جستجو در سایت توسط گوگل

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج 1 تا 10 از 18 مجموع

موضوع: علل صرع ( اخبار و گزارشات)

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض علل صرع ( اخبار و گزارشات)

  عضو انجمن صرع ايران:
  84 درصد علل تشنج‌ها در ميان جوانان ناشناخته است


  ضايعات عروق مغزي (سکته مغزي)، بيماريهاي تحليل برنده مغزي مانند زوال عقل (آلزايمر)، ضربه‌هاي مغزي، تومورهاي مغزي، عفونت‌هاي مغزي و موارد مادرزادي از عمده‌ترين علل بروز صرع در سالمندان است.

  دکتر پروين پور طاهريان متخصص مغز و اعصاب در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» ايسنا واحد علوم پزشکي ايران، در خصوص بروز صرع در دوران سالمندي گفت: منحني شيوع صرع در دوران کودکي به اوج خود رسيده و در سالهاي بزرگسالي پايين آمده و ثابت مي‌ماند؛ سپس مجددا در سنين بالاي 65 سال عود مي‌کند.

  وي با اشاره به بروز شيوع تشنج‌ها در اين افراد از سن 50 سالگي و روند افزايشي آن تا سن 80 سالگي ادامه داد: صرع در ميان افراد مصروع با اشکال بسيار متفاوتي از جمله اختلال هوشياري، حملات تشنجي و لرزش اندامها نمايان مي‌شود که معمولا حملات، طولاني مدت نبوده و به طور معمول يک يا دو دقيقه طول کشيده سپس قطع مي شود.

  عضو انجمن صرع ايران با اشاره به اين که 84 درصد از علل تشنج ها در جوانان ناشناخته است، افزود: در ميان 52 درصد از سالمندان علل اصلي اين عارضه قابل تشخيص بوده و 48 درصد ديگر که به علل ناشناخته‌اي به صرع دچار هستند؛ احتمال مي‌رود به علت تغييرات وابسته به سن در مغز که به پايين آمدن آستانه تحريک پذيري آن مي شود، دچار تشنج مي‌شوند.


  علل شایع تشنجات بر اساس سن
  علل شایع تشنجات بر اساس سن
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  تشنج برخي افراد مصروع در اثر حساسيت به نور

  از هر 200 نفر يك نفر مبتلا به صرع وجود دارد كه درصد كمي از اين افراد تحت تاثير نور دچار تشنج مي‌شوند.

  به گزارش سرويس «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران، گاهي اوقات تشنجها با نور چشمك زن، نور تابشي يا حتي شكلهاي هندسي منظم تكرار شونده آغاز مي‌شوند كه به اين وضعيت كم و بيش نادر صرع حساس به نور گفته مي‌شود.

  چنين حساسيت‌هايي در كودكان و نوجوانان شايعتر است و با افزايش سن، شيوع آن كم مي‌شود به نحوي كه از حدود سنين 25 تا 30 سالگي اين وضعيت به ندرت ديده مي شود.

  در مبتلايان به صرع حساس به نور برخي عوامل ممكن است آغازگر تشنج باشد از جمله ديدن صفحه تلويزيوني، بازي ويدئويي، استفاده از برنامه‌هاي گرافيكي كامپيوتري، نگاه كردن به مناظر بيرون ماشين يا قطار در حال حركت،‌ ديدن نور منعكس شده توسط آب، نورهاي چشمك زن مصنوعي، مقدار نور محيط و رنگ نور گاهي اوقات نيز اشخاص به شكلها يا الگوهاي منظم هندسي مثلا راه راه يا چهارخانه حساسيت پيدا مي‌كنند.

  بايد توجه داشت فركانس نور چشمك زن نيز در اين افراد تاثير دارد البته احتمال وقوع تشنج با فركانس نور چشمك زن از شخصي به شخص ديگر متفاوت است ولي عموما اين تعداد نور چشمك زن بين 5 تا 30 فلاش در ثانيه است.

  با اين حال بعضي افراد به فركانس‌هاي بالاتر حساس‌ هستند. در فركانس‌هاي زير 5 هرتز حساسيت رايج نيست
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  افسردگي خطر ابتلا به صرع را در افراد مستعد افزايش مي‌دهد


  يك متخصص بيماريهاي مغزواعصاب دراصفهان گفت: افسردگي خطر ابتلا به بيماري صرع رادرافراد مبتلا و نيز مستعد افزايش مي‌دهد.

  "دكترمحمد موسوي " روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود:با توجه به مطالعات انجام شده‌برروي مغز، صرع و افسردگي نارسايي‌هاي مشترك دارند.

  وي اظهار داشت: نارسايي‌ها و حالتهاي غيرطبيعي مغزي مانند چروكيده شدن ساختارها در لب گيجگاهي و لب پيشاني در هر دوي اين بيماريها، شباهت زيادي به يكديگر دارند.

  موسوي، ارتباط اين دو بيماري را به يك خيابان دو طرفه تشبيه كرد وتصريح كرد: با توجه به اين يافته‌ها پزشكان مي‌توانند روشهاي درماني را كه در هر يك از اين بيماريها به كار گرفته مي‌شود، در بيماري ديگر نيز آزمايش كنند.

  وي همچنين به‌اين نكته اشاره كرد كه دراين تحقيقات مي‌توان فهميد كه چرا بيماران مبتلا به افسردگي واكنش مناسبي به روشهاي درماني براي صرع از خود نشان نمي‌دهند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 4. #4
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  يك متخصص مغز واعصاب در گفت وگوبا ايسنا عنوان كرد:
  گرمازدگي باعث بروز حملات صرعي نمي‌شود


  يك متخصص مغز و اعصاب با بيان اينكه گرمازدگي باعث بروز حملات صرعي نمي‌شود، تاكيد كرد: در فصل گرما فقط در صورتي فرد مصروع دچار حملات بيشتري مي‌شود كه يا تعريق وي به ميزان قابل توجهي زياد شود و يا ريتم خواب وي بر اثر گرما نامنظم شود.

  دكتر حميدرضا حقيقت در گفت و گو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، گفت: از آنجايي كه تعريق زياد موجب پيدايش اختلالات الكتروليتي در بدن مي‌شود، امكان بروز حملات صرعي را افزايش مي‌دهد.

  وي به بيماران مصروع توصيه كرد: در صورت تعريق زياد از مايعات بيشتري استفاده كنند و چنانچه تعريق با ضعف همراه باشد از محلول الكتروليتي و يا افزايش نمك در غذا بهره گيرند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 5. #5
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  استرس عوامل بيماري زا "ام اس" و" صرع " را افزايش مي‌دهد

  عضو كلينيك " لودنشايد" دانشگاه بن آلمان گفت : استرس يكي از عوامل مهم و اصلي در تشديد بيماري‌هاي عصبي "ام اس " و " صرع " است.  "پرفسور هينز رخدل " در دومين روز سمينار بين‌المللي "طب روان تني" در اصفهان‌افزود : لرزش اندام ها، كم بينايي، افتادن‌هاي ناگهاني، فراموشكاري لحظه‌اي ، خستگي و اختلال در حواس پنجگانه از جمله علائم اين بيماري هاست.  وي اظهارداشت : ‪ ۵۰تا ‪ ۸۰درصد ازبيماري‌ها توسط استرس بر افراد وارد و تشديد مي‌شودكه‌بيماريهاي مزمن ام اس و صرع ازآن مستثني نبوده و افراد مبتلا با چالش‌هاي سختي روبرو هستند.  وي گفت : عدم تشخيص بيماري ، غير قابل پيش‌بيني بودن بيماري، نگراني در مورد تامين هزينه‌هاي درماني، وضعيت شغلي ، وابستگي به ديگران ، ناتواني در مراقبت اين افراد، نبود امكانات رفاهي در خانه و محل كار براي آنان از جمله مواردي استرسي است كه به علت بيماري ايجاد مي‌شود.  وي افزود:با مطالعه بيماران مبتلا به اين بيماري‌هاي مزمن عصبي مشخص شده است كه در دوره استرس بيماران، علائم بيماري‌ها دو برابر و كنترل آنها سخت- تر شده است.  وي گفت : سريع‌ترين تاثير استرس بر روي افراد ‪ ۱۴روز بعد از عامل استرس است كه نوع استرس به همان ميزان بيماري را تشديد مي‌كند.  رخدل بااشاره به اين كه درمان نشدن وازدست دادن موقعيت‌اجتماعي‌و خانوادگي از اولين عواقب استرس اين دسته از بيماران است، افزود:درون گرايي،احساس سرباربودن،افكاروسواسي،افس ردگي، تنيدگي و سردرگمي از ديگر احساسات استرس- زا در اين افراد است.  وي با بيان‌اين كه مردان كمتر اميد به زندگي و توجه به‌درمان دارند،گفت :

  به پزشكان و خانواده‌ها توصيه مي‌شود كه آنان را با برنامه‌ريزي دقيق درماني به درمان و كنترل اين بيماري ترغيب و تشويق كنند و شرايط زندگي مناسب با فعاليت و روح و روان آنها را فراهم نمايند.  اين پرفسور روانشناس گفت : بهترين درمان استرس در اين بيماران، ورزش، خواندن كتاب‌هاي طنز و مصور و تماشاي فيلم‌هاي كمدي و ارتقاء شغلي در صورت لياقت است.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 6. #6
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  متخصص مغز و اعصاب: بي‌خوابي مهمترين علت تشنج بيماران مصروع است
  خواب نقش مهمي در تعادل الكتريكي مغز ايفا مي‌كند، لذا در افراد مستعد يك شب بي‌خوابي عاملي براي بروز تشنج خواهد بود.  دكتر منوچهر ايلخاني متخصص مغز و اعصاب و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس بهداشت و درمان ايسنا، اظهارداشت: بي‌خوابي و عوامل تغذيه‌اي همچون خالي يا پر بودن شكم، افت قندخون از عوامل تشنج‌زا هستند؛ مصرف غذاهاي سرد همانند گوجه فرنگي و ميوه‌هاي تابستاني كه در اصطلاح پزشكي غذاهاي پاراسمپاتوميمتيك هستند، منجر به عدم تعادل اعصاب پاراسمپاتيك و سمپاتيك شده و در نهايت در كساني كه زمينه‌ي صرع و تشنج را دارند، باعث افزايش آستانه‌ي صرع مي‌شود.  وي تصريح كرد: بيماري صرع در اثر تخليه‌ي الكتريسيته‌ي سلول‌هاي مغزي ايجاد و به دو نوع صرع كوچك و بزرگ نيز تقسيم مي‌شود. صرع بزرگ با علايم بي‌هوشي، غش كردن، بيرون آمدن كف از دهان، تشنج و دست پا زدن و كبود شدن بيمار تظاهر مي‌كند، كه گاهي منجر به بروز ضربه‌ها و تروماهاي مغزي نيز مي‌شود.  به گفته‌ي اين متخصص، در صرع كوچك تخليه‌ي الكتريكي در برخي از نقاط مغز صورت مي‌گيرد، و با علايمي همچون پرش دست، يك لحظه خيره شدن، پلك زدن، سرگيجه و لكه‌هاي نوراني در جلوي چشم تظاهر مي‌كند.  دكتر ايلخاني، ارث را مهمترين علت اين بيماري دانست و يادآور شد: هر فردي بايد يك زمينه‌ي ارثي براي بروز اين بيماري داشته باشد، در برخي از افراد ديواره‌ي نرون‌ها كه جريان الكتريسته در آن جريان دارد، به طور ارثي از ثبات كافي برخوردار نيستند، در نتيجه تخليه‌ي الكتريكي صورت مي‌گيرد .  عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي، اظهارداشت: همه‌ي انسانها بدون استثنا يك زمينه‌ي ارثي تشنج زايي با آستانه‌هاي متفاوت دارند، كه گاهي با عوامل مختلفي همچون مسافرت هوايي، بي‌خوابي، تحريك نوري و مصرف برخي از غذاها تظاهر مي‌كند.  وي تاكيد كرد: اولين گام براي شناسايي بيماري صرع، گرفتن شرح حال بيمار است، كه با كمك اطرافيان بيمار صورت مي‌گيرد، و با مواردي چون سنكوب، افت فشار، حملات عصبي و هيستريك تشخيص داده مي‌شود.  دكتر ايلخاني در خاتمه خاطرنشان كرد: رعايت مسايل بهداشتي، پرهيز از مشاغلي كه با بي‌خوابي همراه هستند و يا عدم مصرف برخي غذاها در پيشگيري از بروز اين بيماري تاثير دارد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 7. #7
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  نود درصد صرع قبل از بيست سالگي اتفاق مي‌افتد
  برخي تصور مي‌كنند كه صرع بيماري بزرگسالان است، در حالي كه مطالعات آماري نشان داده 90 درصد صرع زير 20 سال و اغلب در سنين كودكي اتفاق مي‌افتد.  دكتر محمد غفراني فوق‌تخصص داخلي اطفال در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران با بيان اين كه صرع به دو نوع تقسيم مي‌شود، خاطرنشان كرد: در صرع علامتي فرد به دليل مشخصي مثل كاهش قند خون، تومور مغزي و يا مننژيت تشنج مي‌كند و در صرع اصلي كه هيچ علت شناخته شده‌اي ندارند و علت آن شناخته‌ نشده است.  وي تاكيد كرد: پيشگيري و درمان صرع بسيار مهم است زيرا با بروز مداوم آثار زيانباري بر مغز دارد.  اين فوق تخصص‌اطفال آمار مرگ و مير ناگهاني در مقايسه با افراد معمولي را در صرع بيشتر دانست و علتش را بي‌نظمي ناگهاني در قلب اعلام كرد.  دكتر غفراني با بيان اين كه بيماري صرع بيماري مزمني است، تصريح كرد: صرع به اشكال مختلف خود را نشان مي‌دهد و آن نوعي كه مردم مي‌شناسند نوعي است كه بيمار دست و پا زده و از دهانش كف بيرون ‌آمده و بي‌اختيار مدفوع و ادرار مي‌كند اما گاهي بيمار كه صرع دارد پنج ثانيه به يكجا خيره مي‌شود و گاهي صرع حسي است و بدن گزگز مي‌كند و تمام مي‌شود.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 8. #8
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  متخصص اعصاب داخلي: صرع گاهي در اثر كمبود كلسيم و سديم بروز مي‌كند


  يك متخصص اعصاب داخلي و رييس بيمارستان شهيد صدوقي يزد بيماري صرع (تشنج) را به جنسيت وابسته نمي‌داند.  دكتر محمد اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران تصريح كرد: بيماري صرع در اثر افزايش تحريكات مغزي كه در اثر عوارضي چون ضربه‌، تومور و عفونتهاي مغزي، بيماريهاي عروقي مغز و گاه در اثر برخي بيماريهاي سيستميك بدن همچون كمبود قندخون، كلسيم و سديم ايجاد مي‌شود.  وي ادامه داد: البته گاهي اين بيماري جنبه وراثت دارد كه به آن صرع با علت نامشخص گفته مي‌شود.  اين متخصص تاكيد كرد: صرع در زنان و مردان از 1 تا 5 درصد با توجه به شرايط مختلف شايع ولي شيوع «صرع با علت نامشخص» نزديك به يك درصد است.  دكتر اسلامي با بيان اين كه صرع محدود به دوره خاصي نيست و امكان بروز آن در تمامي سنين وجود دارد، گفت: اما شيوع آن در سنين كودكي بسيار زياد و صرع با علت نامشخص در سنين 16 تا 25 سالگي شايع‌تر است.  وي درمان بيماري صرع را «درمان علت بيماري» بيان كرد و ‌گفت: با بررسي بر روي دلايل ايجاد بيماري پزشك آن را برطرف مي‌كند ولي در مورد صرع با علت نامشخص در ابتدا با استفاده از دارو درماني بيماري درمان مي‌شود و در صورت عدم بهبود جراحي راهگشاست كه به علت داشتن عوارض بعد از جراحي اين درمان را در نهايت تجويز مي‌كنند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 9. #9
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  كم خوابي، استرس و عفونت از عوامل تشديد كننده‌ صرع به شمار مي‌روند

  كم خوابي، استرس، عفونت و برخي مواد غذايي از عوامل تشديد كننده‌ حملات تشنج در بيماران صرعي است.
  دكتر كوروش قره‌گوزلي رييس انجمن حمايت از بيماران مصروع و عضو هيات علمي دانشگاه شهيد بهشتي در گفت‌وگو با ایسنا، با بيان اين كه منشا اصلي بيماري صرع كورتكس يا قشر مغز است، اظهار كرد: صرع ممكن است به چندين علت ايجاد شود كه تشنج از علايم بارز آن است. معمولا زماني كه تشنج به دفعات تكرار شود (بيش از دو بار) به آن صرع مي‌گويند.

  دكتر قره‌گوزلي با اشاره به عوامل ايجاد صرع گفت: به طور كلي عوامل ايجاد كننده صرع در دو گروه علت‌هاي اوليه و ثانويه قرار مي‌گيرند. در علت‌هاي اوليه كه قشر مغز عامل ايجاد كننده‌ تشنج است، ممكن است علت تشنج شناخته نشود. در اين مورد عكس‌برداري‌هاي انجام شده از مغز سالم و عملكرد فرد طبيعي است؛ اين در حالي است كه فرد هر چند وقت يك بار دچار تشنج مي‌شود.

  وي در توضيح عوامل ثانويه نيز گفت: صرع ممكن است علامتي از يك بيماري باشد. به عنوان مثال، علامتي از تومور مغزي باشد. همچنين صرع مي‌تواند علامتي از سكته‌ مغزي، ضربه مغزي، عفونت مغزي و نارسايي اكسيژن به مغز در حين تولد باشد.

  عضو هيات علمي دانشگاه شهيد بهشتي در توضيح درمان بيماران صرعي گفت: در مواردي كه عامل اصلي تشنج‌ها شناخته نمي‌شود و فرد داراي عملكردي طبيعي است به وسيله دارو درمان انجام مي‌شود. همچنين در مواردي كه صرع علامتي از يك بيماري است معمولا با درمان بيماري اصلي، صرع هم از بين مي‌رود.

  وي با بيان اين كه تشنج در افراد مختلف متفاوت است و به دو شكل ظاهر مي‌شود، افزود: تشنج ممكن است سراسر مغز و يا تنها قسمتي از مغز را درگير كند. در برخي موارد ممكن است بيمار دچار سقوط و تكان‌هاي تشنجي نشود و تنها رفتار و علامت غيرعادي از خود نشان دهد. همچنين فرد ممكن است موارد غيرعادي در محيط اطراف مشاهده كرده و يا صداهاي خاصي بشنود.

  وي ادامه داد: در تشنج‌هاي سراسري در زمان حمله تمام عضلات بدن منقبض مي‌شوند. با انقباض عضله زبان، زبان بيرون مي‌آيد و عضلات فك هم منقبض مي‌شوند كه ممكن است باعث خونريزي و در موارد استثنايي منجر به قطع زبان شود.

  دكتر قره گوزلي در اين باره ادامه داد: افراد به اشتباه با قرار دادن اجسام خاصي بين دندان‌هاي بيمار سعي مي‌كنند از خونريزي زبان جلوگيري كنند كه انجام اين كار توصيه نمي‌شود. اين در حالي است كه در بيمارستان‌ها اجسام پلاستيكي خاصي كه صدمه‌اي به بيمار وارد نمي‌كند، براي اين منظور استفاده مي‌شود.

  رييس انجمن حمايت از بيماران مصروع به اقدامات اوليه در زمان حمله در اين بيماران اشاره كرد و گفت: در اولين اقدام بايد بيمار به سمت چپ خوابانده شود و به منظور خارج شدن ترشحات از دهان، سر بيمار به طرف پايين قرار گيرد.

  وي در ادامه افزود: در صورت كنترل تشنج‌ چنانچه فرد مجددا دچار حمله ‌شود، بهتر است براي مشخص شدن علت آن به پزشك مراجعه كند. در برخي موارد نيز به علت ضايعات ساختمان مغزي ممكن است حملات تشنجي مرتب تكرار و فرد در طول روز بارها دچار حمله شود؛ در اين موارد مراجعه به پزشك در شرايط خاصي صورت مي‌گيرد كه اين شرايط توسط پزشك معالج مشخص مي‌شود.

  دكتر قره‌گوزلي به عوامل تشديد كننده‌ صرع اشاره كرد و گفت: استفاده نكردن از دارو مهم‌ترين عاملي است كه باعث بروز تشنج در بيماران مصروع مي‌شود. قرار گرفتن در شرايط استرس زا نيز مي‌تواند در افراد صرعي تشنج‌زا باشد. كم‌خوابي، مصرف برخي از غذاها و نيز وجود برخي عفونت‌ها به علت ايجاد تب زياد ممكن است تشنج‌زا باشند.

  دكتر قره‌گوزلي با اشاره به وجود صرع در دوران بارداري گفت: صرع در دوران بارداري به دليل اين كه ممكن است هم به مادر و هم به جنين صدمه بزند با دارودرماني كنترل مي‌شود. معمولا داروهايي براي اين منظور در نظر گرفته مي‌شوند كه عارضه‌ كمتري براي جنين داشته باشد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 10. #10
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  علت دقیق 50 درصد ابتلا به صرع در سالمندان نامشخص است
  یک متخصص مغز و اعصاب، از احتمال افزایش ابتلا به صرع بعد از میانسالی و شیوع این بیماری در دوران سالمندی خبر داد.
  دکتر انوشیروان صمدی با اعلام اینکه احتمال بروز صرع بعد از 50 سالگی افزایش می یابد، به خبرنگار مهر گفت: خطر بروز صرع با افزایش سن در هر دهه از دوران بعد از میانسالی بیشتر می شود.

  وی تصریح کرد: بروز اولین حمله تشنج در افراد 40 تا 59 ساله ، 52 تا 59 نفر در هر صدهزار نفر است در حالی که این وضعیت بعد از 60 سالگی، به 127 نفر در هر صدهزار نفر می رسد.

  این متخصص مغز و اعصاب، شیوع صرع فعال در افراد بالای 65 سال را 5/1 درصد اعلام کرد و گفت: از آنجا که جمعیت سالمند جامعه رو به افزایش است، افراد بیشتری در معرض ابتلا به صرع و تجویز داروهای ضد صرع قرار دارند.

  صمدی، علت بروز صرع در سالمندان و جوانان را متفاوت از هم دانست و افزود: بیشترین علت بروز صرع در سنین بالا، سکته است که بین 30 تا 40 درصد علل شناخته شده را شامل می شود.

  وی از تومور مغزی، ضربه به سر و بیماری آلزایمر، به عنوان دیگر علل بروز صرع در سنین سالمندی نام برد و گفت: در حدود 50 درصد از علت ابتلا به صرع در سالمندان، به طور دقیق مشخص نمی شود.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت