جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 6 از 6 مجموع

موضوع: درمان بیماری پارکینسون سالمندان

yasamin20 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض درمان بیماری پارکینسون سالمندان

با سلام قرص غیر از لوادوپا برای سالمندان مبتلا به پارکینسون وجود دارد یا نه؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

با سلام

برای درمان بیماری پارکینسون داروهای مختلفی وجود دارد که پزشک متخصص مغز و اعصاب با شناختی که از بیمار دارد و با در نظر گرفتن جمیع جهات دارو و یا داروهای مناسب را پیشنهاد می دهد. یکی از آن جنبه ها سالمند بودن بیمار است . داروهای خاص سالمندان وجود نداره و منطقی هم نیست...

پارکینسون(اخبار وگزارشات)
    http://forum.iransalamat.com/showthread.php?t=287

داروها و دوران سالمندي(اخبار و گزارشات)
    داروها و دوران سالمندي(اخبار و گزارشات)

yasamin20 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

با سلام خدمت آقای دکتر من سوالمو بد بیان کردم درمان دیگری غیر از قرص ها یترکیبی لوادوپا برای سالمندان مبتلا(عمل جراحی برای بالای 60 سال ممنوع)وجود دارد؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

با سلام

خطر عمل جراحی به جای سن تقویمی بیمار , بر اساس فیزیولوژی او تعیین می شود. در بیماران مسن , نیاز به جراحی نباید تنها به دلیل سن بالا نادیده گرفته شود. در بیماران بیشتر از 60 سال , در صورت عدم وجود بیماری های سیستمیک جدی ( مثل بیماریهای قلبی - عروقی , کلیوی و غیره ) میزان خطر اعمال جراح بزرگ تنها اندکی افزایش می یابد. فرض بر این است که هر بیمار بیشتر از 60 سال , حتی با نداشتن علائم و یافته های فیزیکی , دارای مقداری تنگی عروقی عمومی و متعاقب آن محدوده ذخیره عملکرد میوکارد و کلیه بوده و بر این اساس , بررسی های قبل از عمل باید کامل و جامع باشند.

بنا براین سن بالا الزاما به معنی محدودیت در هر عمل جراحی نیست و اگر لازم به جراحی باشد... اقدام به اینکار می کنند

اما در باره روش های دیگر درمان پارکیسنون گمان کنم در اطلاعاتی که در تاپیک جامع پارکیسنون درج کردیم صحبت کردیم به این ترتیب که به جز دارو از روشهای کمکی دیگر همچون جراحی , تحریک عمقی مغز , درمان های سلولی , درمان های فیزیکی و روش های حمایتی جهت اعمال روزانه استفاده می شود که البته بعضی از این روشها در دست تحقیق است

peyman-v آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

پدر بزرگ من از قرص لوودپا استفاده میکنه!ولی به نظر میرسه که موثر نیست

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط lunatic72 مشاهده موضوع
    .پدر بزرگ من از قرص لوودپا استفاده میکنه!ولی به نظر میرسه که موثر نیست..
    با سلام

لوادوپا تمام علائم پارکینسون را بهبود می بخشد و بر خلاف داروهائی مثل آتروپین به خصوص در درمان هیپوکینزی(آهسته شدن حرکات) موثر است. منتها بعضی گله می کنند که دارو برای آنها زمانی موثر بود و اکنون نیست... که مطلب درستی نیست... چیزی که وجود دارد نوسانات پاسخ به دارو هست که پس از چند سال مصرف ایجاد می شود و بسیار ناتوان کننده است و به سختی قابل کنترل.منظور از نوسان در پاسخ تشدید علائم بیمار در حین مصرف دارو هست که در واقع یکی از عوارض دارو ست.

در هر صورت بهتر است با پزشک معالج مشورت کنید... حتما راه کار مناسب ارائه می کنند خوشبختانه انواع روشهای درمان برای این مشکل وجود دارد که تا حدی می تواند مشکلات بیماران را کم کند
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت