هيئت علمي دانشگاه علوم پزشکي جندي‌شاپور اهواز گفت: زناني که به يائسگي زودرس مبتلا مي‌شوند همچنان امکان بچه‌دار شدن را دارند و با کاشت تخمک‌ درون رحم آنها امکان بارداري فراهم مي‌شود.

‏دکتر عبدالمجيد باور در گفتگو با ايسنا ، اظهار کرد: فعاليت تخمدان‌ها در زنان از سن بلوغ آغاز شده و در حدود 48 تا 52 سالگي ادامه مي‌يابد و پس از آن زنان يائسه مي‌شوند. اين در حالي است که به دلايل مختلف در برخي موارد يائسگي زنان زودتر از زمان معمول اتفاق مي‌افتد که به اين شرايط يائسگي زودرس گفته مي‌شود.

‏وي افزود: يائسگي زودرس معمولا به دليل مسائل ژنتيکي و يا وجود سابقه ابتلا در خانواده بروز مي‌کند و در نتيجه آن تخمدان‌ها زودتر از زمان معمول از کار مي‌افتند و تخمک‌گذاري متوقف مي‌شود.

‏باور تصريح کرد: انجام عمل جراحي، عفونت‌هاي شديد و چسبندگي تخمدان‌ها از جمله عواملي است که ممکن است در هر سني زنان را درگير کند و موجب يائسگي زودرس او شود.

‏اين متخصص زنان و زايمان خاطرنشان کرد: امکان بچه‌دار شدن زناني که به يائسگي زودرس مبتلا مي‌شوند وجود دارد و با توجه به اينکه اين زنان رحم سالمي دارند، مي‌توانند با دريافت تخمک اهدايي از زنان ديگر و کاشت آن درون رحم صاحب فرزند شوند.