شربت زنجبيل براي معالجه زخم معده و چاي آن براي سرماخوردگي مفيد است


زنجبيل بهترين داروي سرماخوردگي و گلو درد است. هنگامي كه حس كرديد دچار سرماخوردگي شده‌ايد چند بار چاي زنجبيل بنوشيد.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا منطقه گيلان، گياه زنجبيل همراه با گياهان ديگر به عنوان تقويت‌ كننده معده و بدن، بادشكن و ضد نفخ بكار مي‌رود. همچنين پزشكان چيني جديدا كشف كرده‌اند كه شربت زنجبيل بهترين دارو براي معالجه زخم معده است.

زنجبيل تازه و شربت زنجبيل با چاي زنجبيل در بدن گرما توليد كرده و بدين وسيله مواد سمي و زائد بدن را به صورت عرق از بدن خارج مي‌سازد. اين گياه براي زناني كه عادت ماهيانه آنها عقب مي‌افتد تجويز شده است.

زنجبيل بهترين داروي سرماخوردگي و گلو درد است. اگر گلو درد داريد مي‌توانيد چاي آن را بنوشيد، زنجبيل را حتي براي كمپرس نيز مي‌توان استفاده كرد كه سموم بدن را خارج مي‌سازد. براي اين منظور ابتدا چاي زنجبيل استفاده كنيد، سپس دستمالي را با آن آغشته و آب اضافي آنرا فشار داده در محل زخم يا درد بگذاريد.

شربت زنجبيل براي زخم معده بسيار مفيد است. مبتلايان به زخم معده بايد هر روز قبل از غذا يك قاشق چاي خوري از اين شربت را همراه با كمي آب بنوشند زخم معده‌ي آن‌ها پس از مدتي التيام خواهد يافت.

يك قاشق چايخوري پودر خشك زنجبيل و يا دو قاشق چايخوري زنجيبل رنده شده تازه را در داخل قوري ريخته روي آن آب حوش بريزيد و به مدت پنج دقيقه آنرا با حرارت ملايم دم كنيد و سپس آنرا با عسل شيرين كرده و ميل كنيد.

چاي زنجبيل هر چقدر بيشتر بماند و دم بكشد تندتر مي‌شود. حتي مي‌توان چاي زنجبيل را بعد از سرد شدن در داخل يخچال گذاشت و خنك كرد و مانند يك نوشابه سرد استفاده كرد. براي تهيه شربت زنجبيل يك قسمت زنجبيل رنده شده را با سه قسمت عسل مخلوط كرده و در شيشه در بسته در يخچال نگهداري كنيد و هر موقع خواستيد مصرف كنيد.