جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: راهنمايي براي باردار شدن

yasse-man آفلاین است تازه وارد

Smile راهنمايي براي باردار شدن

با سلام و تشكر از پزشكان محترم سايت

سلام من 25 ساله هستم و قدم 165 است و 85 كيلو وزن دارم. مي‌خواهم باردار شوم و مي‌خواستم ببينم آيا وزنم نسبت به قدم خوب است يا نه؟ نيازي به كم كردن وزن قبل از باردار شدن دارم يا نه؟

همچنين شنيده‌ام مصرف قرص اسيدفوليك تا سه ماه قبل از بارداري ضروري است. آيا براي مصرف اين قرص حتما بايد به متخصص زنان مراجعه كنم يا اينكه خودم از داروخانه تهيه كرده و مصرف كنم كافي است؟ اگر اين طور است نحوه مصرف اين قرص چه طور است، روزي چند عدد و كي بايد مصرف شود.

با تشكر لطفا هر چه سريعتر مرا در نحوه مصرف اين دارو (قرص اسيدفوليك) راهنمايي كنيد.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

هنگامي كه مي خواهيد حامله شويد، بهتر است در وزن ايده ال خود باشيد ؛ در اين صورت وزن بدن شما در زمان حامله شدن به وزن استاندارد و توصيه شده نزديكتر خواهد بود. اگر اضافه وزن يا كمبود وزن داشته باشيد، حامله شدن براي شما دشوارتر خواهد بود. همچنين خانمهايي كه اضافه وزن دارند با عوارض بيشتري در دوران حاملگي يا زايمان مواجه خواهند شد؛ احتمال به دنيا آوردن كودك كم وزن نيز در خانمهايي كه كمبود وزن دارند، بيشتر است.

شاخص توده بدن (BMI)
    شاخص توده بدن (bmi)

مصرف فولیک اسید:
    از هنگام تصمیم گرفتن به بچه دار شدن تا ماه 3 دوران حاملگی مصرف این ویتامین توصیه می شود. ثابت شده است که مصرف روزانه حداقل 400 میلی گرم فولیک اسید در این دوران از شانس ابتلای نوزاد به نقص مجاری سلسله اعصاب (Neural Tube defect ) می کاهد.

تصمیم به باردار شدن - تغذیه و وزن(مقالات)
    تصمیم به باردار شدن - تغذیه و وزن(مقالات)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت