جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: تشخیص علت آبریزش بینی؟

taghavi8 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض تشخیص علت آبریزش بینی؟

سلام

مشکل من آبریزش بینی بدنبال هوای سرد هست.کمی که هوا خنک و سرد میشه آبریزش بینی پیدا می کنم و حد اقل تا نیم ساعت طول میکشه. گاهی بیشتر هم هست تا 8-7 ساعت طول میکشه و بند نمیاد. بدنم هم احساس سرما میکنه و تا لباس های گرم کننده زیاد نپوشم مسئله حل نمیشه.بدنم مومور و موها به اصطلاح سیخ سیخ میشن. این حالت تقریبا هر روز صبح که از خواب بیدار میشم وجود داره و من باید حد اقل نیم ساعت پای جعبه دستمال کاغذی بشینم تا آبریزش تموم بشه.به همراه آبریزش عطسه های پشت سر هم هم وجود داره. به داروهای آنتی هیستامین جواب میده ولی چون خواب آور هست زیاد نمی خوام از اونها استفاده کنم.حتی از داروهای نسل جدید که میگن خواب آوریش کمتر هست استفاده کردم همچنان مشکل خواب آوری وجود داره. من مقالات متعدد و خوب شما را در مورد حساسیت بینی و آبریزش بینی خوندم ولی درست متوجه نشدم مشکل من آلرژیک هست یا غیر آلرژیک.

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

همان طور که گفتید باید مشخص بشه مشکل شما آلرژیک هست یا غیر آلرژیک. از روی علائم بالینی تا حدی میشه به این مسئله پی برد ولی بهترین کار مراجعه به متخصص آلرژیک و کسب نظر وی هست.حساسیت به سرما در رینیت آلرژیک وجود نداره و بیشتر علت مشکل اونها وارد شدن ذرات گیاهی و بعضی دیگر از اجسام بسیار ریز تحریک کننده هست. علائم شما بیشتر متناسب با رینیت وازوموتور هست. هیچ تست اختصاصی برای این مشکل وجود ندارد ولی می توان با سنجش مقدار IGE و مقدار ائوزینوفیل خون تا حدی وجود آلرژی را بررسی کرد.مطالعات نشان داده که مقدار کل ige سرم به اندازه تست های پوستی و یا
    تست های radioallergosorbent testing مفید هست. سیتولوژی ترشحات بینی هم کمک کننده هست. یعنی ارزیابی همان
    ige و مقدار ائوزینوفیل در ترشحات بینی.

تشخیص رینیت آلرژیک از سایر انواع رینیت دشوار است. البته در مواردی که خارش بینی و احتقان غالب باشد، رینیت آلرژیک محتمل‌تر است. تست پوستی هم کمک کننده است. به هر حال، برای تشخیص قطعی، سایر انواع رینیت مانند رینیت هورمونی و عفونی باید کنار گذاشته شوند. می‌توانید به بیمار پیشنهاد کنید در دفتر یادداشت روزانه خود علایم رینیت و شروع کننده‌های علایم را ثبت کند.
    رینیت آلرژیک خود به دو دسته تقسیم می‌شود: رینیت آلرژیک فصلی که در فصول خاصی از سال علامت‌دار می‌شود و اغلب زمانی که میزان آلرژن‌هایی مانند قارچ، گیاهان، علف و گرده گیاهان در محیط به حداکثر خود برسد، مشاهده می‌شود. نوع دیگر، رینیت آلرژیک پایدار است. رینیت آلرژیک پایدار به دنبال تماس با آلرژن‌های محیط سر بسته مانند مایت، گرد و غبار و سوسک حمام رخ می‌دهد.

اگر محرز شد که آلرژیک نیست باید به دلائل دیگر این مشکل فکر کرد مثل داروئی - هورمونی - چشائی - عفونی - غیر آلرژیک ولی با ائوزینوفیل بالا - شغلی - وازوموتور

که همان طور که گفتم علائم شما خیلی شبیه وازوموتور هست. ما قبلا در این باره در انجمن بینی و سینوس صحبت کردیم... ولی به هر حال بهتره برای تشخیص دقیق به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

بد نیست به آمار زیاد آبریزش بینی آلرژیک و غیر آلرژیک اشاره شود

در حال حاضر 17 میلیون آمریکائی از آبریزش های غیر آلرژیک رنج می برند.

40-20 ملیون آمریکائی از آبریزش های آلرژیک رنج می برند.این بیماری هم اکنون 6 امین بیماری مزمن تلقی می شود. سالی 1.8 میلیارد دلار صرف ویزیت پزشک و دوا درمان آن در آمریکا خرج می شود.کل خسارت اقتصادی که این مشکل از نظر سرکار نرفتن کارمندان به جامعه آمریکا در اواسط دهه 90 در یک سال به جامعه آمریکا تحمیل کرده 5.6 میلیارد دلار بوده است

آشنائی با دستگاه اعصاب محیطی و مرکزی
    آشنائی با دستگاه اعصاب محیطی و مرکزی

اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک
    اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک

ساختار سیستم عصبی پیرامونی
    http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/m...e=Check&Rand=0

آبریزش بینی - بیماری رینیت وازوموتور
    http://forum.iransalamat.com/showthr...0304#post70304

http://emedicine.medscape.com/article/874171-overview
    http://www.mayoclinic.com/health/non...initis/DS00809
    آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 17-Oct-2010 انجام شده است
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت