جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع

موضوع: تالاسمي - ورزش

زهرا احمدی آفلاین است تازه وارد

پیشفرض تالاسمي - ورزش

با سلام و عرض خسته نباشید
    من دختری 23 ساله هستم در سالهای قبل به ندرت ورزش می کردم و بیشتر در حد پیاده روی بود من 154قد و 57 کیلو وزن دارم , الان حدود یک سال و نیم هست که به ورزش کوهپیمایی می پردازم من اگر خودم به تنهایی به کوهپیمایی بروم و با سرقدم خودم حرکت کنم هم از مسیر لذت می برم هم به راحتی و بدون خستگی به مقصد می رسم ولی وقتی با گروه حرکت می کنم هیچ گاه بدون خستگی به مقصد نمی رسم یا اینکه همیشه عقب گروه هستم و این مسئله خیلی آزار دهنده است من دچار تالاسمی مینور هستم هموگلوبینم 11/30 است .آیا کندی حرکت من و قدم های کوتاه من مربوط مشکل من می شود یا نه؟ و آیا تمریناتی برای افضایش این سرعت وجود دارد یا نه؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

مسلما هر چه قدر که شما کم خون باشید احتمال بروز مشکلاتی نظیر خستگی با فعالیت نیز بیشتر می شود..همان طور که شما نوشته اید افرادی که کم خونی تالاسمی مینور دارند کم خونی خفیفی دارند. بهتر است انجام هر گونه تمرین در حد و توان شما باشه و از فشار بیش از حد و توان به بدنتون خود داری کنید.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

مسؤول تالاسمي مركز بيماريهاي خاص:
    انجام ورزشهاي سبك مشكلي براي بيماران تالاسمي ايجاد نمي‌كند

انجام ورزشهاي سبك همچون دوچرخه سواري براي بيماران تالاسمي مشكلي ايجاد نمي‌كند.

دكتر سيدرضا ضيايي مسؤول تالاسمي مركز بيماريهاي خاص معاونت سلامت و متخصص هماتولوژي و آنكولوژي در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران اظهارداشت: اين بيماران به دليل كم خوني دچار ضعف و بي‌حالي هستند و از توان و قدرت بدني كمتري برخوردارند، بنابراين قادر به انجام كارهايي با انرژي زياد نيستند اما از نظر هوش و تحصيلات مشكلي ندارند....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت