جستجو در سایت توسط گوگل

صفحه 3 از 3 ابتداابتدا 123
نمایش نتایج 21 تا 25 از 25 مجموع

موضوع: اخبار بیهوشی (گزارشات)

 1. #21
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  دبير كنگره بيهوشي،نسبت به عوارض متداول بي‌حسي در جراحي‌هاي چشم هشدار داد


  دبير نخستين كنگره بين‌المللي بيهوشي در چشم پزشكي نسبت به عوارض روش متداول بي‌حسي در جراحي‌هاي چشم هشدار داد و گفت: اين روش براي افراد تحت عمل جراحي داراي عوارض است.

  به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ايرنا، دكتر"مهوش آگاه " كه در آستانه برپايي اين كنگره در دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي سخن مي‌گفت،افزود: هم اكنون چشم پزشكان بيشتر از روش قديمي بي‌حسي "رتروبولبار" كه داراي عوارض است ، استفاده مي‌كنند اين در حالي است كه اين شيوه در كشورهاي پيشرفته روشي منسوخ شده است.

  وي خاطرنشان كرد : بي‌حسي رتوبولبار به دليل احتمال عوارضي ازقبيل خون ريزي ، صدمه به عصب چشم، پارگي آن و انتقال ماده بي‌حسي به ساقه مغز كه خطر قطع تنفس و ضربان قلب را در بردارد، روش مطلوبي نيست .

  به گفته اين متخصص بيهوشي در حال حاضر در بسياري از كشورها از روش‌هاي بي حسي نوين كه داراي اين عوارض نيستند، استفاده مي‌شود.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #22
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  به گفته يك متخصص بيهوشي؛
  معده خالي قبل ازاعمال جراحي مي‌تواند باعث کاهش عوارض تهوع و استفراغ بعد ازعمل شود  با وجود پيشرفت در تکنولوژي در دانش بيهوشي و داروهاي هوش بري، هنوز عارضه تهوع و استفراغ بعد از عمل جراحي وجود دارد.

  دکتر « حسينعلي سلطاني » متخصص بيهوشي در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) واحد علوم پزشکي ايران، با بيان اين مطلب افزود: اين عارضه خصوصا در اعمال جراحي چشم پزشکي، عمل اصلاح انحراف چشم نيز شايع‌تر و از اهميت بيشتري برخوردار است.


  وي افزود: با تدابير خاصي در جريان القاي بيهوشي و تداوم آن در هنگام عمل تا حد زيادي مي‌توان از اين عارضه پيشگيري و يا حداقل شدت آن را تقليل داد و يا با به کارگيري داروهاي خاص در جريان بيهوشي و نيز عمل جراحي در شرايطي که معده بيمار کاملا خالي باشد مي‌توان از اين عارضه پيشگيري کرد و در صورت بروز اين عارضه در مرحله بعد از عمل با استفاده از داروهاي خاص به درمان آن مبادرت ورزيد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #23
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  داروهاي بيهوشي درد پس از عمل جراحي را تشديد مي‌كنن

  محققان مي‌گويند بيهوشي عمومي طي عمل جراحي، درد بيمار را پس از هوشياري افزايش مي‌دهد.

  به گزارش خبرگزاري رويترز هلث، آنها مي‌گويند داروهاي بيهوشي سمي و يا از لحاظ شيميايي تحريك‌كننده كه بيشتر داروهاي مورد استفاده در بيهوشي عمومي را تشكيل مي‌دهند، موجب حساس شدن اعصابي مي‌شود كه درد را حس مي كنند و باعث التهاب مي‌شوند.

  جرارد آهرن از مركز پزشكي دانشگاه جرج تان در واشنگتن كه مطالعه وي در گزارش فرهنگستان ملي علوم آمريكا منتشر شده است نوشت، داروهاي بيهوشي يك عامل تاثير گذار بر التهاب و درد پس از عمل جراحي است.

  آهرن گفت، پزشكان همواره مي‌دانستند داروهاي بيهوشي مي‌توانند موجب بروز درد در محل تزريق و يا در ريه‌ها شوند و متخصصان بيهوشي اغلب داروهايي را براي تسكين اين درد بكار مي‌برند. اما تصور مي‌شد اين درد موقتي است.

  آهرن و همكارانش گمان مي‌كنند مواد شيميايي سمي در بيشتر داروهاي بيهوشي بر دو محل خاص در سلول‌هاي عصبي به نامهاي ‪ TRPV1‬و ‪ TRPA1‬اثر مي‌گذارند.

  محققان در جريان آزمايش‌هايي در محيط آزمايشگاه دريافتند هنگامي كه ‪TRPA1‬ -- كه عموما به گيرنده روغن خردل معروف است -- در معرض داروهاي سمي بيهوشي قرار مي‌گيرد، فعال مي‌شود.

  آهرن گفت، اين يك گيرنده بزرگ درد در اعصاب پيراموني است. هنگامي كه اين اعصاب فعال مي‌شوند درد شديدي ايجاد مي‌كنند.

  براي كشف اينكه آيا ‪ TRPA1‬در بروز درد نقش دارد يا خير، محققان اين داروها را بر روي موش‌هايي كه از طريق مهندسي ژنتيك ژن ‪ TRPA1‬آنها حذف شده بود آزمايش كردند و متوجه شدند كه برخلاف موشهاي طبيعي مصرف اين داروها دردي در آنها ايجاد نمي‌كند.

  در مرحله بعد محققان با دادن بيهوشي عمومي به موش‌هاي طبيعي و استعمال اندكي روغن خردل در گوش آنها، شرايط جراحي را ايجاد كردند.

  محققان هم از داروهاي بيهوش‌كننده سمي و هم از يك داروي بيهوشي به نام ‪sevoflurane‬استفاده كردند.

  موش‌هايي كه با داروهاي بيهوشي سمي درمان شده بودند التهاب بسيار بيشتري داشتند كه چند ساعت ادامه داشت.

  هرچند اين نتايج بايد در آزمايشهاي انساني نيز تاييد شود، اما به گفته آهرن نتايج اين آزمايش نشان مي‌دهد چرا داروهاي بيهوشي موجب بروز درد مي شوند و بر ضرورت انجام مطالعه بيشتر براي كشف راه‌هايي براي پيشگيري از اين درد تاكيد دارد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 4. #24
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  عضو كميته علمي كنگره اداره راه هوايي و بيهوشي در جراحي‌هاي سر و گردن:
  ناتواني دركنترل تنفس افراد دچار ايست قلبي تنفسي از مهمترين علل مرگ ومير بيماران است


  به گفته عضو كميته علمي اولين كنگره بين‌المللي اداره راه هوايي و بيهوشي در جراحي‌هاي سر و گردن، ناتواني در كنترل تنفس افراد دچار ايست قلبي - تنفسي از مهم‌ترين علل مرگ و مير بيماران به شمار مي‌رود.

  به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، دكتر افشين جعفر زاده به مناسبت برپايي اولين كنگره بين‌المللي اداره راه هوايي و بيهوشي در جراحي‌هاي سر و گردن كه 30 ارديبهشت ماه تا اول خرداد در محل پژوهشگاه نيروي تهران برپا مي‌شود سخن مي‌گفت با اعلام اين مطلب افزود: اولين وظيفه متخصصان بيهوشي به هنگام بيهوش كردن،‌انجام مراقبت‌هاي ويژه و احياي قلبي - ريوي (بيماران دچار ايست قلبي) و كنترل راه هوايي بوده زيرا در اين مواقع ثانيه‌ها هم در بازگشت بيمار به حالت سلامت موثرند.

  وي تصريح كرد: در اين كنگره متخصصان بيهوشي آخرين تكنيك‌هاي حمايت‌هاي تنفسي را به پزشكان به ويژه پزشكان عمومي و دندانپزشكان ارايه مي‌دهند.

  وي از بيماران دچار سوختگي به عنوان يكي از سخت‌ترين موارد كنترل راه هوايي (مجاري تنفسي) نام برد كه در گذشته با سوراخ كردن (تراكئستومي) به روش جراحي، راه هوايي براي آنان ايجاد مي‌شد، اما در شيوه‌هاي جديد بدون جراحي، سوراخ‌هايي در ناحيه گردن ايجاد مي‌شود كه با گذشت زمان زخم‌ها زودتر بهبود يافته و برخلاف روش‌هاي قبلي اثري از آن باقي نمي‌ماند.

  دكتر جعفرزاده، كنترل راه هوايي بيماران را از شيوه‌هاي ساده تا روش‌هايي كه نيازمند تجهيزات پيشرفته هستند، برشمرد و افزود: در مواردي ابزارهاي نوين اين رشته در كنار مهارت‌ متخصص بيهوشي نقش مهمي را در بازگرداندن حيات بيمار ايفا مي‌كنند، به همين منظور يكي از اهداف برگزاري اين كنگره آشنايي متخصصان اين رشته و ديگر رشته‌هاي پزشكي با دستاوردهاي جديد اداره راه هوايي و بيهوشي در جراحي‌هاي سر و گردن است.

  وي ادامه داد: آخرين روشهاي جديد آشنايي با بي دردي در دندانپزشكي شامل شيوه‌هاي بي‌دردي است كه منجر به بلوك‌هاي ناحيه فك و دندان ‌شده و از ديگر مواردي است كه به دليل اهميت كنترل تفنس بيمار نيازمند آموزش شيوه‌اي جديد به شمار مي‌رود كه قرار است در اين كنگره موارد فوق نيز مطرح شود.

  دكتر جعفرزاده يكي از اهداف اين كنگره را ارايه خدمات مربوط به حمايت‌هاي تنفسي فوري براي بيماران برشمرد و خاطرنشان كرد: جامعه متخصصان بيهوشي به عنوان ماهرترين پزشكان در كنترل تنفسي بيماران آماده است تا روش‌هاي ساده تا پيشرفته كنترل راه هوايي را به پزشكان و ديگر متخصصان به شيوه‌اي هماهنگ آموزش دهد تا از ميزان مرگ و مير بيماران به علت فقدان حمايت‌هاي فوري تنفسي كاسته شود.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 5. #25
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  تحقيقات نشان مي‌دهد:
  بيش از80 درصد بيماران از بيهوشي كامل مضطرب مي‌شوند

  نتايج يك تحقيق گسترده در انگليس نشان داده است كه اكثر بيماراني كه تحت عمل جراحي قرار مي‌گيرند از بيهوشي عمومي مضطرب مي‌شوند.

  به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، در اين تحقيق آماري معلوم شد؛ 85 درصد از بيماراني كه در يك روز بايد تحت جراحي قرار مي‌گرفتند نسبت به بيهوشي عمومي نگران و مضطرب بودند.

  به گفته محققان؛ 17 درصد از اين بيماران اظهار كردند كه بي‌نهايت از بيهوشي عمومي مي‌ترسند، 22 درصد كاملا از اين مساله مضطرب بودند، 46 درصد گفتند كه اندكي مضطرب هستند و 15 درصد از اينكه تحت بيهوشي عمومي و كامل قرار بگيرند اصلا اضطراب و نگراني نداشتند.

  روزنامه ديلي ميل در اين رابطه نوشت: نگراني اصلي اين بيماران اين بود كه در حالت بيهوشي بميرند و پس از جراحي ديگر هرگز بيدار نشوند. همچنين بيماران نگران بودند كه در حين جراحي از خواب بيدار شوند.

  با توجه به اين يافته‌ها، دكتر مارك ميشل، سخنران اصلي هيات علمي مركز مراقبت بهداشتي و اجتماعي دانشگاه سالفورد در انگليس خاطرنشان كرد: اين نتايج تاكيد مي‌كند كه بيماران بايد اطلاعات به موقع و برنامه ريزي شده را روز قبل از جراحي درباره بيهوشي دريافت كنند تا اضطراب آنها نسبت به اين اقدام تا حد امكان كاهش پيدا كند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت