جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع

موضوع: زمان واقعي انعقاد نطفه

ghassem آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    تهران

پیشفرض زمان واقعي انعقاد نطفه

با سلام و عرض خسته نباشيد به حضور مدير محترم سايت و كليه اساتيد و دكترهاي محترم و ضمن تشكر از سايت بسيار عالي و مفيد شما سوالي داشتم كه اميدوارم پاسخ علمي آن را دريافت نمايم :
    همانگونه ميدانيد در كشور اسلامي ما براي روابط جنسي و خصوصا روابط زناشويي علاوه بر اصول علمي مسايل و احكام شرعي نيز در نظر گرفته شده است .
    قصد ندارم احكام شرعي را مطرح كنم ولي از آنجا كه ميدانم گفته شده است گفتگوي زوجين در زمان انعقاد نطفه موجب « كر و لال » شدن بچه خواهد شد ( البته نه 100٪) و نگاه كردن بر آلات تناسلي در همين زمان نيز احتمال « كور و نابينا » شدن بچه را بالا ميبرد .
    سوال اول من اين است كه از زمان انزال و خروج مني حداقل چه مدت طول ميكشد تا نطفه اي منعقد شود و تا چه زماني احتمال اين امر وجود دارد ؟
    و سوال دوم من اينكه آيا موضوع شرعي گفته شده ميتواند جنبه علمي داشته باشد يا نه ؟ البته جنبه شرعي آن اثبات شده است .

ali-t آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

در مورد سوال دومتون بايد بگم كه با دل راحت اون لحظه حرف بزنيد . اتفاقا حرفهاي قشنگ قشنگ هم بزنيد . هر جايي رو هم كه خواستيد نگاه كنيد اگر فرزندتون مشكلي داشت با من :oops:
    اين حرفها چيه آخه ؟

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

در باره اون مسائل شرعی ... نظری نداریم.. و حد اقل اینکه گزارشی مبنی بر صحت چنین ادعاهائی دیده نشده..
    اما در باره اینکه چه زمانی نطفه تشکیل میشه.. باید عرض کنم.. چون ماکزیمم زمانی که اسپرم مرد زنده میماند 48 ساعت هست..
    میتونیم بگیم بین چند ساعت تا 2 روز پس از آمیزش جنسی .. نطفه تشکیل میشه... البته با فرض اینکه همه شرایط مهیا باشه و مشکلی نباشه. بیشتری زمان حاملگی از چند روز قبل تا چند روز پس از تخمک گذاری ( روز 14)هست..
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت