جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع

موضوع: سرماخوردگی یا آلرژی؟

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض سرماخوردگی یا آلرژی؟

  با توجه به شروع فصل پاییز، برخی افراد دچار آلرژی های فصلی می شوند.

  با سرد شدن هوا هم ابتلا به سرماخوردگی افزایش می یابد.  بسیاری از افراد به اشتباه آلرژی را سرماخوردگی به حساب می آورند.

  با شناخت تفاوت های این دو بیماری می توانید آنها را از هم تشخیص دهید.

  http://www.tebyan.net/Nutrition_Heal...16/140178.html

  آبریزش بینی، آلرژی یا سرماخوردگی؟
  http://www.iransalamat.com/index.php...n=show&id=3978
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  خيلي‌ها آلرژي فصلي را با سرماخوردگي اشتباه مي‌گيرند

  سلامتيران: رييس انجمن تحقيقات راينولوژي ايران گفت: «رينيت آلرژيك (آب‌ريزش بيني) از بيماري‌هاي بسيار شايع فصل بهار است كه گاهي با سرماخوردگي اشتباه گرفته مي‌شود.»

  دكتر محسن نراقي در گفتگو با سلامتيران افزود: «گرده‌افشاني گياهان از اواسط زمستان آغاز مي‌شود اما برخي از گرده‌افشاني‌ها در فصل بهار و تابستان است و به همين دليل آلرژي‌هاي فصلي در اين فصول بيشتر بروز مي‌کنند.» وي ادامه داد: «آب‌ريزش و گرفتگي بيني، عطسه‌هاي مكرر و خارش بيني مهم‌ترين علايم آلرژي‌هاي فصلي است به نحوي كه فرد با عطسه‌هاي مكرر، گرفتگي شديد بيني و صدا از خواب بيدار مي‌شود.»

  اين راينولوژيست تصريح کرد: «البته با علايمي مي‌توان آلرژي فصلي را از سرماخوردگي افتراق داد. براي مثال، طول دوره سرماخوردگي حداكثر يك هفته اما آلرژي حتي تا يك‌ماه است. در عين حال، خارش ناحيه گلو و بيني و حتي گوش از ديگر علايم براي تشخيص افتراقي رينيت آلرژيك با سرماخوردگي است.»

  دکتر نراقي اظهار داشت: «استفاده از داروهاي آنتي‌هيستامين پيش از شروع علايم باليني اثربخش است اما با شروع علايم باليني مواد آلرژن روي رسپتورهاي هيستاميني (گيرنده‌هاي هيستاميني) نشسته‌اند و به همين دليل اثر دارو براي درمان، بسيار ناچيز است.»

  رييس انجمن تحقيقات راينولوژي ايران تاكيد کرد: «داروهاي ساده آنتي‌هيستاميني بايد يک ماه و به صورت مداوم مصرف شوند. البته يکي از مهم‌ترين عوارض داروهاي آنتي‌هيستاميني را بايد خواب‌آلودگي آن برشمرد و از اين رو استفاده از اين داروها هنگام شب و پيش از خواب توصيه مي‌شود.» وي خاطرنشان کرد: «قطره‌هاي بيني ضد احتقان با كاربرد رفع گرفتگي بيني نبايد بيش از سه روز استفاده شود زيرا بعد از سه روز کارايي ندارند و حتي عوارضي را نيز بر جاي مي‌گذارند.»

  تشخیص افتراقی بیماری رینیت آلرژیک
  تشخیص افتراقی بیماری رینیت آلرژیک
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  چگونه آلرژي را از سرماخوردگي تشخيص دهيم؟


  برگ درختان زرد، قرمز و نارنجي مي‌شود، هوا سردتر مي‌شود و در همين ميان بيني شما نيز دچار آبريزش مي‌شود و چشم‌هايتان نيز خيس و پف كرده مي‌شوند و ناگهان چندين بار متوالي و به طوري مكرر در طول روز عطسه مي‌كنيد.

  به گزارش سرويس «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران، اين قبيل علايم در دو صورت ممكن است، بروز كنند؛ يكي اين كه شما دچار بيماري سرماخوردگي شده باشيد و دوم اين كه ممكن است اين علايم نشان دهنده واكنش‌هاي آلرژيك فصلي باشند اما چگونه مي‌توانيد بفهميد كه با كداميك از اين مشكل‌ها مواجه شده‌ايد؟

  علايم آلرژي‌ها و سرماخوردگي‌ها مي‌توانند شبيه به هم باشند اما در اين گزارش كه در پايگاه اينترنتي مديسين نت منتشر شده متخصصان براي تشخيص اين دو بيماري از يكديگر تفاوت‌هايي را مطرح كرده‌اند كه به قرار زير است:

  - در هنگام ظهور علايم سرماخوردگي اين علايم اغلب نوبت به نوبت بروز مي‌كنند. به اين منظوركه فرد سرماخورده اول شروع به عطسه كردن مي‌كند پس از مدتي دچار آبريزش بيني مي‌شود و سپس با گرفتگي مجاري تنفسي فوقاني و حالت زكام مواجه مي‌شود اما در مورد آلرژي فصلي تمام اين علايم به طور همزمان و با هم بروز مي‌كند.

  - دوره سرماخوردگي اغلب بين هفت تا 10 روز به پايان مي‌رسد اما دوره آلرژي تا زماني كه فرد با عامل آلرژي‌زا در تماس باشد، ادامه دارد.

  - در سرماخوردگي ميزان عطسه كردن كمتر از آلرژي است اما در حالت آلرژيك تعداد عطسه‌ها بيشترست و معمولا دو تا سه عطسه در هر نوبت پشت سر هم صورت مي‌گيرد.

  - فصل سرماخوردگي در طول سال اغلب زمستان است، در حالي كه فصل آلرژي اغلب در بهار و پاييز به دليل گرد افشاني گياهان است.

  - سرماخوردگي با تب همراه است درحالي كه آلرژي معمولا تب ندارد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت