آخرین نتایج تحقیقات محققان سوئدی: پرده بکارت وجود خارجی ندارد


زیر آسمان سوئد:برطبق جدیدترین نتایج مطالعات دانشمندان در سوئد،پرده بکارت یا لغت معادل انگلیسی آن یعنی Hymen تنها یک غشاء یا هاله واژنی( Vaginal Corona ) است و در واقعیت چیزی بصورت پرده که عموم مردم تاکنون از آن تصوری مبنی براین داشتند که با نزدیکی و سکس بین زن و مرد از بین می رود، وجود خارجی ندارد.

براساس تحقیقات علمی انجام شده این گروه از محققان سوئدی با روشن شدن این حقیقت علمی و پیداشدن نام درستی از آنچه قبلا پرده بکارت نامیده میشد، قدمی اساسی در جهت روشن شدن افکار عمومی و فرهنگ سازی درست بویژه برای زنان ناآگاه که همواره به این دلیل در طول تاریخ مورد ظلم قرار می گرفتند برداشته شد.هایمن Hymen لغتی با ریشه یونانی به معنی پرده یا پوست می باشد که از نام الهه ازدواج و عروسی گرفته شده است. یونانیان باستان از این لغت برای انواع پرده ها از جمله پرده قلب (پریکارد) استفاده می کردند ولی با گذشت زمان، کاربرد آن به پرده بکارت محدود شد.


انجمن سوئدی آموزش مسائل جنسی (Swedish Association for Sexuality Education-RFSU) با کشف این موضوع تلاش می کند بجای واژه پرده بکارت که در زبان سوئدی به آن Mödomshinna گفته می شود، واژه جدید و درست آن یعنی Vaginal Corona (هاله واژنی) را جایگزین آن کند و در این راستا اطلاعات حاصل شده در این مورد را در قالب کاتالوگ یا دفترچه آموزشی به زبان های انگلیسی،سوئدی تهیه نموده و قصد دارد آن را به زبانهای دیگری از جمله اسپانیایی، عربی،ترکی و حتی کردی نیز ترجمه نماید تا به این ترتیب بتوانند مردم سایر کشورها نیز از آن بهره مند شوند. مخصوصا در کشورهایی که فرهنگ مسائل جنسی عموما با موانع بسیار اجتماعی و مذهبی همراه است.


اطلاعات مختصر و مفید این دفترچه را به زبان انگلیسی می توانید در اینجا مشاهده کنید.


نکات دیگری از هاله واژنی:


*هاله واژنی در فاصله یک تا دو سانتی متری از مدخل واژن قرار دارد نه در عمق درونی آن.


* هاله واژنی هر زن شکل،رنگ و اندازه متفاوتی با دیگری دارد.درست مثل بینی یا نرمه گوش که از یک زن تا زنی دیگر کاملا متفاوت و متمایز است.


* زایمان باعت تغییر شکل و یا ناپدید شدن هاله واژنی می شود ولی باز به معنی از بین رفتن آن نیست.


* هاله واژنی در زنانی که در گذشته سکس نداشتند و یا زایمانی انجام نداده بودند ناپدید می شود و به همین خاطر برای سکس نیاز به مشاوره با یک متخصص امور زنان لازم است.


* هاله واژنی یک پرده نیست که با دخول پاره شود.بهمین خاطر در برخی موارد با خونریزی همراه می شود و در مواردی از خونریزی خبری نیست.در برخی موارد با درد همراه است و در بسیاری موارد هم احساس دردی از سوی زن مشاهده نمی شود.


* صرفنظر از اینکه سکس اول،دوم یا دهم برای زن باشد، احساس کمتر درد بیشتر به تحریک عضو جنسی به نام کلیتوریس Clitoris برمی گردد چون هر کلیتوریس از هزاران عصب حساس تشکیل شده و چرب کردن و یا مرطوب شدن آن بیشترین سهم در رضایت جنسی وی را دارد.


* برطبق یک تصور اشتباه سنتی، ازدست دادن هاله واژنی به معنی از دست دادن بکارت فرد Loss of Virginity تلقی می شود.این تصور نادرست درطول زمان به منظور مصون نگه داشتن زنها از سوء استفاده های جنسی دیگران شکل گرفت. اصطلاح از دست دادن بکارت بیشتر ریشه فرهنگی دارد تا ریشه علمی.


* هیچ شخصی حتی پزشک متخصص یک فرد نیز با دیدن مستقیم دستگاه تناسلی وی(چه مرد و چه زن) قادر به تشخیص این نیست که او قبلا سکس داشته است یا خیر.این مساله از نظر علمی ممکن نیست.


* عمل جراحی هاله واژنی مثل بخیه زدن جسمی نرم و منعطف مثل کره است چون پرده ای وجود ندارد.بنابراین امکان خونریزی مجدد وجود دارد و یا حتی ممکن است پس از مرخص شدن بیمار از بیمارستان بلافاصله این اتفاق بیافتد.در این موارد، بیشتر به یک عمل روانپزشکی نیاز است تا به یک عمل فیزیکی.


منبع


ترجمه،نگارش و تنظیم : علی مهدی پور


skyofsweden.blogsky.com