جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: لکه روی صورت نوزاد

bijani.h آفلاین است تازه وارد

پیشفرض لکه روی صورت نوزاد

من‌ دو هفته‌ پيش‌ بچه‌ دار شده‌ام، اما كودك‌ من‌ از بدو تولد لكه‌اي‌ قرمز رنگ‌ و پهن‌ روي‌ صورتش‌ دارد كه‌ باعث‌ نگراني‌ من‌ شده‌ است. آيا اين‌ لكه‌ها خطرناكند؟‌

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

اين‌ لكه‌ها چندان‌ شايع‌ نيستند و شايد بتوان‌ گفت‌ كه‌ از هر هزار كودك‌ تنها سه‌ نفر به‌ آن‌ مبتلا مي‌شوند. رنگ‌ آنها برحسب‌ عمق‌ ضايعه‌ متغير است‌ و ممكن‌ است‌ كم‌رنگ‌ يا پررنگ‌ باشد. اين‌ لكه‌ها اكثراً‌ دائمي‌ هستند و بهبود خود به‌ خود، كمتر در آنها ديده‌ مي‌شود. آنها حتي‌ گاهي‌ بزرگ‌تر و يا تيره‌تر مي‌شوند.

وجود اين‌ لكه‌ها نبايد نگراني‌ چنداني‌ براي‌ شما ايجاد كند، با اين‌ وجود كودكاني‌ كه‌ داراي‌ چنين‌ لكه‌هايي‌ هستند حتماً‌ بايد ازنظر برخي‌ از بيماري‌هاي‌ سيستم‌ عصبي‌ مورد آزمايش‌ قرار گيرند، چون‌ برخي‌ از اين‌ لكه‌ها با اختلالات‌ سيستم‌ عصبي‌ مرتبط‌ هستند. چنين‌ ارتباطي‌ هم‌ تنها به‌ دنبال‌ معاينه‌ توسط‌ يك‌ متخصص‌ مغز و اعصاب‌ مجرب‌ و انجام‌ بررسي‌هاي‌ مربوطه‌ تشخيص‌ داده‌ خواهد شد، ولي‌ در اكثر موارد چنين‌ اختلالاتي‌ وجود ندارد و جاي‌ هيچ‌گونه‌ نگراني‌ نيست‌ و كودك‌ از هر نظر ديگر سالم‌ است. اين‌ لكه‌ها را مي‌توان‌ با ليزر درمان‌ كرد، ولي‌ گاهي‌ عود مي‌كنند و درمان‌ مجدد را لازم‌ مي‌سازند. به‌ هر حال‌ درمان‌ اين‌ لكه‌ها، اكثراً‌ بدون‌ عارضه‌ و راحت‌ است

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت