جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: سوال در مورد کارائی تشخیصی تست های ایدز

اميد1351 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض سوال در مورد کارائی تشخیصی تست های ایدز

آيا ممكن است فردي آلوده به ايدز باشد ولي آزمايش الايزا - پي سي آر - پي 24 بعداز 19 الي 22 ماه بعد از آلودگي هم تشخيص ندهد وجواب ازمايش منفي باشد

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

نه دیگه.. چون اگه طرف واقعا آلوده باشه و اون همه زمان هم گذشته باشه..دیگه اکثر تستها ایدز زا نشون میدن.. مخصوصا اینکه اشاره به اون تست های فوق حساس کردی.. که حساسیتشون بی نهایت زیاده و کوچکترین ذرات مولکولی ویروسی ایدز
    رو نشون میدن
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

سوال اميد1351
    با سلام ضمن تشكر از اقاي دكتر نادر كه به اين سرعت جواب بنده را دادند ولازم شد كه بنده موضوع را بطوركامل توضيح دهم
    بنده حدود سه سال و نيم پيش يك نزديكي با يك خانم داشتم كه اولين بار بودكه اين كار را انجام مي دادم وآن خانم را هم نمي شناختم ودرست از فرداي آن روز حالم خراب شد ويك هفته بعد سر ماخوردگي شديدشدم وازجمله استخوان درد وحالت تحوع وسردر دهاي شديد كه بعد از يك ماه - 9 ماه بعد -14 ماه بعد -16 ماه بعد -19 بعد ازمايش الايزا در انتقال خون دادم وهمه انها خوشبختانه منفي بود ودر 22 ماه بعد هم پي 24 وپي سي آر دادم ان هم منفي بودودر 26 ماه هم منفي بود ولي حالتهاي من بيشتر مي شد وهمسرم هم حالتهاي مرا داشت وناراحتي پوستي هم پيداد كرده وبنده باز 29 ماه بعد دوبار ازمايش دادم كه الايزا با دو كيت متفاوت مثبت بود ولي وسترن بلات منفي بود كه مجددا 4 ماه بعد دوباره 2 ازمايش در دو مكان متفاوت دادم كه هردوي انها منفي بود ولي هنوز نگران مي باشم و دخترم كه ان زمان همسرم حامله بود نيز داپماٌ سرماخوردگي دارد خواهش مي كنم مرا راهنمايي كنيد

جواب:

تشخیص عفونت ایدز از طریق آنتی بادی های سرم یا بزاق علیه HIV بوسیله الایزا و تایید آن با آزمایش western blot انجام می شود.این آزمایشها در یافتن آنتی بادی ایدز بسیار حساس هستند.آزمایش مثبت کاذب الایزا نادر است. پاسخ وسترن بلات
    با حد اقل 2 پروتئین مختلف در hiv موید عفونت است. همان طور که گفتم الایزا خیلی حساسه و اگه در مورد شما مثبت شده دو حالت بیشتر نداره یا اینکه شما آلوده شده اید و یا اینکه آلوده نیستید اما جزء اون موارد مثبت کاذبی هستید که تست اشتباها به شما گزارش مثبت بودن داده است.. که چنین چیزی جزء موارد نادر تشخیصی هست. از طرف دیگه پس از مثبت شدن الایزا دو بار وسترن بلات انجام داده اید که منفی بوده. باید عرض کنم هنوز هم بطور قطع نمی تونیم در مورد شما قضاوت کنیم که آلوده نیستید.. بهتره در این مورد با متخصص آزمایشگاه و متخصص عفونی خودتون در تماس باشید. متاسفانه به علت اینکه کار ما در چنین مکانهائی طبابت نیست.. بیشتر از این نمی تونیم در این مورد اظهار نظر کنیم

اميد1351 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

باسلا م ضمن عرض خسته نباشيد وتشكر ازشما جناب آقاي دكتر سجاد وعرض تبريك به مناسبت ميلاد رسول اكرم وامام جعفر صادق ٍ براي اينكه من بتونم سوالهايم را شفاف ودقيق بپرسم تا جواب دقيق وشفاف بگيرم سوالهايم را شماره گذاري ميكنم
    1- حداقل وحداكثر زماني كه بخواهد طول بكشد تا آزمايش ايدز جواب دهد چه زماني مي باشد در ايران حداقل وحداكثر چه زماني بوده است
    2- بنده يك ماه بعدو 9 ماه بعد و14 ماه بعد و16 ماه بعد 17 ماه بعد 19 ماه بعد و تست الايزا داده ام و22 ماه بعد تست پي 24 وپي سي ار داده ام و26 ماه بعد باز تست الايزا داده ام كه همه منفي بوده اند ولي در 29 ماه بعد تست الايزا مثبت ولي وسترن بلات منفي بوده است وباز 33 ماه بعد 2 ازمايش الايزا در دومكان مختلف (انتقال خون تهران -وازمايشگاه نور تهران) هر دوي انها منفي بوده است آياممكن است كه تست الايزا در 29 بعد از مبتلاشدن مثبت ولي دوبار ه 4 ماه بعداز ان منفي باشد وتشخص ندهد
    3- حداقل وحداكثر زماني را كه مي شود با تست پي 24 وپي سي ار تشخص داد چه مدت است
    4- آيا ممكن است كه در آزمايشگاههاي انتقال خون ويا شخصي به علت گران بودن كيتهاي تشخيص ايدز از انها اسفاده نشود وجواب را الكي منفي رد كنند
    5- آيا ممكن است كه سرماه خوردگي - سردرد - بزرگ شدن غدد زير بغل وگردن وحالت تهوع وناراحتي پوستي مريوط به استرس زياد باشد بنده تا قبل از اين موضوع خيلي كم عرق مي كردم ولي حالا با كوچكترين فعاليت خيلي عرق مي كنم اين عموامل ممكن است به چه چيري بستگي داشته باشد
    6- غددزير گلو را همه دارند يا فقط بر اثر عفونت بزرگ مي شوند دكتر معتقد است مال لوزه مي باشد من دقت كره ام وفكر مي كنم فرزندم ندارد
    7- جديد آً كاهي وقتها زير بغلهايم داغ ميشود مثل اين كه يكه المنت قرارداده باشند اين ممكن به چه علت باشد
    8- حداكثر زماني علايم ايدز در يك كودك مبتلا به ايدز (انتقال از مادرش ) چه زماني مي باشد
    9- الان 44 ماه از ان موضوع مي گذرد ومن هنوز دارم درد مي كشم وگاهي وقتها با خود مي گويم چيز نيست وگاهي وقتها مگويم اگر چيزي نبود تا حالا فراموش شده بود وخيلي دوست دارم براي اخرين بار يك تست ديگر بدهم ولي از جواب آزمايش جرات نمي كنم نه البته براي خودم بلكه براي همسر وفرزند بي گناهم كه بايد خدا ناكرده در آتش هوس من بسوزد وحتي همبازي هاي فرزندم گاهي وقتها با خودمي گويم شايد خداخواست به اين طريق جزاي گناهم را بده نميدان من كه ازارم به هيچ كس نرسيده وحتي دلم نمي ايد پرنده ها را شكار كنم با ندانم كاري خود وهواي نفس ٍخود وعزيزترين كسان خودنم را قرباني كنم
    تا تواني بگريز از يار بد يار بد بدتر از مار بد
    مار بد تنها برجانت زند يار بد بر جان وايمانت زند
    اي كاش هيچ وقت بعضي دوستي ها سر نگيرد اي كاش هيچ وقت خدا وترس از خدارا فراموش نكنيم و از خدا بخواهيم كه ما را لحظه اي وآني به حال خودمان وامگذارد كه آن وقت شايد كاري بكنيم هم دنيا وهم اخرت را از دست بدهيم اي كاش هيچ وقت نمي شود دنياي دگران وآخرت خودمان را خراب كنيم در پايان از همه شما خواهش مي كنم از صميم قلب دعا كنيد همه ما آخر عاقبت بخير شويم
    10 ايا به نظر شما يك بار ديگر آزمايش بدهم يا خير اگر نظر مثبت داريد چه ازمايشي
    خدا حافظ

hesaam5 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

دوست عزیزم.احتمال داره شما مبتلا به نوع خاصی از ساب تایپ های ویروس hiv شده اید که با کیت های موجود در ازمایشگاهها قابل شناسایی نیست. پیشنهاد میکنم ازمایش CD4 بدهید تا مشخص شود ایا سیستم ایمنی تون دچار نقص شده است یا خیر. و حتما به یک متخصص عفونی مراجعه کنید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت