يك فرمول غذايي مفيد براي بيماران آلزايمري


يك مطالعه جديد تاييد كرد كه مصرف روزانه نوعي غذاي درماني موسوم به «Souvenaid» مي‌تواند به بهبود حافظه در مبتلايان به نوع خفيف آلزايمر كمك كند.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، اين فرمول غذايي با خواص درماني، تركيبي از ريزمغذي‌هاي استاندارد است كه به ويژه براي تحريك و كمك به شكل‌گيري ارتباطات عصبي ضروري موسوم به سيناپس‌ها تهيه شده است.

به گزارش پايگاه اينترنتي زي نيوز، كارشناسان مي‌گويند فقدان اين سيناپس‌ها عامل اصلي در تحليل رفتن حافظه و بروز ناتواني ذهني در اين بيماران است. دكتر فيليپ شلتنز متخصص نورولوژي ذهني و رئيس مركز آلزايمر در مركز پزشكي دانشگاه «وي يو» در آمستردام نتايج دومين مطالعات باليني خود را در اين زمينه در چهارمين كنفرانس بين‌المللي كاليفرنيا با عنوان «آزمايشات باليني در زمينه آلزايمر» ارائه كرده است.

اين آزمايشات نشان داد كه مصرف اين فرمول غذايي به مدت 12 هفته امتيازات مربوط به تست حافظه را در اين بيماران افزايش مي‌دهد كه اين امر نشان دهنده بهبود عملكرد حافظه و رشد سيناپس‌هاي جديد در مغز اين افراد است.

به گزارش ايسنا،«Souvenaid» يك غذاي درماني مخصوص بيماران مبتلا به آلزايمر و حاوي مجموعه مفيدي از ريزمغذي‌ها شامل مونوفسفات اوريدين، كولين، اسيدهاي چرب امگا -3 شامل اي پي آ و دي اچ آ، فسفوليپدها، ويتامين‌هاي گروه ب و آنتي‌اكسيدانها است.