جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 6 از 6 مجموع

موضوع: اخبار تازه های تحقیقات درمانی بیماری آلزایمر

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض اخبار تازه های تحقیقات درمانی بیماری آلزایمر

  استفاده از شوک الکتريکي براي درمان آلزايمر

  محققان مي‌گويند استفاده از شوک الکتريکي مي‌تواند درمان مناسبي براي افرادي باشد که در مراحل اوليه بيماري‌ آلزايمر قرار دارند.
  به گزارش خبرگزاري فرانسه، محققان بيمارستان تورنتووسترس معتقدند، اين روش که پيش از اين براي بيماران مبتلا به پارکينسون موثر بوده است مي‌تواند در درمان بيماران مبتلا به آلزايمر هم به کار گرفته شود. از سوي ديگر اين درمان بدون عوارض بوده و توسط دستگاه قرار گرفته در کورتکس انجام مي‌شود. در اين روش مولدهاي الکتريکي مغز را تحريک کرده و اين موضوع در صورتي که فرد مبتلا به آلزايمر باشد سبب تحريک نرون‌ها و بازسازي سلول‌هاي آسيب ديده مي‌شود. اين روش تاکنون روي 6 بيمار آزمايش شده که در 2 نفر بهبود حاصل شده در 2 نفر بي‌تاثير بوده و 2 نفر سبب حادتر شدن بيماري شده است. محققان معتقدند براي اثبات مفيد بودن اين روش بايد آن را بر 50 بيمار آزمايش کنند تا بتواند نتيجه اصلي را گرفت.
  آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 16-May-2012 انجام شده است
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض كشف مولكول كليدي براي درمان آلزايمر

  دانشمندان در يك پژوهش جديد موفق به كشف يك مولكول كليدي براي درمان آلزايمر شده‌اند.

  به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، ‌اين محققان دريافته‌اند كه در بيماران مبتلا به آلزايمر، مولكول بتا - آميلوئيد در غلظت‌هاي بالا تجمع پيدا مي‌كند كه به شكل پلاك‌هايي در مغز اين بيماران به نظر مي‌رسد.

  محققان تصور مي‌كنند كه پيش ماده اين پلاك‌ها عامل اصلي از دست رفتن سلولهاي عصبي است كه منجر به بيماري آلزايمر مي‌شود.

  هم اكنون در پژوهش جديد، دانشمندان آنزيمي را شناسايي كرده‌اند كه «آلفا سكرتاز» نام دارد و پروتئين پيش ماده آميلوئيد را تجزيه مي‌كند بدون اينكه بتا - آميلوئيد شكل بگيرد.

  اين يافته كه حاصل مطالعات محققان مركز بيماريهاي تحليل برنده اعصاب در آلمان و دانشگاه لودويگ ماگزي ميليان در مونيخ است در مجله embo منتشر شده است.

  به گزارش ساينس ديلي، دكتر استفان ليچتنتالر و تيم محققان وي، آنتي بادي‌هاي فوق العاده خاصي را توليد كرده‌اند كه مي‌توانند فرآورده‌هاي تجزيه شده مختلف حاصل از پروتئين اين پيش ماده را در سلولهاي مغزي موش‌ها و كشت‌هاي سلولهاي انساني شناسايي كنند.

  با شناسايي اين فرآورده‌ها مي‌توان تشخيص داد كه چه كساني بيشتر در معرض ابتلا به آلزايمر هستند و در نتيجه زودتر براي درمان آنها اقدام كرد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  اميدي تازه براي درمان آلزايمر


  متخصصان علوم پزشكي در آمريكا موفق شدند با روشي متفاوت حافظه موش‌ها را به آنها بازگردانند و اميدوار هستند كه در آينده بتوانند از اين روش براي درمان آلزايمر در انسان استفاده كنند.

  به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، اين متخصصان با استفاده از يك تراشه بعنوان يك پروتز عصبي حافظه موش‌هايي را كه از مشكل فراموشي رنج مي‌بردند با زدن يك كليد احيا كردند.

  متخصصان دانشگاه‌هاي ويك فارست و كاليفرنياي جنوبي با همكاري يكديگر به اين روش دست يافته‌اند. آنها اميدوار هستند كه از اين روش بتوانند در آينده براي درمان بيماران مبتلا به آلزايمر يا سكته مغزي بهره بگيرند.

  به گزارش سايت اينترنتي پاپيولارساينس، اين پروتز عصبي شبيه به مغز عمل كرده و سيگنال‌هاي عصبي را ارسال مي‌كند و به اين ترتيب از آن مي‌توان در قسمت حافظه مغز استفاده كرد.

  اين پزشكان الكترودهايي را به مغز موشها متصل كردند كه به دو ناحيه از هيپوكامپ مرتبط بودند. اين دو ناحيه ca1، ca3 نام داشتند. آزمايشات قبلي ثابت كرده بود كه قسمت هيپوكامپ در مغز، حافظه كوتاه مدت را به حافظه درازمدت تبديل مي‌كند.

  اين پزشكان سيگنال‌هاي منتقل شده بين اين دو ناحيه را ثبت كردند. متخصصان دريافتند كه اگر در مغز اين موش‌ها يك هيپوكامپ مصنوعي شبيه به آنچه در مغز عمل مي‌كند كار گذاشته شود مي‌تواند كارآيي اين قسمت از مغز را بازگردانده و حافظه آنها را دوباره به كار بيندازند.

  اين متخصصان در نظر دارند كه در آزمايشات بعدي اين روش را روي ميمون‌ها بررسي كنند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 4. #4
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  داروی آزمایشی درمان آلزایمر کنار گذاشته می شود

  دو شرکت دارویی در آمریکا می گویند که از تولید یک داروی بیماری آلزایمر دست خواهند کشید زیرا این دارو در آزمایش های کلینیکی در ابعاد گسترده جواب نداده است.

  باپینیوزوماب محصول شرکت های "پیفایزر" و "جانسون اند جانسون" برای متوقف کردن تشکیل پلاک در مغز طراحی شده بود.

  اما این دارو در برخی بیماران خاص عملکرد مغزی را بهبود نبخشید.

  آلزایمر شایع ترین نوع تحلیل قوای مغزی است و ششمین علت مرگ در ایالات متحده به حساب می آید.

  تخمین زده می شود که ۳۶ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به انواع بیماری های تحلیل قوای مغزی از جمله آلزایمر باشند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 5. #5
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  محققان دانشکده پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه نیوجرسی آمریکا در تحقیقات تازه خود برای اولین بار از ارتباط بیماری دیابت با‌ بیماری آلزایمر خبر دادند به گونه ‌ی که بیماری دیابت احتمال ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد.

  این اولین تحقیقاتی است که ارتباط بین ابتلا به بیماری دیابت و افزایش احتمال ابتلا به آلزایمر را با استناد به دلایل علمی قوی متکی بر آزمایشهای گسترده در آزمایشگاه نشان می دهد.محققان گفتند: بیماری دیابت سطح پروتئین ها و پپتیدهای بتا آمیلوئید در داخل مغز به ویژه در منطقه هیپوکامپ و قشر مخ را افزایش می‌دهد که یکی از علائم قوی دال بر ابتلا به آلزایمر است و این افزایش سطح پروتئین‌ها و پپتیدهای بتا آمیلوئید وضعیت بیمار را تا حد زیادی وخیم می‌کند.به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ به گفته محققان، این پروتئین‌ها همچنین به میزان زیادی داخل شبکیه چشم حیوانات آزمایشگاهی مبتلا به دیابت نمودار شد در حالی که هیچ مشکلی برای موشهایی که مبتلا به این بیماری مزمن نبودند، ایجاد نکرد.

  محققان آمریکایی پیش بینی کردند که به زودی داروی جدیدی را برای درمان بیماری آلزایمر با تکیه بر نتایج قابل ملاحظه این تحقیقات کشف کنند.تحقیقات جدید همچنین نشان داده که عفونتهای مزمن در مغز می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش دهد.محققان آمریکایی اخیراً یک نوشیدنی جدید به نام "سوویناید"، حاوی ترکیبی از مواد مغذی را تولید کردند که مصرف روزانه آن به بیماران آلزایمر کمک می‌کند تا حافظه خود را زودهنگام بهبود بخشند.آلزایمر یک نوع اختلال عملکرد مغزی است که به تدریج توانایی‌های ذهنی بیمار تحلیل می‌رود. بارزترین تظاهر زوال عقل اختلال حافظه است.اختلال حافظه معمولاً به تدریج ایجاد شده و پیشرفت می‌کند. در ابتدا اختلال حافظه به وقایع و آموخته های اخیر محدود می‌شود ولی به تدریج خاطرات قدیمی هم آسیب می‌بینند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 6. #6
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض دارویی برای كاهش عوارض آلزایمر

  پزشكان كانادایی در یك مطالعه جدید دریافته‌اند كه احتمال دارد در آینده بتوانند از داروی دیابت برای ترمیم آسیب‌های مغزی ناشی از آلزایمر بهره بگیرند.

  در آزمایش جدیدی روی موشها معلوم شد داروی دیابت موسوم به متفورمین ممكن است بتواند به رشد سلولهای مغزی جدید كمك كند و در نتیجه برای بیماران آلزایمری نیز مفید خواهد بود.این آزمایش‌ها تایید كرد كه داروی متفورمین می‌تواند سلولهای مغزی را ترغیب به تقسیم شدن كرده و موجب تولید سلولهای جدید شود.

  به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ فرید امیلر متخصص زیست شناسی و ژنتیك مولكولی در بیمارستان موسسه مطالعاتی اطفال بیماردر تورنتو در این مطالعه جدید خاطرنشان كرد: این نوع داروی دیابت در واقع روی مسیر خاصی در سلولهای كبدی تاثیر می‌گذارد. در آزمایشات جدید ما معلوم شد كه این دارو درعین حال موجب فعال سازی مسیر بیولوژیكی مشابهی در سلولهای مغزی می‌شود و رشد سلولهای تازه را موجب می‌شود.دكتر میلر در گفت وگویی با سایت تخصصی مای هلت نیوز دیلی متذكر شد: سلولهای مغزی جدید كه در نتیجه اثرگذاری متفورمین تولید می‌شوند به بازسازی و ترمیم عوارض ناشی از اختلالات تحلیل برنده اعصاب نظیر آلزایمر كمك می‌كنند.جزئیات بیشتر این آزمایش در مجله سل استم سل منتشر شده است.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت