جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: جراحی همورویید و پرولاپس رکتوم

etemadi آفلاین است تازه وارد

پیشفرض جراحی همورویید و پرولاپس رکتوم

زنی 28 ساله هستم دچار همورویید و پرولاپس رکتوم شدید با خونریزیهای مکرر هستم. پزشک فوق تخصص رکتوم توصیه به عمل نمودند. ایا این گزینه جراحی درمان قطعی و جواب 100% میدهد یا امکان عود مجدد و عوارض احتمالی وجود دارد؟ لطفا در مورد نحوه عمل و بهبودی پس از ان و ریسک های ان توضیح دهید. از انجا که بسیار پر مشغله هستم و دختری 2.5 ساله دارم که بسیار به من وابسته است گزینه عمل انتخاب سختی برایم می باشد و تنها در صورت درمان قطعی خواهان انجامش هستم.و بسیار نگران نتیجه عمل.....
    لطفا مرا راهنمایی کنید
    با سپاس

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

اگر به جراح و اونهم جراح فوق تخصص اون ناحیه مراجعه نمی کردید اولین خواهش من مراجعه برای اون کار بود اما حالا که مراجعه کرده اید و مشورت لازم انجام شده چه حرف دیگری باقی مانده است... منظور اینکه صرفا با معاینه و نظر پزشک جراح می شود در باره این قبیل مشکلات اظهار نظر کرد... با اینحال همان طور که قبلا گفتیم بواسیر چندین نوع و درجه و شدت دارد که تصمیم گیری بر حسب مورد فرق می کند.

نوع اولش که از همه خفیفتر هست..فقط خونریزی داریم. درجه دوم خونریزی به همراه بیرون زدگی داریم..در درجه سوم بیرون زدگی و خونریزی داریم که مجبوریم با دست اونها را جا بندازیم.. در درجه 4 دیگه اصلا نمیشه جا انداخت. اکثر همو روئید های درجه اول و دوم به درمان طبی.. مثل افزایش فیبر غذائی.. مصرف ملین, خودداری از زور زدن زیاد ومصرف آب فراوان پاسخ میدهند. عدم پاسخ به درمان میتونه میتونه دلیلی برای اقدامات غیر طبی برای بواسیر های درجه دوم باشه

هر چقدر جراح مربوطه عمل های جراحی بیشتری در اون مورد انجام داده باشه ریسک عود و عوارضی بعدی کمتر هست

etemadi آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

با تشكر از پاسخ شما

آیا بیماری همورویید و پرولاپس رکتوم دو بیماری مجزا هستند؟و دو ایتم مجزا در جراحی میباشند؟ و هر کدام اقدام جراحی خاص خود را دارد؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط etemadi
    با تشكر از پاسخ شما

آیا بیماری همورویید و پرولاپس رکتوم دو بیماری مجزا هستند؟و دو ایتم مجزا در جراحی میباشند؟ و هر کدام اقدام جراحی خاص خود را دارد؟
    جراح مربوطه می توان مشخص کند که بیرون زدگی مخاط آیا کامل است و تمام ضخامت دیواره انتهای روده از مقعد خارج شده است و یا فقط مخاط خارج شده است. اگر کاملا تمام ضخامت خارج شده باشد بدون تردید پرولاپس اتفاق افتاده است.اگر فقط مخاط باشد احتمالا بواسیر است... به این ترتیب دو بیماری جداگانه هستند که تصمیم گیری های جداگانه نیز دارد...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت