جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: اسهال و یبوست

lord_skh آفلاین است تازه وارد
    فیسبوک من
    کلیک کنید

پیشفرض اسهال و یبوست

سلام

دختري 24 ساله و مجرد هستم. بيشتر از 5 ماه است كه دچار يبوست شده‌ام. البته گاهي يبوست شديد و گاهي اسهال شديد دارم. به پزشك مراجعه كرده‌ام و ايشان دارويي براي رفع يبوست تجويز کرد ولي بعد از قطع دارو دوباره به همان حالت برگشتم. پزشكم گفت احتمالا دچار ميكروب معده شده‌اي چون گاهي درد معده شديدي دارم. لطفا راهنمايي‌ام كنيد

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

ميكروب معده حالت شايعي است كه به خصوص در ايران 6 درصد افراد جامعه به آن آلوده هستند و بيشتر آنها علامتي ندارند و فقط درصد كمي از اين افراد دچار علامت‌هايي نظير درد معده، نفخ، زخم معده يا اثني‌عشر و حتي خون‌ريزي مي‌شوند. وجود ميكروب در معده ربطي با يبوست ندارد.

با توجه به علايمي كه داريد، به نظر مي‌رسد به نشانگان روده تحريك‌پذير مبتلا باشيد و بايد درمان مخصوص به آن را بگيريد. اگر فردي درد معده داشته باشد و در آزمايش‌ها وجود ميكروب معده ثابت شود، حتما بايد آن را درمان كند ولي ممكن است بعد از تمام شدن دوره درمان، دردهايي كه ربطي هم با ميكروب معده ندارند، باقي بمانند زيرا دردهاي معده علت‌هاي زياد ديگري دارند كه يكي از آنها وجود ميكروب است.

شايع‌ترين عللي كه باعث دردهاي ناحيه فوقاني شكم مي‌شود، عبارتند از ريفلاكس يا برگشت اسيد معده به مري، زخم‌هاي معده، سوءهاضمه، ورم و زخم‌هاي اثني‌عشر، سنگ‌هاي كيسه صفرا و اختلال‌هاي مجاري صفراوي، اختلال غده لوزالمعده و گاهي مشكلات روده‌اي. به هر حال شما به علت دردي كه داريد بايد آزمايش بدهيد و تحت‌درمان قرار بگيريد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت