جستجو در سایت توسط گوگل

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج 1 تا 10 از 13 مجموع
Like Tree2Likes

موضوع: باردار شدن - مسائل مرتبط با مقاربت

 1. #1
  talachian آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Jun 2005
  ارسالها
  1

  پیشفرض باردار شدن - مسائل مرتبط با مقاربت

  من و همسرم مشكلي داريم كه در اين 3 سال پس از ازدواجمان مارا اذيت ميكند و آن اين است كه پس از نزديكي و انزال و خالي شدن مايع مني در واژن همسرم اين مايع سريع از واژن خارج ميشود طول آلت تناسلي من در حالت نعوظ حدود 17 سانت ميباشد و همسرم نيز از نظر عادت ماهيانه وشكل واژن هيچ مشكلي ندارد و تا به حال نشده كه مايع مني در واژن براي لحظه اي باقي بماند آيا مگر براي باردار شدن نبايد مني در واژن بماند و آيا همه اينجوري هستند در ضمن دكتر هم نرفته ايم چون ميترسيم چيزي بگويد كه درماني نداشته باشد .
  هر كس كمكي كند و جوابي دهد بسيار منمون ميشويم.
  آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 20-Dec-2010 انجام شده است

 2. #2
  شادي آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Jan 2005
  ارسالها
  9

  پیشفرض

  من فكر ميكنم كه طبيعي است. و همه همينطور هستند. بايد بعد از نزديكه خانم بلند نشود و اگر امكانش باشد پاهايش را بالاتر از سطح بدن نگه دارد. (زير پايشان چند بالش بگذارند.
  البته آقايان وخانم هاي دكترها بهتر ميدانند من فكر ميكنم كه اسپرم ها بلافاصله پس از انزال وارد محيط رحم ميشوند و به ان سمت بصورت غريزي ميروند.

  البته چون هنوز جوابي دريافت نكرده بوديد و من ار اطلاعات كمي كه داشتم نوشتم تا كمي از نگراني دربياييد تا از صاحب نظران جواب علمي را هر چه زودتر بگيريد.

  با آرزوي سلامتي

 3. #3
  دکتر یاور آفلاین است عضو فعال
  تاریخ عضویت
  Jan 1970
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  451

  پیشفرض

  بعد از مقاربت بهتره بالشی زیر باسن قرار بگیره و حد اقل 4 ساعت در همین حالت استراحت کنند. بعد اون زمان می تونید حمام کنید... اما حمامی که درجه حرارت ملایم داشته باشه.. درجه های بالا باعث بروز مشکلاتی می شود.

 4. #4
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  سوال:
  اگر در هنگام انزال مرد، زوج در موقعيتی باشند که زن روی مرد قرار داشته باشد آيا احتمال حامگی وجود دارد؟ من شنيده‎ام که در اين حالت مايع منی بيرون ريخته و احتمال حاملگی را از بين می‎برد.
  جواب:
  خير، اين موضوع درست نيست. در هربار انزال تعداد ۳۰۰ تا ۵۰۰ ميليون اسپرم همراه مايع منی به بدن زن وارد می‎شوند که اگر زوج از وسيله‎ی جلوگيری از بارداری استفاده نکرده باشند احتمال حاملگی خانم وجود دارد و اين به نحوه دخول بستگی ندارد.

  سوال:
  برخی افراد تصور می‎کنند که اگر مرد در وقت انزال کاندوم بپوشد احتمال باروری خانم به صفر می‎رسدآیا درست است؟
  جواب:
  اين نيز درست نيست چون در هنگام دخول (پيش از انزال) قطراتی از نوک آلت مردان خارج می‎شود که غالباً حاوی اسپرم است و همان قطرات می توانند مسبب بارداری باشند.

  کلاً ۸۵% از خانم‎هايی که از هيچگونه وسيله‎ی جلوگيری استفاده نمی‎کنند، در عرض يکسال باردار می‎شوند. اسپرم می‎تواند در جهات مختلف جهش کند و از دهانه‎ی رحم بگذرد. اگر خانم در زمان تخمک‎گذاری باشد و اسپرم هم سالم باشد احتمال برخورد تخمک و اسپرم بالا رفته و به احتمال زياد عمل لقاح صورت می‎پذيرد. و مابقی اسپرم‎ها ممکن است از واژن به بيرون بريزند اما همان يکی کافی است.

  سوال:
  آيا ربطی بين انزال زودرس با ناباروری خانم هست؟
  جواب:
  اگر زمان انزال در حدی باشد که مرد قادر به دخول باشد و بعد به انزال برسد اين مسئله نبايد مشکل ايجاد کند. البته در برخی پژوهش ها آمده که اگر خانم به اوج لذت جنسی برسد و بعد مرد انزال داشته باشد درصد بارداری بالا می رود. اما در مورد شما نمی تواند مشکلی اصلی باشد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 5. #5
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  ارتباط جنسی دیر به دیر قدرت باروری مردان را کم می کند

  بی بی سی: نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد فاصله گذاری زیاد بین روابط جنسی قدرت باروری مردان را کاهش می دهد.این تاثیر به ویژه در مردانی که تعداد اسپرم کمی دارند شدید تر است.پژوهشگران با بررسی 900 مرد بالغ دریافتند بهترین زمان بندی داشتن روابط جنسی , انجام یک روز در میان آن است

 6. #6
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  سوال:
  آیا درسته که احتمال تشکیل نطفه در صبح بیشتر هست؟

  جواب:
  نه زیاد به این مسئله تکیه نکنید. گاهی به گوش میرسه که ادعا میشود که مثلا شمارش اسپرم در عصر 78 میلیون در واحد بوده اما در صبح 80 میلیون شده. اما این گزارشات نمی تواند مبنائی برای برنامه ریزی شما باشه. چیزی که از همه چیز مهمتره زمان تخمک گذاری هست...وقتی زمان تخمک گذاری رو بدونید روز هائی که در حول و حوش آن بیشترین احتمال تشکیل نطفه را خواهد داشت در نظر خواهید داشت ... در آن روزها اینکه چه ساعتی از شبانه روز مقاربت کنید مهم نیست

  سوال:

  آیا حالات مختلف مقاربت تاثیری در احتمال بیشتر تشکیل نطفه خواهد داشت؟

  جواب:
  تحقیق رسمی در این زمینه انجام نشده اما تصاویر MRI که از حالات مختلف مقاربت زوجین گرفته شده حقایقی را تا حدی روشن کرده است. باور عمومی بر این عقیده هست که در حالت missionary position ( مرد روی زن ) احتمال نفوذ مرد و اسپرم های وی بیشتر است.ضمن اینکه زن هم لذت بیشتری می برد.حالت دیگر ی که ممکنه خوشایند زنان نباشه دخول از پشت هست ( چه به صورت چهار دست و پا و چه به صورت لم داده ).در این حالت احتمال نزدیک شدن اسپرم ها به محیط گردن رحم بیشتر است.


  سوال:
  در کدام حالت کمترین احتمال تشکیل نطفه وجود دارد؟

  جواب:
  مقاربت در حالت نشسته , ایستاده و یا در حالتی که زن روی مرد است از جمله آن موارد است.در این حالت اسپرم به سختی می تواند وارد رحم و لوله های رحم شوند

  سوال:
  آیا برای تشکیل نطفه الزاما باید به ارگاسم برسم ؟

  جواب:
  مشخصا برای مرد بهتر این هست که به ارگاسم برسد تا بتواند در اوج آن حجم بیشتری از منی را تخلیه کند. شاید ظاهرا نیازی نباشد که زن به ارگاسم برسد... اما تحقیقات اخیر نشان داده که وقتی زن به ارگاسم میرسد دیواره های مجرای رحم و کلا دستگاه تناسلی زن حرکات بیشتری خواهند داشت و به جلو راندن اسپرم ها به سمت رحم و لوله های رحمی کمک جدی خواهند کرد . با اینحال کاملا ضروری نیست که حتما خانم به اوج لذت جنسی برسد و بعد مرد انزال داشته باشد ...
  سوال:
  آیا حالت مقاربت زوجین تاثیری در دختر یا پسر دار شدن دارد؟
  جواب:
  نه درست نیست... اینها فقط در حد حرف است.حتما اشاره به این میکنید که اگر مرد در رو باشد بچه پسر خواهد شد و اگر زن رو باشد بچه دختر می شود

  سوال:
  آیا بهتره بعد از تخلیه اسپرم در حالت لم داده و یا دراز کش استراحت کنم؟
  جواب:
  بله بهتره که بعد از تخلیه اسپرم ها تا نیم ساعت به حالت دراز کش به پشت استراحت کنید و بالشی زیر باسن بگذارید. به این ترتیب احتمال تشکیل نطفه بالا می رود.بنابراین اگر قصد ادرار کردن بعد از مقاربت را دارید بهتر است به بعد موکول کنید چون
  در حالت تخلیه ادرار اسپرم ها توانائی حرکت در خلاف جهت جاذبه و رفتن به سوی رحم و لوله های رحمی را ندارند

  سوال:
  آیا مقاربت زیاد انجام دادن احتمال تشکیل نطفه را زیاد می کند؟

  جواب:
  گاهی به زنانی برمی خوریم که مردانشان را مجبور می کنند که مایع اسپرمشان را درست در روز تخمک گذاری تخلیه کنند... اما این مسئله کمک چندانی به حل مشکل نمی کند و بلکه ممکنه استرس زوجین را هم بیشتر کند. تمام شواهد نشانه آن است که هر چه بیشتر مقاربت کنید احتمال تشکیل نطفه را بیشتر می کنید. هر چه دستگاه تناسلی مرد بیشتر فعال باشد سلامت وی هم تضمین شده است. جمع کردن اسپرم ها حرکت اسپرم ها را کم می کند.بنابراین مقاربتتان را فقط محدود به زمان تخمک گذاری نکنید و همینطور محدود به 7 روز حول و حوش تخمک گذاری هم نکنید. اگر در هفته 2 یا 3 بار و یا هر دو روز یکبار انجام شود اسپرم
  ها در بهترین وضعیت هستند.

  مقالات و منابع انگلیسی جهت علاقه مندان
  http://www.babycenter.com/404_are-yo...sex_1334780.bc
  http://www.babycentre.co.uk/preconce.../sexpositions/
  http://www.babycenter.com/404_can-ha...eption_6145.bc
  http://www.webmd.com/infertility-and...tting-pregnant

  در باره حالات مناسب مقاربت جهت احتمال بیشتر تشکیل نطفه
  http://sexuality.about.com/od/sexual...x-Positions--/
  http://sexuality.about.com/od/sexual...missionary.htm
  http://sexuality.about.com/od/sexual...sitions-Image/
  http://www.askmen.com/love/love_tip/47_love_tip.html
  http://sexuality.about.com/od/sexual..._Positions.htm
  http://sexuality.about.com/library/S...tions_quiz.htm
  http://sexuality.about.com/od/sexual...exposition.htm
  http://sexuality.about.com/od/sexpos..._Positions.htm
  http://www.fertility.com/internation..._Positions.jsp
  http://www.fertilitycommunity.com/fe...onception.html
  http://www.pregnancy-calendars.net/sex_positions.aspx
  http://www.bellybelly.com.au/article...for-conception
  http://www.babycenter.com/0_sexual-p...making_1812.bc
  http://parenting.ivillage.com/ttc/tt...,,46dw,00.html

 7. #7
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  اگر زوجی تصميم بگيرند که باردار بشوند و يا اينکه بخواهند از باردار شدن خانم جلوگيری کنند رابطه جنسی شان به چه حالتی در می آيد؟ روش های شايع جلوگيری از بارداری کدام است و چطور می شود شانس باردار شدن و يا نشدن را بالا برد؟

  زمانی که دو نفر تصميم می گيرند که صاحب فرزند بشوند، هدفشان از برقراری ارتباط جنسی متفاوت می شود. اگر تا به حال برای ابراز علاقه و نزديکی به هم وارد رابطه جنسی می شدند، حالا يک ماموريتی را هم بايد به انجام برسانند که باردار شدن خانم است.

  در اين شرايط بايد زوج ها دقت کنند که تماس فيزيکی شان محدود به برقراری رابطه جنسی نباشد و پيش نوازی کافی هم جزو دستور کارشان باشد. اين کار نه تنها از نظر عاطفی زوج را به هم نزديک تر می کند بلکه پژوهش ها نشان داده اند که چنانچه خانم از رابطه جنسی لذت بيشتری ببرد احتمال باردار شدن وی بالاتر است.

  معمولا %۷۵ تا %۸۵ از زوج هايی که بطور مرتب نزديکی دارند و از روش جلوگيری هم استفاده نمی کنند در مدت يکسال باردار می شوند. بعد از آن بهتر است با پزشک مشورت کنند که اگر مسئله ای از نظر پزشکی وجود دارد برطرف بشود. معمولا بهتر است افراد پيش از تصميم به باردار شدن آزمايشهای پزشکی انجام بدهند که اگر هر مسئله ای هست به حداقل برسد و بارداری کم خطرتری را تجربه کنند.

  برای زوجی هم که نمی خواهند باردار بشوند هر بار نزديکی می تواند اين نگرانی را به همراه داشته باشد که اگر وسيله جلوگيری از بارداری که استفاده می کنيم کار نکند چه؟ و همين هم می تواند باعث تنش و کناره گيری از رابطه جنسی بشود. با انتخاب يک وسيله جلوگيری از بارداری مطمئن (با مشورت گرفتن از يک متخصص) اين مسئله تا حد زيادی قابل اجتناب است.

  نکته بسيار مهم اين است که هيچ کدام از وسايل جلوگيری از بارداری، از انتقال بيماری های مقاربتی از جمله ايدزجلوگری نمی کنند. تنها کاندوم است که می تواند اين اطمينان را به فرد بدهد.

  دکتر سارا ناصر زاده
  bbc
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 8. #8
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض سکس روزانه شانس بچه دار شدن زوجین را بالا می برد

  یک گزارش تحقیقاتی


  بر اساس تحقیقات جدید سکس روزانه باعث می شود که اسپرم ( منی ) مرد تازه و چابک بماند و اینگونه اسپرم ها ( منی ها ) برای زنانی که میخواهند بچه دار شوند توصیه شده است.بر اساس یافته های جدید دانشمندان سکس مرتب باعث می شود تا منی از بیضه های مرد تخلیه شود و این عامل باعث جلوگیری صدمه دیدن دی ان ای می شود. یک دانشمند استرالیایی می گوید : آنهایی که میخواهند پدر شوند بهتر است یک هفته قبل از اینکه زنانشان تخمک گذاری می کنند هر روز هفته رابطه جنسی داشته باشند. سرپیچی از توصیه ها و داشتن سکس بیش از حد ( منظور چند بار در طول روز ) خطر از قدرت افتادن اسپرم ( منی ) در مردان را بالا میبرد.

  http://www.metro.co.uk/metrosexual/a...6&in_page_id=8

  توضیح:
  طول مدت کوتاه ترین دوره قائدگی منهای 18 تا طول مدت طولانی ترین دوره قائدگی منهای 11 , دوره باروری زن را تعیین می کند. در زنانی که طول چرخه قائدگی شان بین 26 تا 32 روز است , دوره باروری از روز 8 تا 19 چرخه قائدگی است. بنا بر این بر طبق این گزارش تحقیقاتی زنانی که قائدگی مرتب دارند بهتر هست هر روز از روز 8 تا روز 19 ام مقاربت داشته باشند و خانم هائی که پریود نامنظم دارند چون نمی توان زمان تخمک گذاری را مشخص کرد هر روز مقاربت داشته باشند گرچه بهتر هست که نسبت به رفع مشکلشان اقدام کنند و تا حد ممکن قائدگی های منظم داشته باشند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 9. #9
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  یک زوج بطور متوسط برای حامله شدن به بیش از 100 بار سکس نیاز دارند

  تحقیق نشان داده که یک زوج بطور متوسط بعداز 104 بار سکس حامله شدند.برای اولین حاملگی یک زن می بایست بمدت 6 ماه و 4 بار در سکس داشته باشد.این مطالعه هم چنین نشان داد که از هر 10 زن یک زن باندازه ای تمایل به حامله شدن داشته که بهنگام تخمک گذاری همسرش را برای سکس از محل کار به خانه فرا خوانده است.به تمام این اوصاف 70 درصد تمایل دارند که حاملگی نتیجه عشق بازی رومانتیک و بدون برنامه قبلی باشد نه برنامه ریزی شده.این نتایج حاصل تحقیق در میان 3000 مادر توسط ( First Response) که در امور تنظیم خانواده فعالیت می کند انجام شده است. دکتر مارک اسمیت می گوید 104 بار سکس برای حامله شدن زیاد بنظر می آید ولی همانطور که می دانید کار نیکو کردن از پر کردن است.
  http://www.mailonline.co.uk/news/art...-conceive.html
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 10. #10
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  چه زماني اسپرم ها قدرت باروري بيشتري دارند؟

  بسياري از آقايان قدرت باروري ندارند،اما در تحقيقات جديد محققان مشخص شده است كه زمان نقش بسيار مهمي در باروري اين افراد دارد،آيا مي دانيد زمان مناسب چه ساعتي مي باشد؟ نتيجه يك تحقيق نشان مي دهد مرداني كه به علت آسيب ديدگي اسپرم توانايي بارورسازي پاييني دارند،اگر به مدت يك هفته هر روز از طريق همبستري،انزال داشته باشند، كيفيت اسپرمشان بهبود مي يابد. يك محقق استراليايي در كنفرانس انجمن اروپايي توليد مثل انساني و جنين شناسي با اعلام نتايج پژوهشهاي خود گفت:در حالي كه پيش از اين به زوج ها توصيه مي شد هر دو سه روز يك بار رابطه جنسي داشته باشند ولي تحقيقات او نشان مي دهد همبستري هر روزه به ارتقاي سلامت اسپرم ها كمك مي كند. دكتر ديويد گرينينگ به حاضران در اين كنفرانس گفت او در تحقيقاتش بر 118 مرد آزمايش انجام داده و نتيجه كارش رضايت بخش بوده است.به گفته دكتر گرينينگ ميزان آسيب ديدگي اسپرم در هشتاد درصد مرداني كه مورد آزمايش قرار گرفتند،بعد از يك هفته انزال روزانه،12 درصد كاهش يافت. در اين حال،به علت انزال روزانه ميزان اسپرم هاي خارج شده در هر رابطه جنسي كه اين مردان برقرار مي كردند از 180 ميليون به حدود 70 ميليون كاهش پيدا مي كرد ولي به گفته آقاي گرينينگ اين رقم همچنان در دامنه مطلوب براي برخورداري از قدرت باروري است.به گفته گرينينگ، برقراري رابطه جنسي هر روزه به افزايش تحرك اسپرم ها نيز كمك مي كند. آسيب ديدگي اسپرم ها باور عمومي ميان محققان اين است كه هر چه اسپرم ها به مدت طولاني تري در بيضه ها باقي بمانند به خاطر شرايط محيطي و دماي بدن دچار آسيب ديدگي بيشتري مي شوند.در اين حال،راديكال هاي آزاد كه به ماده وراثتي سلول ها آسيب مي زنند نيز در اين محيط وجود دارد كه با آسيب رساندن به ساختار دي ان اي اسپرم ها قدرت باروري را كاهش مي دهد. از سوي ديگر، ديويد گرينينگ هشدار مي دهد كه رابطه جنسي مستمر و مداوم با كاهش تعداد اسپرم هاي خارج شده در هر انزال مي تواند خطر كاهش قدرت باروري را به همراه داشته باشد.او توصيه مي كند بهترين راه براي تقويت قدرت بارداري،برقراري رابطه هر روزه در دوره تخمگذاري زنان است.ديويد گرينينگ همچنين با اشاره به كاهش تمايل افراد به برقراري رابطه هر روزه با افزايش سن،بهترين سن باروري را سنين جواني مي داند.وي گفت:ما براي باروري در جواني خلق شده ايم. پزشكان ديگر با جالب دانستن آزمايش هاي آقاي گرينينگ مي گويند اين نتيجه شايد براي همه مردان مفيد نباشد.به گفته دكتر آلن پيسي از دانشگاه شفيلد انگليس،همبستري هر روزه توانايي بارورسازي مرداني را كه توليد اسپرم پاييني دارند،كاهش مي دهد.
  nasimkh likes this.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت