جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: سوزش معده

babakan آفلاین است تازه وارد

پیشفرض سوزش معده

با سلام
    پسری 22 ساله هستم با 177سانتی متر قد و 56 کیلو وزن.
    من در ماه رمضان تمام روزه هایم را کامل گرفته ام و از موقعی که به تکلیف رسیده ام هم کامل روزه هایم را میگرفتم.ولی امسال ماه رمضان کمی احساس سوزش در معده ام میکردم که فکر میکردم طبیعی باشد.
    از موقعی که ماه رمضان تمام شده است من اغلب مواقع در معده ام احساس سوزش میکنم ، سوزشش آنطوری نیست که امانم را ببرد ولی خوب سوزش دارد.
    به این صورت هم هست که: در ماه رمضان که روزه میگیرید نزدیک افطار چه احساس سوزشی در معده خود میکنید؟ من همان طور میشوم.
    تغذیه ام هم با قبل تفاوتی نکرده است ولی به نظر خودم خیلی لاغر شده ام.
    در ضمن ببخشید... ولی مدفوعم هم خیلی بدبو شده است و گاز روده هم زیاد دارم . به صورتی که اهالی خانه به من میگویند چرا اینقدر بوی بد میدهی؟
    نمیدانم این دو موضوع به هم ربط دارد یا نه؟
    آیا من مشکلی پیدا کرده ام؟خواهشا به طور کامل راهنمائیم کنید.
    متشکرم.

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

بد بو شدن مدفوع و گاز دار شدن اون نشانه مهمی نیست ...

اینکه چرا در اون ناحیه احساس ناراحتی میکنید قائدتا باید تشخیص گذاشته بشه و جز با معاینه و مشورت حضوری با پزشک امکان نداره.. با اینحال بد نیست توضیحی بدم. این قبیل مشکلات که به سوء هاضمه تعبیر میشه در 60 % موارد علتش مشخص نیست.. از اونهائیکه مشخصه زخم معده وبرگشت اسید بیشتر شایع هست... و بیشتر از همه رفلاکس غذا به مری به شما میخوره..بهتره بعد از مطالعه این لینک به پزشک مراجعه کنید

علل‌
    علايم‌ به‌ نظر با خوردن‌، آشاميدن‌، يا بلعيدن‌ هوا به‌ هنگام‌ صحبت‌كردن‌ يا آدامس‌ جويدن‌ ارتباط‌ دارند. علايم‌ غالباً به‌ دنبال‌ بروز هيجات‌ و ناراحتي‌هاي‌ عاطفي‌ به‌ هنگام‌ خوردن‌؛ مصرف‌ بيش‌ از اندازه‌ دخانيات‌؛ يبوست‌؛ خوردن‌ غذاهاي‌ خوب‌ پخته‌ نشده‌؛ خوردن‌ غذاهاي‌ چرب‌؛ هضم‌ نامناسب‌ مواد غذايي‌ توليدكننده‌ گاز مثل‌ حبوبات‌، خيار، كلم‌ و پياز؛ آلرژي‌ غذايي‌؛ يا نوشيدن‌ الكل‌ رخ‌ دهد.
    عوامل تشديد كننده بيماري
    استرس‌
    مصرف‌ دخانيات‌
    نوشيدن‌ الكل‌
    مصرف‌ داروهايي‌ كه‌ ممكن‌ است‌ باعث‌ آزار و تحريك‌ معده‌ شوند.
    خستگي‌ يا كار زياد
    پيشگيري‌
    از خوردن‌ غذاهايي‌ كه‌ آنها را خوب‌ هضم‌ نمي‌كنيد، از جمله‌ نوشيدني‌هاي‌ گازدار، خودداري‌ كنيد.
    دخانيات‌ مصرف‌ نكنيد.
    پس‌ از غذاخوردن‌ استراحت‌ كنيد.
    به‌ هنگام‌ غذاخوردن‌ سعي‌ كنيد دچار ناراحتي‌ عاطفي‌ نشويد.
    تند غذا نخوريد.
    از مصرف‌ الكل‌ جداً پرهيز كنيد.
    در صورتي‌ كه‌ علايم‌ پايدار باشند، ممكن‌ است‌ واقعاً يك‌ بيماري‌ در دستگاه‌ گوارش‌ يا ساير نقاط‌ بدن‌ وجود داشته‌ باشد. گاهي‌ اين‌ علايم‌ بدون‌ اينكه‌ بيماري‌ خاصي‌ وجود داشته‌ باشد رخ‌ مي‌دهند. اين‌ حالت‌ نشان‌دهنده‌ عملكرد غيرطبيعي‌ در يكي‌ از قسمت‌هاي‌ ظاهراً طبيعي‌ بدن‌ است‌.

نوشيدني هاي گازدار و داروهاي خواب آور موجب سوزش معده مي شوند
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

farid9 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

باسلام وعرض ادب وتشکرازسایت سودمندتان. من علی 33ساله دوسه روزه که سوزش شدیدمعده دارم البته دوروزاول خیلی شدیدنبود ولی روز سوم خیلی شدید شد بطوری که تحمل آن برایم مشکل شدوبه دکترمراجعه کردم قرص رانیتیدین وشربت معده آدی ژل-اس بهم دادسوزش معده ام بر طرف شد البته بعدازشام این مشکل پیش میاد.فکرکنم چون زیاد آب میخورم این وضع پیش میاد لطفا مراراهنمایی بفرمایید که خوردن آب زیاددرروزباعث بروزسوزش شدید معده ام میشود باتشکرفراوان ازشما.

دکتر ملک زاده آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط farid_952002 مشاهده موضوع
    باسلام وعرض ادب وتشکرازسایت سودمندتان. من علی 33ساله دوسه روزه که سوزش شدیدمعده دارم البته دوروزاول خیلی شدیدنبود ولی روز سوم خیلی شدید شد بطوری که تحمل آن برایم مشکل شدوبه دکترمراجعه کردم قرص رانیتیدین وشربت معده آدی ژل-اس بهم دادسوزش معده ام بر طرف شد البته بعدازشام این مشکل پیش میاد.فکرکنم چون زیاد آب میخورم این وضع پیش میاد لطفا مراراهنمایی بفرمایید که خوردن آب زیاددرروزباعث بروزسوزش شدید معده ام میشود باتشکرفراوان ازشما.

خوردن آب هنگام غذا یا بالافاصله بعد از غذا توصیه نمیشود
    درهر صورت حتما از غذاهای شل و آبکی پرهیز کنید ادویه جات و غذاهای تند و تیز نیز نخورید میوه خام را نیز با احتیاط مصرف کنید
    اگر مشکل درد و سوزش سر معده شما تکرار شد ممکن است نیاز به آزمایش خون یا انجام آندوسکوپی باشد
    موفق باشید

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی