جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع

موضوع: تنبلی تخمدانها

اعظم حسيني آفلاین است تازه وارد

پیشفرض تنبلی تخمدانها

سلام
    من اولین باره که از این سایت استفاده می کنم.ولی خیلی به موقع بااین سایت آشنا شدم.
    من حدود 5/3 ساله که ازدواج کرده ام و مدت 6 ماه اول ازدواجم رو از قرص برای جلوگیری از بارداری استفاده کردم. ولی بعد از آن تا الان جلوگیری طبیعی داشتیم.
    حالا تصمیم گرفتم که باردار بشم. دو روز ÷یش برای در میان گذاشتن این موضوع و معاینه به دکتر مراجعه کردم.
    ایشون ÷س از ÷رسیدن چند سوال مرا معاینه کامل همراه با شستشو کردند و گفتند که از روز سوم ÷ریودم باید شروع به خوردن قرص کنم که باید 2 تا صبح و 2 تا شب بخورم و در ÷ایان قرصها هم یک آم÷ول بزنم و 2 روز بعد برای سنوگرافی برم.و علت این داروها رو هم تنبلی تخمدانها عنوان کردند.
    حالا من این سوال رو دارم که آیا بامعاینه تنبلی تخمدانها را می توان فهمید
    و آیا من از اول ازدواج هم این مشکل رو داشتم و اینکه آیا به این دکتر اعتماد کرده و داروها را مصرف کنم یا برای اطمینان به یک دکتر دیگر هم مراجعه کنم؟
    در ضمن من به دلیل اینکه مادرم دارای یک توده سرطانی در سینه بوده زیر نظر یک ÷زشک دیگر هستم که به من گفته از قرصهای ضد بارداری استفاده نکنم . آیا این دارو ها اشکالی برای من ندارد؟
    اگر بخواهم این داروها را مصرف کنم باید از فردا شروع کنم ولی بسیار مردد هستم من اطلاعات ÷زشکی زیادی ندارم خواهش می کنم من را راهنمایی کنید تااز این نگرانی و شک برای مصرف این داروها رها شوم. با تشکر فراوان

خواستم اسم داروها را بگم تا سوالم دقیق تر شده باشه.
    آقای دکتر به من گفتند از روز جمعه که سوم ÷ریودم هست شروع به خوردن کلوفیمین(اگر درست خونده باشم)به تعداد 2 تا صبح و 2 تا شب تا روز ÷نجشنبه کنم و بعد روز جمعه یک آم÷ول اچ سی جی بزنم و روز یکشنبه برم برای سنوگرافی.البته معاینشون خیلی اساسی بود. امیوارم این اطلاعات به ÷اسخ دادن شما کمک کنه.
    (ضمنا حرف ÷ به درستی تای÷ نشده است.)

تنديس آفلاین است عضو دائمی
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

باسلام
    بايد عرض كنم كه بعيد ميدونم تنبلي تخمدان از طريق معاينه محرز بشه پزشك شما بايد ازطريق سونوگرافي وآزمايشات هورموني به اين نتيجه ميرسيد
    به هرحال توصيه ميكنم اين تستها روانجام بديد تاخيالتان راحت بشه نميدونم چه دارويي براي شما تجويزشده ولي بهر حال در مصرف داروهاي هورموني سعي كنيد نهايت دقت روداشته باشيد.
    بااين تفاسير از نظرات تخصصي دكتر نادر هم بهره مند ميشويم.

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

سلام خانم حسینی
    ورودتونو به این سایت خوشامد میگم و از اینکه مشکلتونو با ما در میان گذاشتید تشکر میکنم. من لازمه عذر خواهی کنم.. برای اینکه نامه شما رو با عجله خواندم و فکر کردم که تا 6 ماه گذشته مشغول مصرف قرص جلوگیری بودید.. اما ظاهرا فقط در 6 ماه اول ازدواجتون مصرف میکردید.. لذا نامه اول رو حذف کردم و مجددا براتون نوشتم.. امیدوارم جواب قانع کننده ای برای شما باشه(گرچه از زمان شروع صرف کلومیفن شما گذشته..)

در باره اینکه اشاره به پاسخ متخصص کردید.. باید عرض کنم چون در حال حاضر سایت در مرحله آزمایشی هست..من پاسخ سوالات رو میدم و در جائیکه نیاز به مشورت با اون اساتید باشه با اونها مشورت میکنم. چون به هر حال به دلیل مشغله کاری فرصت تایپ تک تک نامه ها برای آنها نیست.. گرچه بطور مرتب به نامه ها و جوابهای آنها رسیدگی میشه

در باره سوالتون که پرسیدید نحوه تشخیص تنبلی تخمدان چگونه هست.. باید عرض کنم در وحله اول شک به بیمار بر اساس شرح حالی هست که میدهد.. و در مراحل بعدی و بعد از اینکه بیمار شروع به مصرف داروهای مورد اشاره کرد.. اگر حاملگی رخ ندهد.. برای دیدن دقیق ترشح تخمک ها از سونو گرافی استفاده می شود. لذا با معاینه بیمار نمی تونیم پی به تنبلی تخمدان ببریم چون چیزی دستگیرمان نمی شود.

حدسی که من از علت معاینه کامل شما توسط آن پزشک میزنم اینه که چون متوجه شده اند که شما دارای پریود های نامنظم بوده اید..لازمه برای چنین بیمارانی معاینه کامل شکمی و لگنی و تیروئید... انجام بشه. این دسته بیماران تخمک گذاری منظمی ندارند طول قائدگی غیر قابل پیش بینی- نوع خونریزی های غیر قابل پیش بینی- لکه بینی مکرر- گاهی و بطور نامنظم خونریزی حجیم هم دیده میشه .ممکنه این بیماران دچار تخمدان چند کیستی باشند.. ممکنه نباشند(بعدا در اینباره بیشتر صحبت میکنیم).
    http://www.mckinley.uiuc.edu/Handout...ar_menses.html

نحوه تجویز داروهای مورد اشاره برای تحریک تخمدان های شما درسته و من شخصا ایرادی نمی بینم. معمولا با یک قرص در روز شروع می کنند و اگر جواب نداد به دو قرص افزایش میدهند.. اما شروع مصرف با اون روش پیشنهادی نیز بی اشکال است

در باره ارتباط قرص جلوگیری و سرطان پستان.. باید عرض کنم مطالعات جدید چنین ارتباطی را نشان نمی دهد....

آيا خطر ابتلا به سرطان سينه با مصرف قرص‌ها افزايش مي‌يابد؟
    خير، اين‌طور نيست.
    با مطالعات ناقص و اندكي كه در گذشته انجام شده بود، تصور مي‌شد مصرف قرص‌هاي ضدبارداري احتمال ابتلا به سرطان سينه را افزايش مي‌دهد، اما به تازگي تحقيق و بررسي‌هاي گسترده‌اي روي 9 هزار زن انجام شده كه خلاف اين تصور را ثابت كرده است. تحقيقات همچنين نشان داد كه اگرچه اين قرص‌ها باعث افزايش خطر سرطان سينه نمي‌شود، اما احتمال اين‌كه سرطان گردن رحم را افزايش دهد، زياد است، به‌خصوص اگر شخص به ويروس پاپيلوماي انساني (عامل زگيل تناسلي)‌ مبتلا باشد. تحقيقات نشان مي‌دهد مبتلايان به ويروس پاپيلوماي انساني، اگر بيش از 5 سال از اين قرص‌ها استفاده كنند، احتمال ابتلا به سرطان گردن رحم در آنها تا 50 درصد افزايش مي‌يابد. دليل قطعي آن هنوز مشخص نيست، اما نظريه‌هايي وجود دارد مبني بر اين كه ممكن است قرص‌هاي ضدبارداري، پيشرفت ويروس پاپيلوماي انسان را گسترش دهند. و عفونت رفته‌رفته تمام قسمت‌ها را بگيرد و به سرطان منجر شود. شايد گمان كنيد بهترين راه براي پيشگيري از سرطان گردن رحم، قطع مصرف قرص است، اما اين‌طور نيست. بهترين راه اين است كه هر سال تست پاپ اسمير انجام دهيد. با كمك اين تست، طي 50 سال اخير تا 70 درصد سرطان‌هاي گردن رحم در همان اوايل بيماري شناسايي و بهبود يافته‌اند.
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت