جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: دانه های ریز سفید زیر چشم

nic.w آفلاین است تازه وارد

پیشفرض دانه های ریز سفید زیر چشم

به تازگي ضد آفتابي را که استفاده مي‌کردم عوض کردم و به مرور متوجه شدم دانه‌هاي ريزسفيدي زيرچشمم به وجود آمده که حتي درد و خارش هم ندارد آيا مساله مهمي است و بايد به پزشک مراجعه کنم؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

اين کيست‌هاي خوش‌خيم حاوي کراتين هستند و ميليا نام دارند، ميلياهاي اوليه در نوزادان ديده مي‌شوند ولي ممکن است در کودکان و بالغان نيز رخ دهند. ميلياهاي ثانويه ممکن است متعاقب درم ابريژن به وجود آيد. آسيب‌هاي پوستي ناشي از درم ابريژن يا راديوتراپي مي‌تواند موجب ميليا شود. ميليا در اثر درماتيت تماسي يا آلرژي به مواد ضد‌آفتاب‌ها نيز ديده مي‌شود و گاهي به دنبال مصرف کورتون‌هاي قوي نيز ديده مي‌شود. ميليا مي‌تواند ارثي باشد.

به هر حال نوع ثانويه آن علل متفاوتي دارد حتي ضربات و يا تاولي که موجب تخريب مجراي عرق شود يا اختلالاتي از جمله برخي بيماري‌هاي پوستي مي‌توانند همراه ميليا باشند. اين مشکل در هر سني قابل رويت است و به طور معمول بدون علامت است. طي چند هفته ايجاد مي‌شوند. اين ضايعات سطحي، يکنواخت، سفيد يا زردرنگ و گنبدي به قطر يک تا دو ميلي‌متر هستند.

عدم درمان ميليا، عارضه خاصي ندارد و فقط جنبه زيبايي است که مبتلايان را به درمان وامي‌دارد. هيچ درمان خوراکي يا موضعي براي از ميان بردن ميليا وجود ندارد. يک مورد مطالعه گزارش کرده است که مصرف ايزوترتينوئين موضعي و ماينوسايکلين در مبتلايان به ميليايي بلا که موفقيت‌آميز بوده. نوع خاصي از ميليا را هم با ليزر 2co، درم ابريژن يا کرايوسرجري از ميان مي‌برند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت