جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: مشکل لکه بینی

fallah42 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض مشکل لکه بینی

سلام
    من 3روز قبل از پريودم لكه بيني داشتم كه با مصرف قرصهاي ضد بارداري بد ترم شدم قبل از اينكه دكتر برم مشكلم فقط 3روز لكه بيني قبل از پريود بود ولي با مصرف قرصاي مدروكسي پروزسترون ديان البته ايرانيش (سيپروترون كامپاند)ياسمين وختي ال دي لكه بينيم ميشه كل طول ماه البته الان دارم اچ دي ميخورم كه ديگه باهاش توي طول ماه لكه بيني ندارم و فقط شده 3روز قبل از پريودم پيش چند تا دكتر رفتم ونتيجه اي نگرفتم با اينكه 29سالمه يكي از دكترا پيشنهاد كورتاز تشخيصي داد كه من ميترسم اينكارو انجام بدم 1سري آزمايش هورموني دكتر واسم نوشت كه تقريبا مشكلي نداشتم البته كم كاري تيروييد دارم كه با قرص كاملا كنترل شده است ودكتر گفت اصلا مربوط به اون نميشه. من از اين ميترسم كه بهم گفته اگه با قرص مشكلم حل نشه بايد كورتاز تشخيصي بشم البته من 1 فيبروم كوچولو ام بيرون رحمم دارم كه بازم دكترا ميگن دليلش اون نيست.لطفا منو راهنمایی کنید که باید چکار کنم وقتی به دلیل 1کم ترشحی که داشتم پماد وازینال کلوتریمازول استفاده کردم دوباره لکه بینی پیدا کردم من خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنید

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

چون به نظر میرسه تحصیلات طبی دارید من نامه شما را به انجمن گروه پزشکی میفرستم.طبیعت سوال شما جنبه طبابت دارد
    و اگر جزء گروه پزشکی نبودید تنها چیزی که می توانستیم بگوئیم مراجعه به پزشک زنان است چون این توضیحات ممکن است کمکی به وی نکند

به نظر من اگر در هر زمینه و مشکل طبی به الگوریتم های آن توجه شود خیلی بهتر به نتیجه میرسیم. در این زمینه هم خوشبختانه الگوریتم بسیار خوبی در نت وجود دارد
    http://www.jabfm.org/cgi/content/full/19/6/590#F1

در مورد شما باید دقیقا مشخص شود که از بین چندین مشکل مشابه کدامیک شامل شما می شود و
    این مشکل در کدام دسته تعریف ها قرار میگیرد.که با توجه به اطلاعات شما
    abnormal uterine bleeding نام دارد.الگوریتم آن راهنمائ خوبی هم برای پزشک است و هم برای بیمار آشنا به متون انگلیسی.
    http://www.jabfm.org/content/vol19/i...627370003.jpeg

در مورد شما تیروئید مشکلی نداشته - لزومی به سنجش پرولاکتین نبوده -زیر 35 هستید - احتمالا علل سیستمیک وجود ندارد
    - دنبال حامله شدن نیستید - می توانستید از قرص های جلوگیری به عنوان درمان استفاده کنید و اینکار را کرده اید و جواب نگرفته اید - بنا براین باید از دوز های بالاتری از قرص های جلوگیری استفاده شود یا اینکه از دوز های بالاتر پروژسترون استفاده کنید - و همینطور کورتاژ تشخیصی و سونو گرافی اون قسمتها باید انجام شود تا هر گونه میوم و پولیپ ارزیابی شود.
    شاید لازم شود بیوپشی اندومتر برای ارزیابی سرطان انجام شود که برای این هم الگوریتم جداگانه ای وجود دارد.شاید اگر درمان طبی موثر واقع نشود جراحی کردن لازم شود... همه اینها بستگی به شرایط بیمار دارد که پزشک شما در کلینیک می تواند بهترین تصمیم گیرنده باشد

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت