جستجو در سایت توسط گوگل

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج 1 تا 10 از 14 مجموع

موضوع: علائم ظاهری ابتلا به ویروس اچ آی وی

سيروسي آفلاین است تازه وارد

پیشفرض علائم ظاهری ابتلا به ویروس اچ آی وی

با سلام و تشکر از زحمات شما ؛ سئوالی دارم از حضورتان و آن اینکه آیا به فاصله دو سه روز یا یک هفته از ورود ویروس اچ آی وی به بدن شحص ممکن است علائم ظاهری دیده شود مثلاً تبخال دور لب و جوشهای کوچک پوستی روی صورت یا خیر؟ سپاسگذارم

سيروسي آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

با درودی دوباره حضور جناب عالی ، آقاي دكتر يك سئوال ديگر برایم مطرح است ؛ براي اينكه انسان متوجه بشود كه غدد لنفاوي او ورم كرده يا معيوب شده از چه علایمي بايد به آن پي برد آيا درد شديدي ايجاد مي كند ؟ در كدام بخش از ناحيه شكم ؟ آقاي دكتر من با شرمساري بايد بگويم حتي نمي دانم غدد لنفاوي كجاي بدن يا كدام ناحيه از بالا تنه انسان واقع است و كارش چيشت خواهش مي كنم توضيحي بفرماييد تا از جهل بيرون آيم لااقل در اين ضمينه همچنين وقتيكه گفته مي شود بعد از ابتلا به ويروس اچ آي وي غدد لنفاوي ورم مي كند منظور چند روز يا چند هفته بعد از ورود ويروس به بدن اين اتفاقات احتمالی رخ مي دهد ؟ بي نهايت سپاسگذارم از محبت شما

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

بيماري ايدز را مي توان در چهارمرحله طبقه بندي كرد:
    مرحله يك ـ عفونت حاد
    مرحله دو ـ افراد hiv مثبت بدون علامت
    مرحله سه ـ تورم و بزرگي مقاوم، ماندگار و وسيع غدد لنفاوي
    مرحله چهار ـ hiv مثبت علامت دار
    *مرحله يك
    در سال ۱۹۸۵ در امريكا در يازده نفر از ۱۲ فرد مبتلا به hiv مثبت، علايم حاد بيماري ويروسي مخصوصي موسوم به «مونونوكلئوز عفوني» ظاهر شد. Cdc در امريكا اين بيماري عفوني را به عنوان مرحله يك ايدز نامگذاري كرد.
    اصلاً مشخص نيست كه چنددرصد از بيماران مبتلا به ايدز از مرحله يك گذر مي كنند؛ گو اين كه cdc شيوع آن را بين يك سوم تا دوسوم بيماران مي داند.
    اين حالت عفوني معمولاً در عرض ۱ تا ۶ هفته بعد از تماس با ويروس ايدز به صورت:
    (۱) تب،
    (۲) تعريق مفرط،
    (۳) بي قراري،
    (۴) درد عضلات،
    (۵) بي اشتهايي،
    (۶) علايم گوارشي ، و
    (۷) گلو درد ظاهر مي شود.
    اگر بيمار مبتلا را در اين دوره مورد معاينه قرار دهيم، به راحتي مي توانيم بزرگي غدد لنفاوي، طحال، كبد و جوش هاي احتمالي را مشاهده كنيم.
    از نظر آزمايشگاهي نيز تغييراتي حادث مي گردند كه قابل بررسي هستند.
    *مرحله دو و سه
    در حال حاضر اكثر مبتلايان به ويروس ايدز، بي علامت (مرحله دو) و يا دچار بزرگي مقاوم، ماندگار و وسيع غدد لنفاوي (مرحله سه) هستند.
    اهميت وجود علامت بزرگي مقاوم غدد لنفاوي به قدري زياد است كه به محض مشاهده بايد بي فوت وقت بيمار را از نظر احتمال وجود ايدز مورد بررسي قرارداد.
    *مرحله چهار
    آنچه در اجتماع از «aids» مي شناسند، مرحله پاياني يا چهارم بيماري است. همانطور كه قبلاً گفته شد، در اين مرحله قواي ايمني و دفاعي بدن زايل و بيمار به عفونت هاي كشنده مبتلا مي شود.

سحر.ميم Guest

پیشفرض

من در مورد دوستي كه زونا گرقته قبلا سوال كردم . الان داشتم اين مطلب رو مي خوندم ديدم در مورد جوش نوشته بوديد . راستش اين فرد خودشم با ديدن اولين نشانه هاي زونا به شوخي مي گفت كه ايدز گرفتم . چون هفته قبلش بدون كاور سكس داشته .
    حالا سوال من اينه كه
    شما وقتي مي فرماييد جوش يعني جوش چركي ؟ تاولهاي زونا كه جزو اين جوشها نيستند

راستش پزشك ايشون رو معاينه كردند و زونا تشخيص دادند اما از اونجايي كه تاولها مثل زونا خيلي متراكم و بهم پيوسته نيستند و البته درست مثل زونا روي مسير رشته هاي عصبي هستند اما فرضا دوتا خط روي پا هست 2 خط روي كمر . مي دونم اينجا جاي تشخيص نيست اما اصلا زونا ربطي به ايدز داره ؟
    راستش نگرانش شدم

موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط سحر.ميم
    من در مورد دوستي كه زونا گرقته قبلا سوال كردم . الان داشتم اين مطلب رو مي خوندم ديدم در مورد جوش نوشته بوديد . راستش اين فرد خودشم با ديدن اولين نشانه هاي زونا به شوخي مي گفت كه ايدز گرفتم . چون هفته قبلش بدون كاور سكس داشته .
    حالا سوال من اينه كه
    شما وقتي مي فرماييد جوش يعني جوش چركي ؟ تاولهاي زونا كه جزو اين جوشها نيستند

راستش پزشك ايشون رو معاينه كردند و زونا تشخيص دادند اما از اونجايي كه تاولها مثل زونا خيلي متراكم و بهم پيوسته نيستند و البته درست مثل زونا روي مسير رشته هاي عصبي هستند اما فرضا دوتا خط روي پا هست 2 خط روي كمر . مي دونم اينجا جاي تشخيص نيست اما اصلا زونا ربطي به ايدز داره ؟
    راستش نگرانش شدم

در افرادی که نقص ایمنی دارن بیماری زونا با بروز عوارض شدید تر از قبیل انتشار ژنرالیزه , سینه پهلو , هپاتیت و عفونت مغزی ( انسفالیت) همراه هست.در بیماران ایدزی ,زونا 10 برابر جامعه هست و بیماری زونا می تواند اولین علامت سرکوب ایمنی باشد... اما بعضی افراد حتی با درمان مناسب و کافی نیز دچار عفونت جلدی منتشر ضایعات نکروز دهنده تخریبی و دوره بسیار مزمن بیماری همراه با ضایعات زگیلی خواهند بود

در مورد شما شواهدی به نفع ایدز وجود نداره... ضمن اینکه بعد از یک هفته از مقاربت مشکوک... با فرض اینکه به عفونت ایدز هم آلوده شده...دچار عوارض ایدز نمیشه... اگه توضیح بالا رو بخونید متوجه میشوید که باید به مرحله 4 برسه تا چنین مشکلاتی ایجاد بشه... و برای رسیدن به مرحله 4 شاید ده سال زمان بخواد شاید کمتر... اما مسلما با یک هفته نیست...

ليداـ2000 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

با سلام راستش مي خواستم بپرسم آيا اين علايمي كه گفتيد در مرحله اول مثل سرماخوردگي آيا اين سرماخوردگي با بقيه سرماخوردگي ها فرق داره؟

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط ليداـ2000
    با سلام راستش مي خواستم بپرسم آيا اين علايمي كه گفتيد در مرحله اول مثل سرماخوردگي آيا اين سرماخوردگي با بقيه سرماخوردگي ها فرق داره؟
    علائمش دقیقا مثل یک سر ماخوردگی معمولی هست... تب آبریزش درد بدن تب سرفه کوفتگی...
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

S*K*T آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

سلام
    من از مهر ماه 85 تا حالا چندين بار سرماخوردگي گرفتم ( پنج يا شش بار) . يك ماه پيش هم آبله مرغان گرفتم . تقريبا از همان اواخر تابستان سال گذشته هم دانه اي حاوي مخلوطي از چرك و خون با قطر تقريبا نيم سانتيمتر در سمت چپ باسنم ( كمي بالاتر از پشت ران ) هر چند هفته يك بار به وجود مي آيد و ميتركد . مي خواستم بدونم ممكنه همه اينا علايم ايدز باشه ؟
    با توجه به اينكه تا حالا در موقعيت خاصي براي آلوده شدن به ايدز قرار نگرفتم ممكنه موارد بالا ناشي از عوامل ديگه اي مثل استرس باشه ؟ (چون امسال كنكور دارم )
    متشكرم

موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

همیشه باید دلیلی برای ورود ویروس ایدز به بدن وجود داشته باشه... بی دلیل شک نکنید. مقاربت با افرادی که ظن داشتن ویروس ایدز دارند... در یافت خون آلوده به ویروس و انتقال از مادر آلوده به جنین... از عمده ترین دلائل هستند
    آبله مرغان گرفتن شما و اون تعداد سرما خوردگی شما غیر عادی نیست...

moradi.m5 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

با سلام و تشکر از زحمات شما
    اگه ممكنه توضيح بيشتري درمورد بزرگ شدن غدد لنفاوي بدهيد و اصلاً اين غدد در كجاهاي بدن مي‌باشند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی