جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: تالاسمی مینور -مسئله قرص آهن و قاعدگی

afra.azimi آفلاین است تازه وارد

پیشفرض تالاسمی مینور -مسئله قرص آهن و قاعدگی

16 سال سن دارم و به تالاسمي مينور مبتلا هستم. بنا به سفارش دکتر، قرص آهن مصرف مي‌کنم اما بعد از قاعدگي، دچار سرگيجه‌هاي شديد مي‌شوم. آيا لازم است به جز قرص آهن بعد از قاعدگي از قرص‌هايي مثل فيفول و... استفاده کنم؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

استفاده از قرص آهن براي تمامي خانم‌هايي كه در سن باروري هستند و از فقر آهن رنج مي‌برند، توصيه مي‌شود ولي مصرف آن هميشگي نيست. اگر فردي تغذيه خوبي داشته باشد، گوشت و مواد غذايي سرشار از آهن مصرف كند و خون‌ريزي شديدي در دوران قاعدگي نداشته باشد، معمولا به او توصيه مي‌شود هفته‌اي يك دوز و طي 4 ماه از سال از مكمل آهن استفاده كند. ضمن اينكه لازم نيست كه هر هفته قرص بخورد. اما اگر خانمي باردار يا شيرده است، خون‌ريزي قاعدگي زيادي دارد، تغذيه خوبي ندارد و از گوشت و مواد حاوي آهن استفاده نمي‌كند بايد آهن بيشتري مصرف كند.

در مورد شما هم اول از همه بايد بررسي كنيم كه آيا اصلا فقر آهن داريد يا خير و آيا سرگيجه شما مربوط به فقر آهن است يا علت ديگري دارد؟ اگر فقر آهن داشته باشيد، درمانش اين نيست كه قبل و بعد از قاعدگي قرص آهن مصرف كنيد. بلكه براي درمان فقر آهن‌تان بايد به طور مرتب آهن دريافت كنيد تا درمان شويد. اما اگر فقر آهن نداشته باشيد به عنوان پيشگيري همان ميزان آهني را كه ذكر كردم بايد دريافت كنيد. يعني هفته‌اي يك دوز و طي 4 ماه از سال. تمام آنچه گفته شد چه در خانمي كه تالاسمي مينور داشته باشد و چه در خانمي كه تالاسمي مينور نداشته باشد، يكسان است و هيچ تفاوتي نمي‌كند.

اين باور غلطي است كه فرد مبتلا به تالاسمي مينور نبايد آهن بخورد يا كم بخورد. آنچه مردم شنيده‌اند و در جامعه رايج است مربوط به تالاسمي ماژور است و به تالاسمي مينور مربوط نيست. بنابراين يك خانم مبتلا به تالاسمي مينور هم فقر آهن پيدا مي‌كند مانند ساير خانم‌ها و مثل همان‌ها هم بايد درمان شود. داروي ديگري هم براي قبل و بعد از قاعدگي لازم نداريد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت