جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: تحریک تخمدانی - HMG

hamideh.w آفلاین است تازه وارد

پیشفرض تحریک تخمدانی - HMG

با سلام وخسته نباشيد
    مي خواستم بدانم آمپول هامگون يا همان اچ ام جي چه مكانيسمي در بدن دارد و عوارض آن چيست چون دكترم 4 عدد از اين آمپول را همراه 5 عدد قرص كلوميفن تجويز كرده البته بعد از خوردن 20 عدد قرص ديدروژسترون ولي من هنوز اين داروها را مصرف نكرده ام چون مي ترسم عوارض بدي داشته باشد . سوال ديگر اين كه من 3ماه است پريود نشدم و دكترم به همين خاطر اين داروها را تجويزكرده براي بچه دار شدنم مي خواستم بدانم من كه دچار تنبلي تخمدان هستم چرا دكترم قرص ديدروژسترون كه تخمكگذاري را تضعيف ميكنه به من داده آيا به نظر شما اين داروهايي كه تجويز كرده اند با هم منافات ندارند خواهش ميكنم مرا راهنمايي كنيد تا با خيال راحت اين داروها را مصرف كنم. متشكرم

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

برای خانمهائی که احساس بشه که علت تنبلی تخمدان آنها به علت نارسائی هورمون های مترشحه از هیپوفیز مغزی اونها است... از داروهائی استفاده میشه که این نقیصه رو جبران کنند.روشی که خیلی مفید و موثر است...البته منظور از خیلی, این هست که در 75 الی 85% کسانی از این روش استفاده کرده اند موفق شده اند که به نتیجه برسند.برخلاف بعضی روشهایی که فقط باعث تحریک بعضی از هورمونهای مترشحه مغزی ( LH FSH ) میشن... در این روش هر دو هورمون آزاد میشود.ترکیبی که از ادرار زنان یایسه بدست آمده است.این دارو باعث میشه که تخمدان چندین تخمک تولید کند. البته برای همه زنان مشکل دار مصرف نمیشه... مثلا کسانی که روش قبلی کلومیفن برای اونها سودمند نبوده...و یا کسانی که نقص هورمونهای مغزی هیپوفیزی داشته باشن مفید است

در نیمه اول سیکل بطور مرتب و روزانه این دارو بطور عضلانی تجویز میشه. دوز مصرفی برای هر بیمار فرق میکنه و حتی پاسخی که برای یک مریض دیده میشه در هر سیکل ممکنه متفاوت باشه.یکی ازمشکلات ایجاد شده تولید چندین تخمک در یک سیکل هست... چیزی که بطور طبیعی فقط یک تخمک باید آزاد بشه. شاید یک علت اینکه این مادران باید بطور مرتب تحت نظر باشند به همین دلیل است. البته علی رغم مراقبت مکرر احتمال دو و یا چند قلوزائی 20% هست( یک سوم اینها سه قلو هستند)

دربعضی گزارشات ادعادشده که چون این داروها باعث تولید تعداد زیادی تخمک بالغ می شوند پس باعث یایسه شدن زودرس می شوند... اما در حقیقت این مطلب درست نیست چون فقط 60-40% تخمک های نابالغ شروع به بالغ شدن می کنند... اما فقط یکی
    بالغ میشود و بقیه می میرند

ارتباط مشخصی بین استفاده از این دارو و سرطان نیست و هنوز مدارک کافی وجود ندارد

در مورد شما: همان طور که قبلا گفته ایم ,در باره وضع شخصی کاربران صحبت نمیکنیم ومخصوصا در باره نوع طبابت همکاران صحبتی نداریم.. و بیشتر به کلیات میپردازیم... با اینحال طبق گزارشات موجود HMG با هیچ داروئی تداخل ندارد

sasha آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

باسلام
    برای انجام iuiچند تخمک بالغ لازم است من با مصرف داروهای محرک تخمک گذاریHMG,HCGوکلومیفن یک تخمک 24 میلی دارم ایا میتوانم IUIانجام دهم.ممنونم

موقعیت
    Tehran

پیشفرض

با سلام
    برای انجام ای یو ای وجود یک تخمک 24 میل هم کافی است ومعمولا 1-3 عدد تخمک میتواند نتیجه دلخواه را بدهد باید بخاطر داشت که همه ما انسانها از یک عدد تخمک بوجد امده ایم

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت