جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: ميكروسفالي- هیپوکسی

brb78mn آفلاین است تازه وارد

پیشفرض ميكروسفالي- هیپوکسی

با سلام و تشكر از مطالب مفيد تان
    من پسري دارم كه در 8 ماهگي به دنيا آمده است در هنگام تولد دور سرش 33و وزن وي 3550گرم بودو به تشخيص پزشك 10 روز اول رادر انكوباترگذاشتند. رشد دور سر وي به موازات خط قرمز و كاملا نزديك به آن رشد كرده است به همين دليل با ابراز نگراني بسيار من پزشك اطفال ايشان رابه به فوق تخصص مغز و اعصاب كودكان معرفي كردند و با انجام آزمايش پي كا يو و سي تي اسكن كه هيچ كدام هم چيزي نشان نداد برايشان كاردرماني را تجويز كردند و فرمودند كه ايشان مقداري عارضه كمبود اكسيژن داشته انداكنون 2سال و 3 ماه دارد و در 22 ماهگي شروع به راه رفتن كرده است كمي از لحاظ حركاتش كند تر از هم سن و سالهايش مي باشد در كتاب رشد و شخصيت كودكان خواندم كه بچه هايي كه آنوكسيا مي شوند تا سن 5 سالگي در آزمون هايي كه از آنها به عمل مي آيد عقب تر از هم سن و سالهايشان مي باشند ولي تا سن 7 يا 8 سالگي اين تاخير را جبران مي كنند و از لحاظ بهره هوشي نيز كاملا برابر مي شوندآيا اين در باره پسر من نيز صدق مي كند پسر من كارهايش را تاكنون به صورت مرتب انجام داده است ولي با تاخير.ضمنادر آزمايشات تيروييدي نيز مشكلي نداشته است و هيچ يك از مواردي كه منجر به ميكروسفالي كودك مي شوداز جمله بيماري ها عفونت ها ژنتيكي و... را نداشته ام فقط در هنگام بارداري كاري با استرس زياد انجام مي دادم كه در زمان 7 ماهگي ام شروع شد و به احتمال زياد همان باعث زايمان زود رسم شد آيا اين مسله باعث مشكلات شديدي در كودكم مي شود از شما خواهش مي كنم در باره ميكرو سفالي توضيحات كاملي بدهيد چون به هر جايي كه مراجعه ميكنيم فقط دسته بندي ميكرو سفالي را مي گويند

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

همان طور که قبلا چندین بار گفتیم نه امکان طبابت وجود داره و نه درست هست که اقدام به این مسئله کنیم...

حالت مرزی نداریم... یا بچه میکروسفال است و احتیاج به پیگیری و تحقیق دارد یا میکروسفال نیست... حالت مرزی مبهم است

اگر میکروسفال است و شما نگران مسائل بعدی اون هستید... همان طور که خودتان گفتید علل بسیاری دارد . باید در کلینیک تحقیق بشه که علل کوچک شدن سر بچه دقیقا چه هست تا بشه آینده بچه رو پیش بینی کرد و اگر کاری لازم به انجام دادن هست انجام داد...

اگر پزشک مربوطه علت را به خاطر مسائل هنگام زایمان دانسته اند...حرف دیگری وجود نداره... جز اینکه بگم ممکنه بین جثه کوچک کودک و مسائل هوشی او ارتباط وجود داشته باشه

در باره میکروسفال توضیح خاصی وجود نداره جز اینکه به علل اون اشاره کنیم

اختلالات کروموزومی- مالفورماسیون مادرزادی - اختلال مهاجرتی cns - عفونت ها- سکته مغزی- سموم- تابش اشعه به جنین- فنیل کتونوری- هیپوکسمی- بیماری سیتمیک- چند سندرم نادر... از جمله علل میکروسفالی هستند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت