جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: بررسی احتمال انتقال ژنی صرع به نوزاد

negari.2000 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض بررسی احتمال انتقال ژنی صرع به نوزاد

با سلام
    همسر من در 19 سالگي دو بار تشنج داشته که صرع تشخيص داده شده و مدتي تحت نظر بوده

و دارو مصرف کرده اند. الان ما يک فرزند 20 روزه داريم با توجه به ارثي بودن اين بيماري من از کجا

ميتونم تشخيص بدم پسرم صرع داره يا نه؟ آيا راهي براي تشخيص قبل از تشنج هست ؟ و براي

درمان چه بايد کرد؟با تشکر

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

باید عرض کنم علت 84 % صرع های زیر 20 سال قابل تشخیص نیست.اگر هم پیدا شود چندین علت برای آنها وجود دارد که ندرتا چند بیماری هم هستند که واضحا اختلال ژنی در آن دخیل هست ولی تابحال ژن بخصوصی
    برای آنها معرفی نشده است . با اینحال بهتر است اول برای ارزیابی دقیقتر در باره علت بروز مشکل همسرتان
    تحقیق کنید... اگر نتیجه گرفتید شاید من بتوانم توضیح بیشتری عرض کنم.از آن طریق می توان در پیش آگهی
    آن در نسل های بعدی قضاوت کرد هر چند همانطور که گفتم و چند خطی هم در پاراگراف سوم گزارشی خواهم نوشت فعلا نتیجه قابل ملاحظه ای در این مورد وجود ندارد

صرع حالتي است كه فرد ، مبتلا به حملات مكرر تشنج باشد . بيش از بيست نوع اختلال تشنجي در علم پزشكي شناخته شده است كه شايعترين و مشخص ترين نوع آن شامل حركات جهشي سريع اندامها به همراه كاهش هشياري موقتي است .در 70 درصد از مواردِ صرع ، هيچ علت مشخصي يافت نمي شود امادر 30 درصد باقيمانده علل زير دخيل هستند :ضربه و جراحت سر ، مسموميت ، عفونت هاي درگيركننده مغز ، توده هاي خوش خيم و بدخيم مغزي ، صدمات زايماني ، ارث و برخي بيماريهاي ديگر .

ژنتيک و وراثت بارزترين عامل بروز بيماري صرع در افراد است

هرچند بارزترين عامل بروز بيماري صرع در افراد عوامل ژنتيکي و وراثت است اما تاکنون ژن اصلي ايجاد کننده اين بيماري شناسايي نشده است.دکترمحمد حسين کريمي نژاد رييس انجمن نوروژنتيک ايران با اعلام اين مطلب به خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) واحد علوم پزشکي ايران، گفت: بيماري صرع يکي از مشکلات عمده‌اي است که متخصصان طب اطفال و نوروژنتيک با آن مواجه هستند.وي با اشاره به اين که بيماري صرع از کودکي آغاز و تا بزرگسالي ادامه مي يابد، افزود: به دليل مشکلاتي که اين بيماري به همراه دارد، اغلب بيماران قادر به انجام فعاليت‌هاي حساس همچون رانندگي نيستند.دکتر کريمي نژاد به ارتباط ژن‌هاي متعدد با بروز اين بيماري اشاره و خاطرنشان کرد: هر چند متخصصان، فرضيه‌هاي متعددي مبني بر ارتباط تعدادي از ژن‌ها با بروز بيماري صرع را دارند اما در حال حاضر ژن اصلي اين بيماري شناسايي نشده است.وي در پايان خاطرنشان كرد: وارد آمدن ضربه و تصادف در زمان بارداري از ديگر عوامل بروز صرع در نوزاد است اما جنبه ژنتيکي و ارثي اين بيماري بيشتر در بيماران ديده مي شود.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت