جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: غدد لنفاوی مشکوک - اقدامات تشخیصی

elahe.m آفلاین است تازه وارد

پیشفرض غدد لنفاوی مشکوک - اقدامات تشخیصی

با عرضه سلام ممنون میشم اگر سوال پاسخ بدید چون خیلی‌ نگران هستم

از حدود ۴ ماه پیش غدد لنفاوی گردن و زیر بغل و کشاله ران من بزرگ شدند و من به دکتر مراجعه کردم دکتر سونوگرفی داد و بزرگترین اونها در گردن ۲ سنیمر و زیر بغل ۳ سانتیمتر بود کشاله ران کوچیک بود دکتر به من از میشهی کامل خونی داد که همه چیز نرمال بود عکس از قفس سینه داد و سونو از تاهل و کبد که باز هم نرمال بود با سوزن نمونه برداشت که جواب واکنشی اومد هفته پیش بعد از ۴ ماه دوباره سونو دادم زیر گردن فرقی‌ نکرده بود از نظر اندازه اما زیر بغل ۲ سانت شده بود یعنی‌ یک کم کوچیکتر ،و دوباره دکتر آزمایشات کامل خون گرفت که همه چیز نرمال بود من خیلی‌ کلافه شدم از اینکه دلیل بزرگ شدن غده معلوم نیست من در کانادا زندگی‌ می‌کنم و اینجا کارهای پزشکی‌ خیلی‌ کند انجام می‌شه من از آقای دکتری در ایران شنیدم که نمونه برداری با سوزن هیچ ارزشی نداره می‌خواستم ببینم آیا ممکن من دچار سرطان خون از نوع لنفمی شدم که توی خون اول آثاری نمیذاره؟؟؟در زم من هیچ کمخونی نداشتم تو ازمیشها اما همین که پاهام واسه ۵ دقیقه آویزون باشه خواب میره،و تازگی بعضی‌ وقتا تو دهنم احساس تلخی‌ می‌کنم نمیدونم به این موضوع مربوط هست یا نه؟؟؟در ضمن آزمایش تکسپلسما مربوط به گذشته ریکتیو بود دکتر گفت شاید بخاطر اون هست که بزرگ شده

خواهش می‌کنم جواب منو بدید من ۴ ماه هست که زندگی‌ جهانم شده ممکن من سرطان خونی داشته باشم که توی آزمایش خون دیده نشه من همه جور آزمایش خونی دادم
    من کاهش وزن نداشتم و حتا ۱ کیلو افزایش وزن هم داشتم

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

اول باید مشخص بشه که غدد لنفاوی بزرگ شده شما حالت عادی دارد یا ندارد... که به نظر میرسه باید پیگیری بشود
    که همین کار هم انجام شده...

گره هائی با مساحت کمتر از 1 سانتی متر مربع تقریبا در تمامی موارد به علل خوش خیم و غیر اختصاصی واکنشی هستند. اگه بیش از 2 سانتی متر مربع باشه می تونیم به بدخیمی و یا گرانولومائی ( مثل سل) شک کنیم مطالعه دیگری به 2.25 سانتی متر اشاره کرده. کمتر از 1 سانتی متر.. به علت عفونت های خوش خیم اون منطقه هست.. نرم و سفت بودن گره, لاستیکی و سخت بودن, حدود مشخص و یا ناهموار داشتن حساس و یا متحرک بودن و یا ثابت بودن.. از جمله فکاتور های دیگری هست که باید در معاینه مشخص بشه.در مورد کودکان داستان کمی فرق دارد
    توصیه میشود در موارد ذیل به پزشک خود مراجعه کنید:- غده یا غدد لنفاوی متورمی که علتش نامعلوم است
    - غده ای که بدنبال یک عفونت متورم شده است ولی ۲ هفته بعد از بهبود عفونت همچنان متورم باقی مانده است.

غددلنفاوی بزرگ شده علل متعددی دارد چیزی نیست که در نت بتوان برای شما تشخیص گذاشت
    http://www.wrongdiagnosis.com/sympto...thy/causes.htm
    http://www.patient.co.uk/doctor/Asse...adenopathy.htm

اقداماتی که تابحال انجام شده درست بوده و حتما تحت نظر پزشکتان هستید این که چه باید کرد قائدتا باید از الگوریتم های پیشنهاد شده تبعیت کرد و یا اینکه کلیه بیماریهای مشکوک را یک به یک بررسی و رد کرد.
    http://www.aafp.org/afp/981015ap/ferrer.html

در مورد شما با توجه به اینکه حالت گرفتار شدن تمام بدن را نداشته ,آزمایشات معمول مثل عکس سینه و نمونه خون شواهد مشکوکی نداشته ... باید مسائلی مثل پر کاری تیروئید , کم کاری آدرنال , کم کاری غده هیپوفیز ,
    سارکئیدوز را بررسی کرد. من فکر نکنم ذکر بیماریهای مختلف کمکی به شما بکند... من فقط می توانم بگویم
    که به پزشک متخصص داخلی مراجعه کنید. با توجه به اینکه احساس می کنم تحصیلات طبی دارید مطالعه الگوریتم اشاره شده می تواند کمک قابل توجهی به درک روش رسیدن به تشخیص بکند. در باره تشخیص سرطان خون قبلا جواب شما را دادم

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت