جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: تالاسمی - تغذیه

6948 آفلاین است تازه وارد

Question تالاسمی - تغذیه

با سلام
    شوهر من تالاسمی مینور هستن، گاهی دچار ضعف و خواب آلودگی و بی حالی شدید میشن.
    آیا با تغذیه مناسب میشه تقویتشون کرد؟ لطفا در مورد نوع تغذیه این افراد توضیح بدید.
    آیا قرص آهن یا مکمل های غذایی براشون مفیده؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

کسانی که قصد تشخیص تالاسمی بتای مینور را دارند باید حواسشان به کم خونی فقر آهن باشد و برعکس یعنی همیشه این دو مورددر تشخیص افتراقی هم هستند. به همین دلیل است که اگر کسی که کم خونی فقر آهن دارد در اصل تالاسمی مینور داشته مسلما تجویز آهن برای وی مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد چون تالاسمی های بتا چه ماژور و چه مینور همیشه با مشکل تجمع بیش از حد آهن مواجه هستند... با اینحال تشخیص اینکه چه کسی احتیاج
    به آهن دارد و مخصوصا باید از مواد ذائی حاوی آهن مصرف کند ...با پزشک متخصص داخلی یا پزشک عمومی با تجربه و با سواد است.منظور اینکه گاهی مواردی پیش می اید که بیمار هم کم خونی تالاسمی بتای مینور دارد هم کم خونی آهن و در اینصورت ممکن است پزشک تجویز ترکیبات حاوی آهن را لازم بداند

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

توصیه های غذایی برای تالاسمی ها
    http://www.iransalamat.com/?file=art...sectionId=1051
    تالاسمي و رژيم غذايي مبتلايان
    مصرف ميوه و سبزيجات از بروز گرفتگي عروق در بيماران مبتلا به تالاسمي پيشگيري مي‌كند

13638770 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض ازمایش مینور

سلام من و همسرم ازمایش دادیم وهمسرم مینور بتا تشخیص داده شد اما برایمن الفا یا بتا بودن تشخیص داده نشد داده های ازمایش من :
    mcv 67.6
    mch 20.6
    rbc 5.76
    hba2 2.1
    hbf 0.9
    hba 97
    در مان اهن به من تجویز شده ؟ چقدر احتمال دارد اهن جواب بده ؟ می خواستم بدونم احتمال اینکه داده های من بتا یا الفا باشد چقدر است؟ اگر الفا باشم بازهم مشکل داریم ؟ ایا ازمایش قبل از تولد برای مادر خطر جانی دارد ؟ ایا احتمال دارد همه بچه هاسالم بدنیا بیایند ؟ احتمال دوسقط پشت سرهم خواهد بود ؟ می شود لطفا زود جواب دهید

medicalgeneticparseh آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    Tehran

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط 13638770 مشاهده موضوع
    سلام من و همسرم ازمایش دادیم وهمسرم مینور بتا تشخیص داده شد اما برایمن الفا یا بتا بودن تشخیص داده نشد داده های ازمایش من :
    mcv 67.6
    mch 20.6
    rbc 5.76
    hba2 2.1
    hbf 0.9
    hba 97
    در مان اهن به من تجویز شده ؟ چقدر احتمال دارد اهن جواب بده ؟ می خواستم بدونم احتمال اینکه داده های من بتا یا الفا باشد چقدر است؟ اگر الفا باشم بازهم مشکل داریم ؟ ایا ازمایش قبل از تولد برای مادر خطر جانی دارد ؟ ایا احتمال دارد همه بچه هاسالم بدنیا بیایند ؟ احتمال دوسقط پشت سرهم خواهد بود ؟ می شود لطفا زود جواب دهید
    سلام
    با توجه به داده ها شما کم خونی دارید اما من قبلش باید بدونم میزان RBC, Hb شما چقدر بوده اما در هرصورت با توجه به مینور بودن همسرتون بهتره شما و همسرتون آزمایش کامل شامل CBC,Hb Electerophoresis ,HbF را انجام بدین تا دقیقا نوع کم خونی شما مشخص بشه برای اینکار می تونید به یکی از آزمایشگاه های معتبر مراجعه کنید.
    موفق باشید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت