جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: ورزش کونگ‌فو - انحراف به خارج زانوها

Last Star آفلاین است تازه وارد

پیشفرض ورزش کونگ‌فو - انحراف به خارج زانوها

پسری 22 ساله هستم. 6 سال پیش ورزش کونگ‌فو را شروع کردم اما پس از حدود 3 سال تمرين دچار ژنوواروم دو زانو شدم و به توصيه پزشک معالجم، اين ورزش را کنارگذاشتم. پس از آن گاهي صبح‌ها در منزل نرمش مي‌کنم اما مدتي است کف پاي چپم صاف و دردناک شده است. لطفا مرا راهنمايي کنيد

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

احتمالا شما از قبل به مشکل ژنوواروم
    ( زانوي پرانتزي) و صافي کف پا مبتلا بوده‌ايد زيرا نه صافي کف پا و نه عارضه ژنوواروم يکباره در فرد ايجاد نمي‌شوند و معمولا فرد از دوران کودکي به آن مبتلاست. البته بيماري زانوي پرانتزي در سن رشد شديدتر مي‌شود و بعد از اين تا مدتي افزايش محسوسي نمي‌يابد ولي در سنين بالاتر (يعني حدود 60 سالگي) با پوک شدن استخوان‌ها، علايم آن تشديد و زانوها کج‌تر مي‌شوند. کسي که دچار ژنوواروم است، نبايد به ورزش‌هاي سنگين مانند کونگ‌فو بپردازد و فقط مي‌تواند نرمش‌هاي ملايم، شنا، پياده‌روي و ورزش‌هاي سبکي که زياد زانو را درگير نمي‌كنند انجام دهد. نکته مهم اينکه باوجود تلقي اشتباه برخي، كنارگذاشتن ورزش اصلا درست نيست. البته با توجه به اينکه شما مدت‌هاست ورزش سنگين را کنار گذاشته?ايد و بازهم پادرد داريد، به نظر مي‌رسد زانوهايتان نياز به جراحي داشته باشند. براي تشخيص، بايد جلوي آيينه بايستيد و مچ پاهاي خود را تا حدامکان به هم نزديک کنيد. اگر فاصله بين 2 زانو به حدي است که 4 انگشت دست از بين آنها رد مي‌شود، احتمالا به عمل جراحي نياز خواهيد داشت و بايد فقط به متخصص زانو مراجعه كنيد زيرا اين عمل، جراحي ساده‌اي نيست. بيماران مبتلا به ژنوواروم و صافي کف پا، بايد در انتخاب نرمش‌ها و ورزش‌هاي خود دقت بيشتري داشته باشند و تحت مشاوره يک کارشناس فيزيوتراپي يا طب ورزشي و ارتوپدي ورزش‌ كنند زيرا تمرين‌هاي ورزشي نامناسب باعث تشديد مشکل مي‌شود.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت