جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: مشکل بوی دهان من از چیست

m_h
    m_h آفلاین است تازه وارد

Unhappy مشکل بوی دهان من از چیست

سلام
    راستش منم بدبختانه باید بگم که الان 1 سالی میشه که دهانم بو میده
    اول : پیش متخصص گوش و حلق و بینی رفتم و چون من لوزه سوم داشتم گفتن باید برداری که برداشتم و بعد از 10 روز بعد از اینکه عمل کردم باز بوی دهانم ب گشت
    دوم : پس از گذشت 3 ماه دوباره رفتم پیش متخصص گوش و حلق و بینی که این دفعه چرک خشک کن داد ولی بازهم اثر نکرد
    سوم : به من گفتن شاید از معدت باشه و من رفتم پیش متخصص داخلی و ایشون هم یک آزمایش داد به عنوان میکروب معده (اگر اشتباه نکنم) و چندتا داروی هندی داد که باز هم خوب نشد
    چهارم : پیش دندانپزشک رفتم و بعد از اینکه معاینه کردن گفتن دندانهات سالمه و گفتن شاید بوی دهانت از زبونت باشه که بعد گفتن از مسواک های دو رو استفاده کن (زبونی) که الان دارم استفاده میکنم ولی باز هم بو دست از سر ما بر نمیداره
    زبونم بار زیاد داره و وقتی که مسواک میزنم سفییدیهای روی زبون تقریبا میره و لی بازهم دهنم بو میده
    قرصی . چیزی نیست بخورم و خوب شم
    حالا باید چکار کنم

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

یک سری علل برای بوی دهان معرفی شده که باید تلاش کرد یک به یک به آنها فکر کرد و دانه دانه آنها را بررسی کرد و رد کرد... و اینکار پزشک داخلی ترجیحا متخصص داخلی هست که این همت را بکند. با اینحال هنوز واقعیت این مشکل و علل آن برای پزشکان داخلی و دندانپزشکان واضح نیست.
    علل بوی بد دهان(halitosis)
    علل بوی بد دهان(halitosis)

اگر تمام علل بررسی شده و مسئله قابل رفعی مشاهده نشده چند توصیه وجود داره شاید موفقیت آمیز باشه
    من مختصر می نویسم

- برس زدن روی زبان به هدف پاکیزه نگه داشتن آن روزی 2 بار.برای این منظور برس های مخصوصی هست که در داروخانه ها بفروش میرسد

- صبحانه کاملی بخورید طوری که مواد جامد کافی وجود داشته باشه به هدف اینکه این مواد جامد زبان را برس دهد

- خشک بودن دهان می تواند یک علت باشد در باره اینکه چطور همیشه رطوبت دهان حفظ شود قبلا صحبت هائی داشتیم

- غرغره کردن قبل از خواب مفید است

- بهداشت دهان را رعایت کنید

- مایعات کافی مصرف کنید.. طوری که حد اقل چند لیوان آب در روز مصرف کرده باشید

مقاله انگلیسی بسیار کامل برای علاقه مندان
    http://en.wikipedia.org/wiki/Halitosis
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت