جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: اندومتريوز

hrhabibi آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    كرمان

پیشفرض اندومتريوز

سلام
    همسر من از بيماري اندو متريوز رنج مي برد مي خواستم يك پزشك خوب در جراحي لاپراسكوپي به من معرفي كنيد

دکتر یاور آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

حتما اطلاع دارین که جراحی برای اندومتریوز در موارد خاصی هست که من در بارش توضیح نمیدم ..ولی اگه واقعا جراحی لازم هست متاسفانه در حال حاضر در این تالار این قبیل اطلاعات رو ما نمیتونیم در اختیار شما بزاریم... شما بهتره از پزشک معتمد خودتون سوال کنید... حتما میدونه.. اگه ندونه, براحتی میتونه براتون پیدا کنه...

nastaran42 آفلاین است عضو دائمی
    موقعیت
    Shiraz

پیشفرض

آندو متريوز رشد غير طبيعي بافتي است كه از جنس آندومتر است اما در نواحي ديگر لگن رشد ميكند.(آندو متر لايه مخاطي رحم ميباشد)
    آندومتريوز بسيار شايع است و بيشتر در سنين باروري ديده ميشود.اگرچه دليل روشني ندارد اما گفته شده است كه پس زدن خون قاعدگي(Retrograde Menstruation)در پيدايش اين بيماري موثر است.طبق اين نظريه قطعات زنده آندومتر هنگام قاعدگي از لوله هاي رحمي گذشته و وارد حفره لگني ميشود و در سطوح خارجي ارگانهاي اطراف رحم كاشته ميشود.شايعترين محل آندومتريوز تخمدانها هستند.نشانه هاي اصلي بيماري نازائي و درد لگن بويژه قبل از قاعدگي است.درد ثابت لگن يا درد در ناحيه پشت ساكروم(دنبالچه) مي باشد.درد پس از شروع قاعدگي فروكش ميكند.مقاربت درد ناكDisparonia)) و وجود خون در ادرار يا مدفوع در حوالي قاعدگي از ديگر نشانه هاي اين بيماري است.تشخيص نهائي آندومتريوز بوسيله لاپاروسكوپي يا لاپارو تومي است.

سوني آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

با سلام .دختري هستم 38 ساله و محرد ميباشم كه حدود يك سال است كه بعلت خونريزي زياد هنكام بريود وكاهي لكه بيني قرص بروزسترون زير نظر دكتر مصرف ميكردم.ولي بعلت عدم بهبودي سونوكرافي كرده كه در ان نوشته بود رحم بزرك شده ودكتر برايم امبول دكابتيل وبراي سه دوره 28 روزه و قرص ال دي را تحويز نمود .ميخواستم ببينم ايا با اين درمان خوب ميشوم كه نيازي بعمل نداشته باشم . از راهنماييتان ممنونم.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط سوني
    با سلام .دختري هستم 38 ساله و محرد ميباشم كه حدود يك سال است كه بعلت خونريزي زياد هنكام بريود وكاهي لكه بيني قرص بروزسترون زير نظر دكتر مصرف ميكردم.ولي بعلت عدم بهبودي سونوكرافي كرده كه در ان نوشته بود رحم بزرك شده ودكتر برايم امبول دكابتيل وبراي سه دوره 28 روزه و قرص ال دي را تحويز نمود .ميخواستم ببينم ايا با اين درمان خوب ميشوم كه نيازي بعمل نداشته باشم . از راهنماييتان ممنونم.
    اگه تشخیص آندو متریوز داده شده.. باید بگم در مان اون بستگی به وضع بیمار داره. بطوری که بیمارانی که علائم حد اقل داشته یا هیچ علائمی دارند... و یا دچار آندومتریوز حد اقل یا خفیف هستند.. به هیچ درمان خاصی نیاز ندارند.بیماران در این گروه می توانند از قرص های جلوگیری عادی استفاده کنند.درد خفیف با داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و سایر ضد درد ها برطرف می شود.درمان جراحی نوع خفیف میزان حاملگی بالاتری نسبت به درمان انتظاری به همراه داشته است...

بهتره در باره وضع خودتون از پزشکتون سوال کنید.. ما فقط اطلاعات کلی میدیم. لینک مربوطه در همین تاپیک هست.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت