جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: مصرف مداوم مترونیدازول یا دهانشویه ها

fpour آفلاین است تازه وارد

Smile مصرف مداوم مترونیدازول یا دهانشویه ها

سلام .من جز دستهای هستم که تا زمانی که مترونیدازول مصرف میکنم مشکلم حل میشه وتا قطع میکنم اش همون وکاسه همون میشه .سوالم اینه که مصرف مداوم مترونیدازول چه ضرری داره؟دهانشویه ها چطور؟بسیار ممنونم

DrAbtahi آفلاین است عضو دائمی

پیشفرض

لطفا مشکل خود را بیشتر توضیح دهید.
    دندانپزشک
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

fpour آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

با سلام مجدد.چند وقت پیش برای این مشکل (بوی دهان) و همچنین سوزش معده به پزشک مراجعه کردم.تشخیص دادن که عفونت در قسمت گلو دارم. و قرصی رو که مترونیدازول بود رو به همراه یک سری دیگر از قرصها به من دادن و مشکل بر طرف شد البته نمیدونستم مربوط به کدام یک از قرصها بود.مدتی قبل به دلیل معده درد مجددا به پزشک دیگری مراجعه کردمو ایشان هم 4 قرص دادن که یکیش همین بود و مشکلم مجددا تا حدودی بهتر شد.سوالم از خدمتتون اینه که ایا مصرف مداوم این دارو با توجه به اینکه هر زمانی که در حال مصرف باشم مشکلم مرتفع میشهضرر داره؟ حداکثر طول درمان با دهانشویه ها چقدر هست؟ایا استفاده بیش از حد از اونها (مثلا 2 بار در هفته به مدت 1 سال)اسیب زننده هست؟ بسیار از راهنماییهاتون ممنون

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

به نقل از دکتر ابطحی دندانپزشک مشاور سایت

در ارتباط با استفاده طولاني مدت از دهانشویه باید توجه کنید که دهانشویه یک واژه کلی است و نمي توان جواب شما را به دقت داد. برخی از دهانشویه ها براي استفاده طولانی مدت توصيه می شوند و استفاده طولانی مدت برخي با عوارضي همراه است. بهترین راه مشاوره با دندانپزشک و یا مراجعه به توصیه های کارخانه سازنده آن است.

در ارتباط با مترونیدازول، مثل هر داروی دیگر دارای عوارض جانبی است. اما وقتی پزشکی تشخیص دهد که بنا به بیماری خاص شما اثرات مفید آن نسبت به عوارض آن برای شما ارجح تر است، آنرا به شما تجویز می کند. از برخي عوارض احتمالی مترونیدازول تغییر چشايی، بهم ریختگی مزاج، سردرد، سرگیجه، سیاه شدن زبان ، تغییر رنگ ادرار، حساسیت، مشکل کبدی ، تداخل دارویی شدید با الکل در افراد بی بند و بار و عوارض دیگر می باشد.
    سعی کنید با مراجعه به بروشوری که معمولا همراه دارو است عوارض احتمالی را مطالعه کنید تا در صورت مواجهه با آن بتوانید به سرعت آگاه شده و با پزشک خود مشورت کنید.
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت