جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: بارداری و هاشیموتو

shahrzad12 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض بارداری و هاشیموتو

سلام
    من 30 سال دارم و در هفته 12 حاملگی آزمایش tsh t4 t3 دادم چون مبتلا به هاشیموتو هستم tsh نرمال(شاید هم کمی پایین) ولی t3 , t4 بالا بود .دکتر دوز داروی لوتیروکسین من رو بالا نبرد .و قرار شد یک ماه بعد آزمایش بدم ولی نگرانی من اینجاست که همه جا خوندم یا شنیدم از 12 هفتگی دوز دارو تیروکسین رو بالا میبرند ولی برای من اینچنین نشد چرا؟
    و دیگه اینکه چه قدر احتمال داره که جنین هم دچار بیماری من بشه؟
    با تشکر و سپاس

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

خانم باردار ی که سطح غیر عادی هورمون تیروئید دارد باید حتما درمان شود چه پر کاری باشد چه کم کاری. گاهی در اختلالات تیروئید به مواردی بر میخوریم که نمی توان بطور قطع گفت که در حال حاضر تیروئید بد کار می کند یکی از موارد همین مورد است که همه فاکتور های لازم برای تشخیص وجود ندارد.که می توان عبارت تحت بالینی یا subclinic
    را برای آن بکار برد.

درمان موارد تحت بالینی نه تنها در بارداری بلکه در شرایط عادی هم مورد بحث است. بیشتر محققان معتقد هستند که درمان لازم ندارد مگر در استثنائاتی که یک مورد آن وجود اتو آنتی بادیهای ضد تیروئید مثل TPO است. و یا اینکه
    سطح ت هورمون TSH در حد 2.5 کفایت می کند و البته خیلی صحبت های دیگر ....که بد نیست جهت کسب اطلاعات
    بیشتر به منابع و مقالات بسیار ارزشمندی که در نت وجود دارد مراجعه کنیم

هاشیماتو معمولا کم کار هستند ... در مورد شما پرکاری تحت بالینی وجود دارد که مورد را بسیار بسیار اختصاصی کرده است گرچه در منابع به آن اشاره شده است. اظهار نظر با پزشک مربوطه است ولی در شرایط فعلی که گزارش غیر عادی از سطح آنتی بادی مزاحم TPO نداریم به نظر من هم درمان نکردن بهتر است

مطالب مرتبط
    کم کاری تیروئید تحت بالینی - هفته 6 بارداری

گواتر هاشیماتو

Autoimmune Thyroid Disease and Pregnancy
    http://emedicine.medscape.com/article/261913-overview

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت