جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع

موضوع: بیمار مصروع - تصمیم به بارداری

elnaz59 آفلاین است تازه وارد

Question بیمار مصروع - تصمیم به بارداری

با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت شما من حدود 14 سال پيش به علت تشنج هاي شبانه (بدون غش) و گاهي از دست دادن تعادل در هنگام راه رفتن زير نظر متخصص مغر و اعصاب داروي كلونازپام مصرف ميكردم (شبي يك ميلي گرم) بعداز اون موقعه چندين بار هم كه رفتم پيش دكتر دوباره همون رو برام تجويز ميكرد...خب بعد از اون هم ديگه خودم ميرفتم داروخانه يا پيش دكتر عمومي برام قرص كلو نازپام 1 مينوشت خلاصه اينكه من 14 ساله اين قرص رو ميخوردم و مشكلم هم ميشه گفت كاملا برطرف شده بود تا حالا كه ازدواج كردم و تصميم گرفتم باردار بشم با يه متخصص مغر و اعصاب صحبت كردم بعد از گرفتن نوار مغز گفته كه مشكلي ندارم و بايد براي بارداري دارو رو قطع كنم ... بصورت ماهي (يك چهارم قرص رو كم كنم)... الان يكي دو هفته است كه يك چهارم از قرصم رو كم كردم و براي احتياط هم شبي يك قرص ويتامين b6 و اسيد فوليك هم مصرف ميكنم ولي با اين وجود من مشكل پيدا كردم و گاهي وقتها حالت عدم تعادل رو دارم و لذا من از اين ميترسم كه با بيشتر كم كردن از قرص مثلا نيم يا سه چهارم قرص تشنج كنم ... يا مخصوصا در زمان بارداري ...؟ خلاصه از شما ميخوام لطف كنين بهم بگين با اين اوصاف من بايد چيكار كنم ؟ همچنان قرصم رو كم كنم؟ آيا ممكن نيست دوباره تشنج كنم؟آيا در زمان بارداري تشج واسه جنين بد نيست؟(كه ميدونم هست) ولي درمورد مصرف قرص چي ؟ قرص كلونازپام 1 ميتونه جنين رو ناقص كنه؟ لطفا به من بگين من بايد چيكار كنم؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

صحبت در باره صرع در بارداری بسیار زیاد است
    صرع و بارداری (مقالات)
    صرع و بارداری (مقالات)

مسائل مختلفی باید لحاظ شود و ارزیابی شود تا بهترین تصمیم در مورد شما اتخاذ شود. و بهترین کار در مورد شما کسب نظر پزشک خودتان است چون با اطلاعات دقیقی که از شما دارند نتیجه گیری بهتری خواهند داشت

در زنانی که بیشتر از یک بار در ماه حمله‌ی تشنج دارند، احتمال افزایش تعداد حملات در بارداری وجود دارد ولی در زنانی که کمتر از یک حمله در ۹ ماه اخیر داشته‌اند، شانس تشدید حملات کمتر است. در موارد صرع ایزوله‌ی کوتاه مدت احتمال بروز عوارض جنینی کمتر است ولی در صرعهای تکراری تونیک، کلونیک و کمپلکس پارشیال و استاتوس احتمال بروز عوارض جنینی مثل سقط و آسیب فیزیکی مادر و جنین، هیپوکسی جنین و برادیکاردی و مرگ جنین نیز بالاست.

با توجه به توضیح فوق شانس تشدید حملات صرع در مورد شما زیاد نیست

همان طور که گفتم تصمیم گیری با پزشکتان است منتها اگر قرار شد یک دارو برای شما انتخاب شود کلونازپام نسبت به بقیه کم خطر تر است
    طبابت کردن در محیط مجازی اینترنت
    http://fablog.iransalamat.com/?file=...ion=show&id=30

elnaz59 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

با عرض سلام مجدد و خسته نباشيد
    من پيش دكتر ديگه هم كه مراجعه كردم ايشون هم يه نوار مغز خيلي حساستر و با يه نوع دستگاه نوار مغزي كه در ايران نمونه ش كمه تجويز كرد تا بتونه تمام جزئيات رو با اون متوجه بشه ولي خدا رو شكر نتيجه اون هم مثبت بود يعني اينكه نتيجه ش نشون داد كه مشكل خاصي ندارم و به راحتي ميشه قرص كلونازپام رو كناربگذارم با اين وجود من شروع كردم به يك چهارم از يك قرص رو كم كردن(بنابه به دستور پزشك) ولي بازهم مشكل دارم من اين دو ماه كه دارم سعي ميكنم يك چهارم از قرصم رو كم ميكنم ولي كلي از علائمم برگشته ، دكتر ميگه تو از لحاظ روحي به اين دارو وابسته شدي نه جسمي ولي نميدونم ...نميدونم بايد چه كنم؟ من كه سعي خودم رو ميكنم ولي از ماشين كه ميخوام پياده شم يك دفعه سرم گيج ميره و تعادل خودم رو ميخوام از دست ميدم مجبور ميشم دستم رو به جايي گير بدم... تا زمين نيفتم لطفا من رو راهنمايي كنيين ....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت