این دسته هم زمانی مثل گروه قبل و شاید كمی‌هم كمتر ممكن است تا ایجاد بارداریشان طول بكشد. در افرادی كه از آمپول دپوپروورا كه فقط حاوی هورمون پروژسترون است استفاده می‌كنند، پس از قطع مصرف این آمپول حدود شش ماه طول می‌كشد تا بارداری اتفاق بیفتد. در مورد دستگاه داخل رحمی‌( آ ی- یو - دی )، معمولا یك یا دو ماه پس از خروجش از بدن است كه بارداری اتفاق می‌افتد.‌


  روزنامه سلامت

 2. #2
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  رابطه « مدت زمان مقاربت مکرر » و « شانس وقوع حاملگي » در زوج ها به شرح زير است :

  اگر زمان تماس ۳ ماه باشد ، شانس حاملگي ۵۷ درصد است .

  اگر زمان تماس ۵ ماه باشد ، شانس حاملگي ۷۲ درصد است .

  اگر زمان تماس ۱ سال باشد ، شانس حاملگي ۸۵ درصد است .

  اگر زمان تماس ۲ سال باشد ،‌ شانس حاملگي ۹۳ درصد است .


  زوجها بايد بدانند که وقوع حاملگي نياز به زمان دارد و در هر دوره تخمک گذاري ۳۰ درصد شانس حاملگي وجود دارد .

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  چه مدت طول مي كشد تا حامله شوم؟

  تعيين اينكه چه مدت طول مي كشد تا يك نفر باردار شود، دشوار است. عواملي مانند سن، سلامت عمومي و سلامت دستگاه تناسلي، زمان آميزش و لقاح، همگي بر احتمال حامله شدن شما تاثير مي گذارند..

  با اين حال، آمارهاي كلي زير مي تواند تا حدودي بيانگر مدت زمان لازم براي حامله شدن باشد. زوجهاي طبيعي و سالم در هر دوره يك ماهه، 25% احتمال باردار شدن دارند؛ كه اگر يك دوره يكساله را براي آنها در نظر بگيريد، شانس حامله شدن آنها (در طول دوازده ماه) بين 75 تا 85 درصد مي شود. با اين حال، اين مدت ممكن است براي برخي از زوجهاي كاملا سالم و طبيعي، بيشتر از يكسال نيز طول بكشد.

  شما مي توانيد با تعيين زمان دقيق تخمك گذاري، همچنين با افزايش آگاهي خود در مورد تغييرات هورموني و فيزيكي كه در هر ماه در بدن شما رخ مي دهد، احتمال حامله شدن خود را افزايش دهيد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 4. #4
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  چگونگی افزایش شانس بچه دار شدن به طور طبیعی

  مراقبت از سلامتی خود:

  - مراقب تغذیه خود باشید. سعی کنید میوه و سبزیجات بیش از حد معمول استفاده کنید. غذاهای حاوی پروتیین زیاد مانند ماهی، مرغ، گوشت و حبوبات وغلات با سبوس را در وعده روزانه خود جا دهید.
  - از کشیدن سیگار خودداری کنید.
  - از مشروبات الکلی استفاده نکنید.
  - با ورزش کردن مرتب وزن خود را به ایده آل برسانید. حداقل در هفته سه بار به مدت 20 دقیقه ورزش کنید. به عنوان مثال می توانید شنا و پیاده روی را انتخاب کنید.
  - به میزان کافی خواب و استراحت داشته باشید.
  - از نگرانی و استرس پرهیز کنید.

  خنک نگه داشتن اسپرم:
  اسپرم در دمای 2-3 درجه پایین تر از دمای بدن تولید شده و زنده می ماند. به همین خاطر است که بیضه ها در خارج از بدن قرار دارند. پوشیدن لباس زیر تنگ یا شلوار جین می تواند دمای آنها را بالا برده و شانس تولید اسپرم را کم کند. بهتر است آقایان در زمان تلاش برای بچه دار شدن از لباس زیرهای گشاد استفاده نمایند.

  نزدیکی در زمان مناسب:
  بهترین زمان نزدیکی برای بچه دار شدن درست پیش از اوولاسیون است. به طور متوسط سیکل باروری در خانمها 28 روز می باشد، که از روز اول شروع خونریزی شمرده می شود و تا روز اول پریود بعد طول می کشد. اوولاسیون درست در وسط این سیکل صورت می گیرد. بنابراین اگر شما سیکل منظم 28 روزه در هر ماه دارید، اوولاسیون شما در حدود روز 14 از اولین روز شروع خونریزی می باشد. با تشخیص زماناوولاسیون می توان شانس بچه دار شدن را بسیار زیادتر کرد.

  بررسی ترشحات رحمی:
  سلولهایی که سطح دهانه رحم را تشکیل می دهند مدام در حال نوسازی هستند و سلولهای کهنه، ترشحات رحمی را می سارند. این ترشحات همیشه وجود دارند ولی شکل ظاهری آن بسته به تغییرات سطح هورمون شما در طول سیکل ماهانه، تغییر می کند. در ابتدای سیکل، این ترشحات چسبنده و غلیظ هستند، در نتیجه دهانه رحم را بسته و به اسپرم اجازه ورود به رحم را نمی دهند. بیشتر خانمها در این زمان هیچ ترشح خارجی احساس نمی کنند.
  زمانیکه به اوولاسیون نزدیک می شوید، این ترشحات رقیق تر شده و مشخص می شوند. به این ترتیب دهانه رحم باز شده و اسپرم اجازه ورود به رحم را پیدا می کند.پس از گذشت زمان اوولاسیون ترشحات دوباره غلیظ می شوند.
  شما می توانید به مدت یک تا دو ماه ترشحاتتان را بررسی کنید و از روی رقیق شدن آن به زمان اوولاسیونتان پی ببرید.نزدیکی با همسرتان در این زمان منجر به بچه دار شدن می گردد.

  بررسی دمای بدنتان:
  پس ازاوولاسیون دمای بدن زن حدود 0.2 درجه بالا می رود و این دمای بالاتر تا هنگام پریود بعدی ثابت می ماند. برای تشخیص این بالا رفتن دما، هر روز صبح دمای بدنتان را پیش از اینکه از تختخواب بیرون روید، اندازه گرفته و آنرا در یک جدول یادداشت نمایید. با مشاهده جهش در دمای بدنتان می توانید زمان اوولاسیون و در نتیجه زمان مناسب برای نزدیکی داشتن را بدانید.

  داشتن نزدیکی مکرر با همسرتان:
  به یاد داشته باشید که هر چه تعداد نزدیکی شما و همسرتان بیشتر باشد، شانس آمیزش اسپرم و تخمک بیشتر شده و در نتیجه احتمال حاملگی افزایش می یابد. زمانی که به منظور بچه دار شدن نزدیکی دارید از لوبریکنتها یا وازلین استفاده نکنید. اغلب لوبریکنتهای موجود در بازار اسپرمها را از بین می برند که این خود شانس بچه دار شدن را کم می کند. در صورت خشکی واژن برای آسان شدن دخول می توانید از سفیدۀ تخم مرغ استفاده کنید، این خود یک لوبریکنت طبیعی است که آسیبی به اسپرمها نیزنمی زند
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت