جستجو در سایت توسط گوگل

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج 1 تا 10 از 19 مجموع
Like Tree1Likes

موضوع: اخبار تازه های تحقیقات درمانی بیماری پارکینسون

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض اخبار تازه های تحقیقات درمانی بیماری پارکینسون

  دانشمندان نويد دادند:
  كاهش عارضه‌هاي پارکينسون
  جام جم آنلاين: پژوهشگران نشان دادند روشن کردن سلول‌هاي خاصي در مغز مي‌تواند عارضه‌هاي بيماري پارکينسون را کاهش دهد.

  به گزارش ايسنا،‌ دانشمندان براي اولين بار ثابت کردند که چگونه گذرگاه‌هاي ويژه‌اي در مغز حرکت‌هاي ما را کنترل مي‌کنند، به اين ترتيب دري گشوده شد تا درمان‌هاي پيشگامانه‌اي براي بهبودي مهارت‌هاي حرکتي مبتلايان به بيماري پارکينسون يافت شود.

  به گفته اين محققان، اکتشاف فوق همچنين مي‌تواند براي يافتن درمان‌ها و داروهايي براي بهترسازي زندگي روزانه کساني که از اختلالات مشابهي مانند بيماري «هانتينگتن» و «سندروم تورت» رنج مي‌برند، مورد استفاده قرار گيرد.

  محققان تاكيد مي‌كنند كه اگرچه اين پژوهش در مرحله ابتدايي خود قرار دارد، اما براي مبتلايان به پارکينسون در همه جهان و از جمله 120 ميليون نفري که هم اکنون در بريتانيا از آن رنج مي‌برند، اميدبخش است.

  بيماري پارکينسون با كاهش دوپامين ارتباط دارد. اين بيماري در گويايي مبتلايان، اختلال ايجاد کرده و کنترل آن‌ها بر حرکت‌هايشان را محدود مي‌كند.

  دانشمندان موسسه بيماري‌هاي عصب شناسي گلادستون و دانشگاه استنفورد در ايالات متحده در آخرين مطالعه خود،‌ از روش‌هاي ژنتيکي استفاده کردند تا گذرگاه‌ها يا مدارهايي در مغز موش‌ها بسازند که نسبت به نور واکنش نشان دهد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  بهبود پاركينسون به كمك بافت‌برداري از كولون

  بافت‌برداري از كولون مي‌تواند وجود و شدت بيماري پاركينسون را نشان دهد.
  محققان مي‌گويند همان آنرمالي كه در نورون‌هاي دستگاه گوارش وجود دارد در ديگر اعصاب نيز موجود است. محققان پس از زير نظر گرفتن 39 بيمار كه 29 نفر به پاركينسون مبتلا بودند متوجه شدند مشكلاتي كه در سيستم عصبي وجود دارد بسيار شبيه به مشكلات عصبي دستگاه گوارش است. طبق مقاله‌اي كه در مجله PLOS one منتشر شده است با كشف جديد مي‌توان به راحتي به كمك يك آزمايش ساده بافت‌برداري از روده بزرگ احتمال ابتلا و شدت بيماري را در افراد تشخيص داد.17 سپتامبر 2010- BUM
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  درمان پارکينسون با بروفن

  براي آنها که مبتلا به دردهاي مزمن استخوان و مفاصل هستند، ايبوبروفن حکم يک معجزه را دارد.....

  از ميان مسکن‌هاي گوناگون ايبوبروفن قديمي‌ترين و در عين حال کم‌عارضه‌ترين ضدالتهاب موجود به شمار مي‌آيد. با وجود اين وقتي از نتايج پژوهش‌هاي تازه دانشگاه هاروارد آگاه شويد، ارزش اين مسکن در نظر شما باز هم بيشتر خواهد شد.

  دکتر شيانگ‌گائو به همراه تيم تحقيقاتي بيمارستان زنان بوستون پس از يک مطالعه طولاني به اين نتيجه رسيده‌اند که مصرف منظم ايبوبروفن در کنار کاهش دردهاي مزمن ريسک ابتلا به پارکينسون را نيز به طور محسوس کاهش مي‌دهد. در مقاله منتشر شده توسط اين تيم پژوهشي آمده است کساني که سه نوبت يا بيشتر در هر هفته از اين دارو استفاده مي‌کنند 40 درصد کمتر از سايرين در خطر ابتلا به پارکينسون قرار دارند.

  اين يافته تازه بر پايه تجزيه و تحليل داده‌هاي 136474 نفر در طول 6 سال به دست آمده است. در هنگام شروع پروژه تحقيقاتي هيچ يک از اين افراد به پارکينسون مبتلا نبودند و در طول مطالعه 293 نفر به اين بيماري مبتلا شده‌اند. بررسي‌هاي آماري مبتلايان در پايان 6 سال حاکي از آن است آنهايي که مقادير بالاتري ايبوبروفن مصرف کرده‌اند نسبت به سايرين کمتر به پارکينسون مبتلا شده‌اند.

  دکتر گائو نتايج اين پژوهش را فراتر از يافتن يک ارتباط ساده مي‌داند و مي‌گويد: «اين نتايج دو چشم‌انداز تازه پژوهشي را نيز پيش روي ما مي‌گشايد. نخست آنکه ما مي‌توانيم روي اثر بالقوه محافظت‌کننده عصبي ايبوبروفن متمرکز شويم و دوم آنکه به دنبال منشأ التهابي براي ابتلا به پارکينسون باشيم.»

  پارکيسنون نوعي بيماري پيشرونده سلو‌ل‌هاي عصبي است. در اين بيماري اعصابي که بر ماهيچه‌ها و سيستم حرکتي بدن موثرند هدف قرار مي‌گيرند در حدود يک ميليون آمريکايي مبتلا به اين بيماري هستند. هنوز دليل اصلي اضمحلال اعصاب حرکت در اين بيماري شناخته نشده‌اند. با وجود اين عوامل محيطي و ژنتيکي بيش از سايرين مطرح هستند.

  انتشار اين نتايج اظهارنظر مجامع علمي و به خصوص متخصصان بيماري‌هاي عصبي را نيز به دنبال داشته است. دکتر ميشل تاگلياتي از دانشگاه مانت‌سينا يکي از کساني است که اين يافته تازه را کاملا جدي گرفته است. او مي‌گويد: «هنوز براي آنکه به بيماران پارکينسوني،‌ بروفن تجويز کنيم خيلي زود است. با وجود اين، ويژگي منحصر به فرد ايبوبروفن کنجکاوي ما را به شدت برانگيخته است. اينکه چرا چنين اثري در ساير ضدالتهاب‌ها همچون آسپرين يا استامينوفن مشاهده نمي‌شود.» دکتر تاگلياتي معتقد است اگر مکانيسم اثر ايبوبروفن در محافظت از سيستم عصبي پيدا شود، آن گاه مي‌توان با ناديده گرفتن عوارض گوارشي اين دارو راه را بر پيشرفت عوارض مرگبار پارکينسون بست: «اگر متوقف کردن عدم تعادل، سفتي عضلاتي و توهم و فراموشي به قيمت يک گاستريت ساده باشد، در واقع ما نه تنها چيزي از دست نداده‌ايم، بلکه راه درماني تازه‌اي را گشاده‌ايم.»منبع: هلث‌دي
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 4. #4
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  محققان اعلام كردند:
  هورمون معده براي كاهش سرعت پيشرفت پاركينسون مفيد است


  پژوهشگران دانشكده پزشكي ييل نشان داده‌اند كه هورمون معده مي‌تواند به كاهش سرعت پيشرفت بيماري پاركينسون كمك كند.

  به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، ‌اين محققان هورموني را شناسايي كرده‌اند كه در معده توليد مي‌شود و مي‌تواند مقاومت بدن را در برابر پيشرفت بيماري پاركينسون افزايش داده و يا روند اين پيشرفت را آرام كند.

  بيماري پاركينسون بر اثر تحليل نورون‌هاي دوپامين در منطقه مياني از مغز بروز مي‌كند. اين منطقه مغزي مسووليت توليد دوپامين را برعهده دارد.

  كاهش توليد دوپامين در مراحل پيشرفته پاركينسون سبب بروز علائمي چون دشواري شديد در راه رفتن،‌ حركاتهاي محدود، تاخير در حركت، بي‌اشتهايي، دشواري در خوردن و دوره‌هاي باقي ماندن در حالت بي‌تحركي (موسوم به انجماد) مي‌شود.

  تاماس هوروات پژوهشگر اصلي اين تحقيق دريافته است كه هورمون گرلين از نورونهاي دوپامين محافظت مي‌كند.

  پروفسور هوروات مي‌گويد: ما دريافته‌ايم كه اين هورمون علاوه بر تاثير روي اشتها مسوول فعال سازي مستقيم سلولهاي دوپامين مغز است.

  وي افزود: از آن جا كه اين هورمون از معده توليد مي‌شود به طور طبيعي در بدن توليد مي‌شود و بنابراين به سادگي براي افزايش مقاومت بدن در برابر پاركينسون يا براي كاهش سرعت پيشرفت اين بيماري قابل استفاده است.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 5. #5
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  جايگزيني سلول‌هاي از بين رفته در پاركينسون


  جام جم آنلاين: بيماري پاركينسون به واسطه تحليل پيش‌رونده سلول‌هاي مغز به نام سلول‌هاي دوپامين (da) ايجاد مي‌شود.
  به گزارش ساينس ديلي؛ جايگزيني اين سلول‌ها به عنوان يك روش درماني موثر در نظر گرفته شده است. گرچه درمان جايگزيني سلول da با پيوند بافت مزانسفاليت جنيني انسان در آزمايشات كلينيكي موفقيت‌آميز بوده، محدوديت دسترسي به اين بافت بدان معني است كه منابع ديگري از اين سلول‌ها مورد نياز است.
  اكنون محققان انستيتوي كارولينسكا در سوئد منبع جديدي را براي سلول‌هاي da تشخيص داده‌اند كه پيوند آن در موش مبتلا به بيماري شبيه پاركينسون اثرات مفيدي را نشان داده است.
  براين اساس، محققان پيشنهاد مي‌كنند كه اين سلول‌ها مي‌توانند منبع بي‌خطر و مفيدي براي درمان افراد مبتلا به پاركينسون باشند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 6. #6
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  درمان علائم اوليه بيماري پاركينسون ، با يك برچسب پوستي به نام “نوپرو” ‪ Neupro‬.
  سازمان نظارت بر غذا و داروي آمريكا استفاده از يك برچسب پوستي به نام “نوپرو” ‪ Neupro‬را تاييد كرد. اين برچسب براي درمان علائم اوليه بيماري پاركينسون طراحي شده است.

  به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل يونايتدپرس ، نوپرو كه اولين برچسب پوستي تاييد شده براي درمان علائم بيماري پاركينسون است، محتوي داروي
  “روتيگوتاين” است كه پيش از براي استفاده در آمريكا تاييد نشده بود.

  بيماري پاركينسون كه از دسته وضعيت‌هايي است كه “اختلال سيستم حركتي” خوانده مي‌شود در نتيجه كاهش سلول‌هاي مغزي توليدكننده دوپامين بروز مي‌كند.

  روتيگوتاين، كه از طبقه داروهاي آگونيست دوپامين است، با استفاده از يك برچسب سيليكوني كه هر ‪ ۲۴‬ساعت تعويض مي‌شود، پيوسته جذب پوست مي‌شود.

  آگونيست دوپامين با فعال كردن گيرنده‌هاي دوپامين در بدن فعاليت مي‌كند و تاثير دوپامين انتقال‌دهنده عصبي را تقليد مي‌كند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 7. #7
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  دستاورد تازه‌اي برای ريشه يابي و درمان بيماري پاركينسون
  پژوهشگران ژاپني دانشگاه كيوتو به دستاورد تازه‌اي درباره ريشه يابي و درمان بيماري مغزي پاركينسون دست يافتند.

  بيماري پاركينسون به علت كاهش يافتن ماده”دوپامين” در مغز و بروز اشكال در شبكه ارتباطاتي اعصاب بوجود مي‌آيد كه لرزش‌هاي بدني و نافرماني اعصاب را به دنبال دارد.

  به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از روزنامه آساهي، پژوهشگران ژاپني به اين دستاورد دست يافتند كه در سلول عصبي مغز بيماران پاركينسون، پروتئيني بد انباشته مي‌شود كه كارش از بين بردن سلول عصبي و كاهش ميزان ترشح ماده دوپامين در مغز است.

  پژوهشگران گفتند: آنها پيش از اين نيز در جريان بررسي‌هاي خود متوجه شده بودند كه همراه اين پروتئين بد، نوعي پروتئين ديگر به‌نام”اس.ايي.پي.تي ‪”۴‬ در درون سلول عصبي جمع مي‌شوند.

  آنها در جريان آزمايش بر روي مغز يك موش پاركينسوني ، با استفاده از فناوري ژني كاري كردند كه پروتيين “اس.ايي.پي.تي.‪ “۴‬در مغز اين موش ساخته نشود.

  به گفته آنها،اين كار موجب شد تا عوارض بيماري در اين موش نسبت به ديگر موش‌هاي مشابه، سه ماه زودتر پديدار شود.

  پژوهشگران با نتيجه‌گيري از اين آزمايش اعلام كردند، به‌نظر مي‌رسد كه علت جمع شدن پروتئين “اس.ايي.پي.تي.‪ “۴‬در مغز، جلوگيري از فعاليت پروتيين بد بوده است.

  آنها گفتند كه يكي از كارهاي مثبت پروتيين “اس.ايي.پي.تي.‪ ، “۴‬پايدار كردن كار سيستم ترشح دوپامين در مغز است.

  پژوهشگران ژاپني گفتند : نمونه‌هايي وجود دارد كه نشان مي‌دهد دربيماران پاركينسون، پروتئين “اس.ايي.پي.تي.‪ “۴‬كم بوده و اين موضوع به تشديد فعاليت پروتئين بد كمك كرده است.

  پژوهشگران ابراز اميدواري كردند، با استفاده از اين دستاورد بتوانند به باز كردن راه براي درمان بيماري پاركينسون كمك كنند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 8. #8
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  ابداع ابزار حسي جديد براي كمك به مبتلايان به پاركينسون و سكته مغزي

  پژوهشگران موفق به ابداع ابزار حسي جديدي شده‌اند كه به بيماران مبتلاء به پاركينسون و سكته مغزي كمك خواهد كرد.


  به گزارش سرويس «علمي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين روش جديد از سوي پژوهشگران استراليايي دانشگاه كوئين در بلفاست ابداع شده است.


  دكتر كتي كريج از دانشكده روانشناسي كوئين در حال تحقيق براي ساخت اين وسايل حسي جديد است كه كاربرد آنها كمك به اشخاصي است كه در كنترل حركات طبيعي خود، با مشكل مواجه هستند.


  دكتر كريج در اين باره مي‌گويد: كليد اصلي كمك به اين بيماران اين است كه بتوانند سرعت حركت‌هاي خود را كنترل كنند. در برخي از اين بيماران آن قسمت‌هايي از مغز كه مسوول اعمال چنين كنترل‌هايي هستند، آسيب مي‌بيند و يا بسيار ضعيف رشد مي‌كند.


  اين ابزار مهندسي ساز اطلاعات حسي در اختيار مغز قرار مي‌دهد كه به اين ترتيب مغز ياد مي‌گيرد كه چطور چنين حركاتي را در كنترل خود در آورد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 9. #9
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  متخصصان دستگاهي براي كمك به راه رفتن مبتلايان به پاركينسون ابداع كردند

  متخصصان سنگاپوري موفق به ابداع يك وسيله قابل حمل شده اند كه به افراد مبتلا به پاركينسون كمك مي‌كند دوباره ريتم راه رفتن خود را به دست بياورند.


  به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اين وسيله جديد را متخصصان فيزيوتراپي در بيمارستان عمومي سنگاپور با همكاري گروهي از دپارتمان مهندسي مكانيك در دانشكده پلي تكنيك «نگي آن» طراحي كرده‌اند.


  بيماري پاركينسون يك بيماري تحليل برنده است كه افراد مبتلا به آن قادرنيستند به طور منظم و محكم حركت كنند. اين امر باعث مي‌شود گام هاي بعدي آنها كوچك و پرتكان شده و گاهي نيز در فضاهاي باريك متوقف مي‌شوند.


  در اين وضعيت بيمار براي برداشتن گام بعدي به يك سرنخ احتياج دارد.


  دستگاه در اين حالت به بيمار راهنمايي مي‌كند كه چه موقع و چطور راه برود. دستگاه براي اين‌كار به يك كمربند ضربه مي‌زند كه نت‌هايي توليد مي‌كند و بيمار مي‌تواند به كمك آن پاهاي خود را حركت دهد و در عين حال لرزه هم توليد مي‌كند.


  مراحل آزمايش اين وسيله در بيمارستان انجام شده و نشان داده كه در بهبود راه رفتن اين افراد تاثير قابل ملاحظه اي دارد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 10. #10
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  برخي داروهاي فشار خون بالا خطر ابتلا به پاركينسون را كاهش مي‌دهند

  بر اساس مطالعه‌اي كه به تازگي منتشر شده است، در افرادي كه نوع خاصي داروي فشار خون بالا به نام "مسدودكننده هاي كانال كلسيم" مصرف مي‌كنند، خطر ابتلا به بيماري پاركينسون احتمالا كاهش مي‌يابد.

  به گزارش خبرگزاري فرانسه از شيكاگو، محققان سوييسي با مطالعه‌اي دريافتند در ميان افرادي كه داروي مسدودكننده كانال كلسيم مصرف كرده بودند خطر ابتلا به اين بيماري عصبي غير قابل علاج ‪ ۲۳‬درصد كمتر از افرادي بود كه اين نوع دارو را مصرف نكرده بودند.

  محققان همچنين چند دسته ديگر از داروهاي فشار خون بالا مانند بازدارنده‌هاي ‪ ،ACE‬مهاركننده‌هاي ‪ AT II‬و مسدودكننده‌هاي بتا را ارزيابي كردند اما به نظر نمي‌رسيد كه هيچيك از آنها تاثير مسدودكننده هاي كانال كلسيم را در پيشگيري از ابتلا به پاركينسون داشته باشند.

  "كريستف مه‌ير" نويسنده ارشد اين مقاله گفت، مصرف طولاني مدت مسدود كننده‌هاي كانال كلسيم با كاهش خطر ابتلا به بيماري پاركينسون ارتباط دارد در حاليكه چنين ارتباطي در رابطه با مصرف ساير داروهاي فشار خون بالا ديده نشده است.

  مسدودكننده هاي كانال كلسيم با جلوگيري از ورود اين سلول‌ها به قلب و رگ‌هاي خوني فشار خون را پايين مي‌آورند. نتيجه نهايي اين است كه مسدود كننده‌هاي كانال كلسيم باعث مي‌شوند كه رگ‌هاي خوني گشاد شوند كه اين امر به انقباض كمتر ماهيچه قلب منجر مي‌شود.

  اين طبقه شامل داروهايي از جمله ‪Procardia ,Covera,Adalat ,Cardazem‬ و ‪ Dilactor‬است.

  بيماري پاركينسون يك اختلال مزمن و پيش رونده است كه معمولا افراد بالاي ‪ ۶۰‬سال به آن مبتلا مي‌شوند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت