جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع

موضوع: تالاسمی مینور

jalil آفلاین است تازه وارد

پیشفرض تالاسمی مینور

با سلام خدمت آقاي دكتر
    آقاي دكتر من جواب آزمايش هايي را كه چند روز پيش دادم را براتون مي نويسم . البته اونهايي كه نرمال نيستند .
    *********CBC ***********
    RBC H 6.28 x10^6/ul
    HGB L 11.6 g/dl
    MCV L 60.2 fl
    MCH L 18.5 pg
    ********* DIFF **********
    EOS H 8.1% .49 x10^3/ul
    LI L 1.71 x10^3/ul
    MPXI L 33.6 x10^3/ul
    ********* HEMOGOLOBIN ELECTROPHORESIS *********
    A2 5.5 H

من 22 سالمه و male هستم . آقاي دكتر لطف كنيد و براي من مشخص كنيد كه تالاسمي من از كدام نوع است ( فقر آهن . فقر اسيد فوليك . فقر ... )
    و اگه قرار باشه تا100 سالگي من زنده باشم چه مشكلاتي براي من پيش مي ياد ؟
    درمان داره يا نه و يا اينكه اصلا به 100 سالگي نمي رسم ؟

راستي آقاي دكتر آزرم دكتر منه نمي دونم ميشنايسدشون يا نه ولي براي من روزي يه عدد اسد فوليك نوشته - حدود 30 عدد

بعد از اتمام اين داروها خودم به مصرف اسيد فوليك ادامه بدم يا نه ؟

اسد فوليك چه خواص و چه مضراتي دارد ؟

آخرين سوال : من دستام موقع زمستون يخ يخ ( سرد تر از بقيه افراد ) و در تابستون گرم گرم ( گرم تر از دست بقيه ) است . انگار خونسرد هستم . علت اين مشكل چي مي تونه باشه ؟

آقاي دكتر مي دونم كه اين سوال به درد forum تون نمي خوره ولي خوب براي من جواب شما خيلي مهمه لطفا جواب منو بدين . اگه ربطي به اين فوروم نداره جوابمو به ميلم بدين
    ايميل من :jalilphp@yahoo.com
    قبلا از شما تشكر ميكنم و از اينكه زياد حرف زدم ( زياد نوشتم ) شرمنده :oops:

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

پزشکی که میخواد تشخیص تالاسمی مینور رو برای شما بزاره.. باید حواسش به تشخیص افتراقی دو حالت نادر باشه..
    یکی تالاسمی دلتا هست... و دیگری کم خونی فقر آهن.. که هیچکدام ارتباطی به شما نداره. شما دارای تالاسمی ماینور هستید
    و خوشبختانه طول عمر طبیعی و مثل سایر مردم را خواهید داشت.. چند نکته در باره تالاسمی های ماینور

1- هنگام ازدواج مواظب باشید.. که اگر همسرتان هم تالایمی ماینور باشد.. احتال تولد کودک با تالاسمی ماژور وجود خواهد داشت.. که بهتره قبل از ازدواج با متخصص ژنتیک مشورت کنید

2- اگر پزشکی به اندازه کافی تجربه در تفسیر آزمایشات خون نداشته باشه.. ممکنه بیماری خفیف شما را با کم خونی آهن اشتباه کند.. که اگر به بیماری تون اشاره کنید.. حتما حواسش خواهد بود و تفسیر بهتری خواهد کرد.. چون اگر به بیمار تالاسمی ماینور تشخیص کمبود آهن و برچسب کمبود آهن زده شود.. دادن آهن مشکلاتی را برای آنها ایجاد خواهد کرد

3- علی رغم اینکه دادن آهن برای این بیماران مضر است.. با اینحال تحت شرایط خاصی. و با علم به وجود بیماری خفیف تالاسمی ماینور دادن خون بی اشکال است.. مثل خونریزی های اورژانسی..

4- نیازی به هیچ گونه پرهیز غذائی نیست و قبل از هرگونه عمل جراحی اورژاتسی و غیر اورژانسی بیماری خودتونو به پزشکتون خبر دهید..

5- سعی کنید نامه های خودتونو در همان تاپیک اولی که ایجاد کرده اید درج کنید..

تالاسمی( اخبار و گزارشات)
    تالاسمی( اخبار و گزارشات)

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

تشخیص آزمایشگاهی بتا تاسمی مینور

بیش از 50 فرم ژنتیکی توسط روشهای آزمایشگاهی اختصاصی پیدا شده است

مهمترین تشخیص افتراقی کم خونی فقر آهن هست

کم خونی خفیف و یا متوسط وجود دارد

فاکتور Mcv کمتر از 70 و فاکتور هماتوکریت بیش از 30 است
    Rbc ها اغلب افزایش یافته اند
    آهن طبیعی ,tibc و فریتین که از فاکتور های آزمایشگاهی تشخیص کمبود آهن هست نیز طبیعی هست

هموگلوبین نوع A2 که طبیعی آن بین 6-3 % است افزایش یافته است
    هموگلوبین نوع F در حد 10-2% است

نکته : اگر کم خونی آهن وجود داشته باشد مقدارهموگلوبین نوع A2 کاهش می یابد و حتی طبیعی هم می شود و اینجاست که مسئله
    وجود همزمان کم خونی فقر آهن با این مسئله نمود پیدا می کند و باید درمان فقر آهن در اولویت باشد

در آلفا تالاسمی ها هموگلوبین A2 و F کاهش می یابد
    هیچ تست اختصاصی برای کشف آلفا تالاسمی های ناقل وجود ندارد

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت