نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع
 1. #1
  farhad_moghaddam آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  ارسالها
  2

  پیشفرض پیشگیری از سرایت آبله مرغان به خانواده

  خواهرم 2 روزه آبله مرغان گرفته نمیدونم چه کار کنم که من نگیرم!وسایلم و از اتاق مشترکمون برداشتم و اونجا که اون هست نمیرم اما با وسایل دیگه که مشترکه مانند تلفن یا دستشویی نمیدونم احتمال گرفتن دارم یا نه!

 2. #2
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  پیشگیری از آبله مرغان مشکل است، زیرا بیماری از 2- 1 روز قبل از بروز مسری است و بهتر است افراد مبتلا در اتاق جداگانه‌ای استراحت نمایند. در کودکان دچار نقص ایمنی، خانم‌های باردار و نوزادان مادران مبتلا به آبله مرغان پس از تماس با افراد دچار آبله مرغان، می‌توان از ایمونوگلوبولین ضد ویروس آبله مرغان استفاده نمود. تجویز ایمونوگلوبولین ممکن است موجب عدم بروز بیماری شود، ولی احتمال بروز آن را منتفی نمی‌کند. برای پیشگیری از بروز آبله مرغان، واکسن هم وجود دارد که در بسیاری از کشورها به طور عمومی و گسترده برای کودکان 18- 12 ماه تجویز می‌شود. به کودکان بزرگ‌تر و نوجوانی که آبله مرغان نگرفته‌اند هم می‌توان واکسن فوق را تزریق نمود، ولی در ایران این واکسن همگانی نبوده و تنها در برخی از بیماران و با نظر پزشک معالج ایشان تزریق می‌گردد.

  آبله مرغان معمولاً در فصول زمستان و بهار همه گیری پیدا می‌کند که در زمستان 83 و بهار 84 نیز شاهد همه گیری آن در مدارس ابتدایی بودیم. بهترین راه مقابله با همه گیر شدن بیماری، استراحت بیماران در منزل و عدم حضور ایشان در مجامع عمومی است تا از انتشار بیماری جلوگیری شود. البته چون 2- 1 روز قبل از شروع تب و یا بثورات جلدی، ویروس از طریق ترشحات تنفسی قابل انتقال می‌باشد، پیشگیری از آن مشکل می‌باشد.
  توصیه کلی به بیماران مبتلا به آبله مرغان این است که استراحت داشته و از تماس با افرادی که در معرض خطر ابتلا می‌باشند خودداری نمایند. از خارش ضایعات بثوری پرهیز نمایند، چون این کار هم موجب عفونی شدن ضایعات می شود و هم باعث باقی ماندن جای جوش در محل ضایعات می‌شود. در صورت بروز علایمی مثل سردرد، کاهش سطح هوشیاری، عدم تعادل در راه رفتن، سرفه و تنگی نفس سریعاً به پزشک خود مراجعه نمایند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0