جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: رفلاكس شديد و تلخي دهان

haleh.r آفلاین است تازه وارد

پیشفرض رفلاكس شديد و تلخي دهان

با سلام
    من زني 30 ساله هستم كه مدت 2 ماه است مبتلا به رفلاكس شديد معده- مري شده ام. ابتدا با احساس گير كردن غذا در مري ام و ترشي شديد دهانم در طول روز و صبح ها بعد از خواب شروع شد. پس از آندوسكوپي و نمونه برداري مشخص شد كه مري من فوق العاده ملتهب شده و دريچه معده فوق العاده شل شده است. البته در معده من مقادير بسيار زيادي صفرا نيز ديده شد. ولي هليكو باكتر پيلوري نداشتم. 2 هفته روزي دو عدد امپرازول مصرف كردم و فاموتيدين كه چون اصلا" تاثير نداشت الان حدود 6 هفته است كه روزي يك عدد پنتا پرازول ( پنتازول ) شركت آلتانا و يك عدد فاموتيدين ميخورم. در حال حاضر درد مري و احساس گرفتگي من برطرف شده اما همچنان صبحها دهان بسيار ترش است در حاليكه پرهيز غذايي ام را كاملا" رعايت ميكنم و شبها از 4 ساعت قبل از خواب بجز يه غذاي خيلي سبك هيچ چيز نميخورم. ولي حدود 4-5 روز است كه فقط صبحها دهانم ترش و بقيه روز دهانم بسيار شديد تلخ است كه سونوگرافي كيسه صفرا هم هيچ مشكل خاصي نشان نداده است. حال سوال من از شما اين است كه 1- چرا دهان من در طول روز تلخ است ؟ آيا تلخ شدن دهان مربوط به رفلاكس و شل بودن دريچه است يا كيسه صفرا ؟2- علت اينكه در آندوسكوپي در معده من صفراي زيادي ديده شده چيست ؟ 3- آيا با عمل دريچه معده مشكل ترش كردن و تلخ شدن دهان هر دو برطرف ميشود ؟ يا براي برطرف شدن مشكل تلخي دهان بايد كيسه صفرا را برداشت.
    خيلي ممنون ميشوم اگر پاسخ همه سوالات مرا بدهيد و مرا از نگراني نجات بدهيد.
    :?براي شما دست اندركاران اين سايت آروزي سلامتي و توفيق دارم

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

سوال شما جنبه طبابت داره... و طبابت کردن هم می دونید در حیطه وظایف ما نیست... چون عملی نیست...

اولا این رو بگم که بیماری رفلاکس شایعترین مشکل گوارشی در سرتاسر دنیا هست و اونقدر زیاده که حتی ذکر کردن که تا 40% همه مردم چند بار در عمرشون دچار حالت ترش شدن میشوند... اما برای بعضی حالت ماندگار داره. برای بعضی حالت پیشرونده داره و تا جراحی نشه بهبودی حاصل نمیشه...چون به هیچ صراطی اون دریچه های نارسا به درمان های موجود جواب نمیدن... اصول کلی درمان این مشکل این هست که باید 1- اون اصول پیشگیرانه رو رعایت کرد... که خودتون مختصرا گفتید من هم به چند مورد دیگه اشاره می کنم. 2- از داروهای موجود استفاده کرد.... 3- اگه تا اینجای کار موثر نبود... جراحی کرد...

توصيه هاي پیش گیری کننده و درماني کم کننده برگشت مری
    http://www.iransalamat.com/index.php...n=show&id=1439

در مورد شما من احساس میکنم مدتی از مورد 1 و 2 استفاده کنید.. اگه احساس ناراحتی زیادی می کنید... با پزشکتون مشورت کنید که آیا احتیاج به جراحی داره یا نه..چون به نظر میرسه دچار مشکل قابل توجهی هستید... و حجم مایعی که برگشت کرده زیاد هست... ضمن اینکه باید رفلاکس رو کنترل کنید.. چون اون مایع معده برگشتی به مرور زمان به مری شما آسیب میزنه...

وجود صفرای زیاد شما در معده ارتباطی به این داستان نداره... بهتره از پزشکتون در این مورد بپرسید

با این اطلاعاتی که من دارم ارتباطی بین تلخی دهان شما و کیسه صفرا نمیبینم...و فکر نکنم برداشتن کیسه صفرا کمکی به حل مشکل شما کنه...
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت